RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH - kwiecień 2024

Ranking kont oszczędnościowych powstał z myślą aby w łatwy i szybki sposób porównać dostępne na polskim rynku konta oszczędnościowe. W naszym zestawieniu znajdziesz tylko konta o najwyższym oprocentowaniu oraz z gwarancją bezpieczeństwa ulokowanych środków. Poznasz szczegóły związane z założeniem konta oszczędnościowego, w tym wysokość oferowanego oprocentowania oraz okres trwania oferty promocyjnej.

Oferty w rankingu kont oszczędnościowych sprawdzamy na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że informacje w nim zawarte są zawsze aktualne. Poświęć kilka chwil na lekturę i podejmij decyzję, która zaprocentuje w przyszłości.

Czytaj więcej

Gdzie założyć konto oszczędnościowe? Jak znaleźć te najlepsze?

W momencie, kiedy sklepy czy witryny online obfitują w rzeczy, które krzyczą, aby wziąć je do domu, można się zapomnieć i wydać więcej pieniędzy, niż się posiada albo można sobie pozwolić. Są też ludzie, którzy lubią oszczędzać i szukają mechanizmu, który by ich kontrolował i zmuszał do wydawania mniejszych kwot.

Wszystkie grupy zadowoli opcja posiadania konta oszczędnościowego. Kontrolowanie wydatków oraz oszczędzanie może przynieść profity i przydać się w gorszych czasach albo być spożytkowane na ciekawą inwestycję. W tym celu wystarczy tylko założyć konto. Jednak wiąże się to ze znalezieniem dobrego banku, z jeszcze lepszą ofertą. Na pytanie jak to zrobić, odpowie poniższy tekst.

Na czym polega prowadzenie konta oszczędnościowego? – ranking kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe obok karty debetowej jest drugą popularną usługą do prowadzenia rachunku osobistego. Zwykle ma ograniczone możliwości darmowego wypłacania pieniędzy. Nazwa „oszczędnościowe” zobowiązuje – to konto ma służyć do odkładania pieniędzy. Dlatego banki, aby zachęcić do oszczędzania i ograniczyć wypłaty przez klientów, zwykle pozwalają za darmo dokonać wypłaty jeden raz każdego miesiąca. Następne transakcje są już najczęściej obwarowane pobraniem przez bank dodatkowych opłat. Wartość oprocentowania jest najczęściej proporcjonalna do zgromadzonych środków na koncie i jest poniżej inflacji.

Jest to dobry sposób oszczędzania pieniędzy na krótki okres czasu. Zamrażanie ich na dłużej na takim koncie nie opłaca się, bo tracą na wartości przez inflację. Długoterminowego zarabiania pieniędzy w bezpieczny sposób można dokonywać poprzez kupno oszczędnościowych obligacji skarbowych. Większe zyski w szybszym czasie może przynieść inwestycja na giełdzie, ale oczywiście jest to relatywnie duże ryzyko poniesienia znacznych, jeśli nie zupełnych strat.

Czy konto oszczędnościowe to jest to samo, co rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy albo lokata oszczędnościowa?

Kontu oszczędnościowemu pomimo nazwy najdalej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pod tym długim członem, w skrócie ROR, kryje się konto osobiste. Jest to rachunek z najmniejszym oprocentowaniem. Służy do dokonywania codziennych transakcji między innymi w postaci przelewów czy wypłat z bankomatu. To także wygodne narzędzie do otrzymywania wypłaty. Życie codzienne bez niego byłoby trudne.

Bliżej kont oszczędnościowych są lokaty, zwane inaczej depozytami bankowymi. Ze względu na nieznacznie większe oprocentowanie są pod tym względem lepszym rozwiązaniem. Jednak ta różnica na plus ma swoją cenę. Suma powierzona jest bankowi na dłuższy okres od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Wtedy w ogóle nie ma się dostępu do pieniędzy, żadne wypłaty comiesięczne nie wchodzą w grę. Zwykle umowa jest tak skonstruowana, że wyciągnięcie gotówki wcześniej niż określony czas powoduje stratę prawie wszystkich zarobionych odsetek. Oprocentowanie także jak w przypadku konta oszczędnościowego jest niższe od inflacji.

Najkorzystniejsze konto oszczędnościowe – na co zwrócić uwagę?

Ranking kont oszczędnościowych jest bardzo wygodnym narzędziem w prosty sposób prezentującym, która oferta banku jest najlepsza. Jednak zanim zostanie przedstawiona warta uwagi porównywarka kont, dla osób chcących bardziej zgłębić prowadzenie konta oszczędnościowego, poniżej zostaną wyszczególnione parametry i aspekty tego tematu.

Wysokość oprocentowania – konta oszczędnościowe ranking

Oprocentowanie wydaje się sprawą prostą, im wyższa jego wartość, tym lepiej. Jednak należy pamiętać, że banki podają oprocentowanie nominalne. Oznacza to wartość brutto w skali roku. Jeśli chcesz znać rzeczywistą kwotę, jaką oszczędzisz, musisz wziąć pod uwagę okres oszczędzania, ale także podatek od zysków kapitałowych, tak zwany podatek Belki. Należy też pamiętać, że w niektórych bankach oprocentowanie zmienia się wraz z wysokością zgromadzonych środków.

Okres obowiązywania oprocentowania – najlepsze konto oszczędnościowe

Standardowo czas obowiązywania oprocentowania jest bezterminowy, do momentu dokonania przez bank zmian w tej kwestii. Należy pamiętać, że banki dosyć często, aby przykuć uwagę i przyciągnąć klienta, organizują tymczasowe promocje ze zwiększonym oprocentowaniem. Jest to specjalna oferta, która zwykle trwa przez kilka miesięcy. Po okresie wyższego oprocentowania następuje powrót do standardowego poziomu.

Kwota objęta wyższym oprocentowaniem – porównywanie kont oszczędnościowych

Na koncie można trzymać dowolną kwotę, ale najwyższe oprocentowanie niekoniecznie będzie obejmowało całe saldo. Dosyć często bank proponuje je na określoną część zgromadzonych środków. Należy mieć to na uwadze przy wyborze oferty, aby wysokie, promocyjne oprocentowanie nie przykryło informacji o tym, do jakiej wartości będzie obowiązywać wyższe naliczanie procentów. Warto o tym pamiętać, aby potem nie być rozczarowanym, że duża kwota pieniędzy, którą powierzyliśmy bankowi, nie została powiększona o (promocyjne) oprocentowanie, co do którego byliśmy pewni, że obejmie nasz cały rachunek.

Kapitalizacja odsetek – konto oszczędnościowe najlepsze

Kapitalizacja odsetek oznacza naliczanie odsetek od ulokowanego kapitału. Dzięki temu w czasie trzymania środków na koncie oszczędnościowym zwiększana jest podstawowa suma. Wynika z tego, że im częściej kapitalizowane są odsetki, tym lepiej. Standardem na rynku bankowym jest doliczanie odsetek co miesiąc, jednak zdarzają się też oferty z kapitalizacją dzienną. Dlatego spośród tych dwóch opcji najlepiej wziąć tę drugą, z częstszą kapitalizacją odsetek.

Koszt wypłaty środków z rachunku – najkorzystniejsze konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to taka skarbonka, z której zwykle raz w miesiącu można wyciągnąć pieniądze bez dodatkowych kosztów. Banki nie chcą, abyś często wypłacał środki z konta, dlatego najczęściej przy drugim pobraniu kwoty naliczają swoje opłaty. Dobrze jest wybrać taki produkt bankowy związany z kontem oszczędnościowym, który nie spowoduje, że wszelkie oszczędności zostaną wykorzystane na te właśnie dodatkowe koszty.

Konieczność posiadania lub założenia konta osobistego – ranking kont oszczędnościowych

Dosyć często najlepsze oferty związane z kontem oszczędnościowym wymagają posiadania w tym samym banku konta osobistego, za które należy płacić.

Nie ma przymusu godzenia się na układ naczyń połączonych. Możesz znaleźć ofertę, w której otworzysz tylko i wyłącznie rachunek oszczędnościowy. Jednak upewnij się, czy rzeczywiście ta opcja będzie dla Ciebie najtrafniejsza.

Świetna oferta! Ale? Dodatkowe warunki – porównywarka kont oszczędnościowych

Banki kuszą promocjami, ale zwykle nie oznacza to, że wyższe oprocentowanie jest na cały okres i jak się okazuje może dotyczyć nie całej kwoty. Korzystanie z lepszych, promocyjnych warunków wiązać się może ze stałymi, określonymi wpływami na konto czy posiadaniem statusu nowego klienta. Warto, abyś dokładnie przeanalizował wszystkie szczegóły umowy, zanim zdecydujesz się na dane konto.

Ranking kont oszczędnościowych – dobre rozwiązanie do wybrania optymalnej oferty

Dla szybkiego i rzetelnego rozeznania się, która oferta banku na założenia konta oszczędnościowego jest najkorzystniejsza, warto skorzystać z wiarygodnego rankingu kont oszczędnościowych umieszczonego na wskoczpokase.pl.

W wyszukiwarce przedstawione są najlepsze oferty z gwarancją bezpieczeństwa ulokowanych środków. Znajdziesz tam najświeższe zestawienia, dlatego że dane są aktualizowane na bieżąco.

Ranking jest prezentowany w sposób bardzo intuicyjny, najważniejsze parametry są najbardziej widoczne.
Najistotniejszymi, wytłuszczonymi informacjami jest oprocentowanie, kwota do jakiej można zasilić konto, okres promocyjny oraz czy wymagane jest założenie konta osobistego. W układaniu rankingu pod uwagę brane są właśnie te dane oraz informacje o promocjach.

Zauważ, że przy oprocentowaniu zdarzają się dwie wartości, z których ta pierwsza, wyższa to oprocentowanie, które związane jest z czasem promocyjnym.

Warto poprzesuwać kursorem po ikonkach w kształcie lupy w celu zapoznania się z dodatkowymi informacjami. Przedstawione masz tam rzetelne dane, które pozwolą wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Konto oszczędnościowe ranking – opis danych szczegółowych

Bardziej dociekliwi mogą dotrzeć do bardziej szczegółowych informacji. Wystarczy wybrać po prawej stronie opcję „Szczegóły konta” i otwiera się nowe okienko. Oprócz standardowych, podstawowych danych, widocznych na stronie głównej można dowiedzieć się o aktualnych promocjach, ale opisanych w sposób dokładniejszy. Na przykład czy dotyczy ona tylko nowych posiadaczy konta czy obecnych również. Dowiesz się także, czy standardowe oprocentowanie obejmuje całą kwotę, czy obarczone jest to jakimś limitem. Następna informacja jest związana z kapitalizacją odsetek, najczęściej jest miesięczna. Kolejna grupa ważnych danych dotyczy opłat. I tak przeczytasz tam o:

  • miesięcznej opłacie za prowadzenie konta;
  • opłacie za otwarcie;
  • przelewie internetowym (np. na wewnętrzny serwis mobilny i pozostałych).


Po takim zastrzyku konkretnych informacji i skrupulatnej analizie możesz dokonać wyboru oferty na założenie konta. Aby wypełnić wniosek, nie musisz iść do placówki banku. Wszystko załatwisz online, przy pomocy porównywarki.

Po prawej stronie, w linii konkretnego banku znajduje się pomarańczowy przycisk „Załóż konto na stronie banku”. Porównywarka przekieruje Cię bezpośrednio do oferty, którą wybrałeś.

Człowiek uzbrojony w taką wyszukiwarkę jak powyżej, może czuć się bezpieczniej. Wszystko przedstawione jest w niej prosto i wygodnie. Bardzo łatwo się po niej poruszać. Nie ma żadnych wątpliwości. Teraz wystarczy wybrać odpowiedni bank, założyć konto przez stronę internetową i cieszyć się, że nie uciekają nam pieniądze.

Dobry pomysł na kontrolę swoich codziennych wydatków. Posiadanie takiego konta może przynieść po dłuższym czasie użytkowania znaczne kwoty oszczędności, nawet jeśli wpłaca się niezbyt duże sumy.

Ranking kont oszczędnościowych na wskoczpokase.pl to dobre rozwiązanie na udowodnienie sobie, że można odłożyć pieniądze i mieć satysfakcję, także oczywiście materialną.

Aktualizacja: 18.04.2024

1

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBank

Ocena konta

Oprocentowanie

6,5-7%/1,5-6% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
1,5% → do 100 tys zł,
3% → od 100 tys do 400 tys zł,
6% → od 400 tys zł do 1 mln zł.

Kwota

do 400 000 zł

Okres promocyjny

3 miesiące

Wymagane konto

NIE

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Oprocentowanie 7% dla kwot do 100 tys. zł, a 6,5% dla nadwyżki ponad 100 000 do 400 000 zł.
  • Wyższe oprocentowanie w okresie 3 miesięcy
🔍 Szczegóły konta

2

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao

Ocena konta

Oprocentowanie

7%/2% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi → 2%

Kwota

do 100 000 zł

Okres promocyjny

5 miesięcy

Wymagane konto

TAK 🔍 Wymagane założenie Konta Przekorzystnego

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym (jeśli tego nie zrobisz, masz na to 5 dni od otwarcia konta osobistego)

  • Wysokie oprocentowanie 7%
  • Okres maksymalnego oprocentowania trwa 5 miesięcy
🔍 Szczegóły konta

3

Nest Konto Oszczędnościowe w Nest Banku

Ocena konta

Oprocentowanie

7,1%/0,01-2,5% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
2,5% (do 31.03.24) → do 400 tys zł,
0,01%od 400 tys zł,

Kwota

do 100 000 zł

Okres promocyjny

90 dni

Wymagane konto

TAK 🔍 Wymagane posiadanie konta osobistego np. Nest Konto

🎁

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online (w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej)

  • Oprocentowanie nawet do 7,1% dla kwot do 100 tys. zł
  • 0 zł za każdy przelew wewnętrzny w Nest Banku
🔍 Szczegóły konta

4

Rachunek Oszczędnościowy w Santander Consumer Bank

Ocena konta

Oprocentowanie

4,5-5% 🔍
Do dnia 17.04.2024 oprocentowanie standardowe wynosi:
5% → do 50 tys zł,
4,8% od 50 tys do 200 tys zł,
4,5% od 200 tys zł,

Kwota

bez limitu

Okres promocyjny

do 24.07.2024

Wymagane konto

NIE

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online

  • Podwyższone oprocentowanie promocyjne dla wszystkich klientów
  • Rachunek idealnie sprawdzi się jako skarbonka, całkowicie pozbawiony opłat
🔍 Szczegóły konta

5

Rachunek Moje Cele w mBank

Ocena konta

Oprocentowanie

5,3-6,5%/0,5-1,5% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi → 0,5 – 1,5%

Kwota

do 50 000 zł

Okres promocyjny

3 miesiące

Wymagane konto

TAK 🔍 Wymagane otwarcie eKonta Osobistego

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Rachunek do regularnego oszczędzania
  • Duży wybór metod oszczędzania
🔍 Szczegóły konta

6

Aion Oszczędności w Aion Bank

Ocena konta

Oprocentowanie

5,6%/0,05% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
0,05%

Kwota

bez limitu

Okres promocyjny

do 31.05.2024

Wymagane konto

TAK 🔍
Wymagane posiadanie planu Aion Easy

⭐⭐

📱 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online w aplikacji mobilnej

  • Gwarancja objęcia depozytów wraz z odsetkami do 100 000 €
  • Wysokie, stałe oprocentowanie bez limitu kwoty

KODY PROMOCYJNE
🔥  Bonus 30 zł w planie Light lub 2 miesiące za darmo w planie Smart oraz All-Inclusive: RANKFREE249075
🔥  Bonus 30 zł w planie Light lub 50% zniżki na plan Smart oraz All-Inclusive przez 6 miesięcy: RANK50249075

🔍 Szczegóły konta

7

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Bank

Ocena konta

Oprocentowanie

4,5-7%/1-2% 🔍
Oprocentowanie promocyjne wynosi 7%, jeżeli wykonasz 5 płatności kartą na swoim koncie osobistym.
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
1% → do 200 tys zł,
2%od 200 tys zł,

Kwota

do 100 000 zł

Okres promocyjny

4 miesiące

Wymagane konto

TAK/NIE 🔍 Wymagane posiadanie Konta Jakże Osobistego do uzyskania wyższego oprocentowania

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online

  • Bezpłatne przelewy wewnętrzne
  • Wymagane konto osobiste dla wyższego oprocentowania
🔍 Szczegóły konta

8

Konto Oszczędnościowe Profit w Bank Millennium

Ocena konta

Oprocentowanie

3-6,25%/1-1,5% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
1% → do 250 tys zł
1,5% → od 250 tys zł

Kwota

do 100 000 zł

Okres promocyjny

90 dni

Wymagane konto

TAK 🔍 Wymagane otwarcie Konta 360°

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Wysokie oprocentowanie dla kwot do 100 tys. zł
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
🔍 Szczegóły konta

9

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank Śląski

Ocena konta

Oprocentowanie

5,25%/1,5% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi → 1,5%

Kwota

do 200 000 zł

Okres promocyjny

3 miesiące

Wymagane konto

TAK 🔍 Wymagane posiadanie konta osobistego ( np. Konta Direct)

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Darmowe wpłaty i wypłaty BLIKiem na konto
  • Możesz założyć nawet dwa konta oszczędnościowe w promocji
🔍 Szczegóły konta

Oceń nasz ranking kont oszczędnościowych

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

Niedługo pojawi się pierwszy artykuł 👍

Daj znać co sądzisz o rankingu kont oszczędnościowych

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena w naszym rankingu pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Dzięki temu inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje na temat kont oszczędnościowych.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze