Curve 🔎 opinie użytkowników, informacje oraz oferta

Ocena fintechu

Informacje o: Curve OS Ltd

Curve-logo

Prezes zarządu:
Shachar Bialick

Siedziba w UK:
15-19 Bloomsbury Way, Holborn, London, WC1A 2TH

Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania / Irlandia

Data założenia:
2015 r.

Numer referencyjny:
9523903

Pomoc:
Formularz kontaktowy / sekcja pomocy w aplikacji

Curve to brytyjsko – irlandzik fintech, oferujący kartę oraz aplikacja mobilną, dzięki której jesteśmy w stanie połączyć wszystkie nasze karty debetowe, kredytowe i lojalnościowe w jednym miejscu. Dzięki czemu możemy zapomnieć o noszeniu wszystkich kart razem, a domyślną kartę do płatności przełączymy przy pomocy naszego telefonu. Jednym z największych plusów aplikacji jest możliwość dokonywania płatności zagranicznych bez ponoszenia kosztów prowizji za przewalutowanie.

Początki istnienia aplikacji sięgają 2015 roku, a jej pomysłodawcą i założycielem jest Shachar Bialick. Oficjalnie można powiedzieć, że fintech wystartował w 2018 roku (do tego czasu był w fazie beta testów). Firma w Polsce nie ma jeszcze swojej siedziby, a do obsługi aplikacji wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego.

Oferta Curve

Fintech Curve oferuje dla swoich użytkowników przejrzystą aplikacje mobilną oraz fizyczną kartę z logiem Mastercard. Na pierwszy rzut oka posiadana karta nie różni się od standardowej „debetówki”, bowiem posiada ona numer, datę ważności, elektroniczny czip i pasek magnetyczny.

Czym w takim razie się wyróżnia od zwykłej karty?

Otóż karta ta łączy w jedną wszystkie twoje karty debetowe, kredytowe i lojalnościowe, dzięki czemu jedyną kartą jaką musisz mieć przy sobie jest Curve. Główną kartę z której będą pobierane należności ustawisz w łatwy sposób w aplikacji mobilnej. Karta Curve jest na swój sposób wyjątkowa, ponieważ nie jest z nią powiązane żadne konto bankowe. Aby działała nie musisz otwierać dodatkowego rachunku ani konta osobistego. Podczas transakcji kartą Curve środki są pobierane z rachunku powiązanej karty, a jej wydawcą jest twój bank.

Tak na prawdę fintech nie wyróżniał by się swoją ofertą od płatności mobilnych takich jak Google Pay lub Apple Pay gdyby nie dodatkowe korzyści jakie oferuje aplikacja. Możemy wymienić m.in:

 • Korzystna płatność w obcych walutach – gdziekolwiek jesteś, płać bez dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem. Curve we własnym zakresie wykonuje przewalutowania transakcji po kursie międzybankowym, tzn. że podczas transakcji pobierana jest równowartość kwoty w walucie obecnej, a prowizja związana z kosztem przewalutowania nie jest pobierana. 
 • Cofnij się w czasie – pieniądze zostały pobrane nie z tej karty co trzeba? Masz 30 dni na zmianę karty do obciążenia. W tym czasie środki pobrane z karty „X” zostaną zwrócone, a kwota zostanie pobrana z karty „Y”,
 • Curve Cash – czyli zwrot 1 % od dokonanych zakupów. Środki trafiają na wirtualna kartę w aplikacji w formie punktów lojalnościowych. W przypadku zgromadzenia moneybacku, kartą tą możemy dokonywać płatności jak każdą inną,
 • Tryb Anty-zawstydzeniowy – a co jeśli na podpiętej karcie do Curve zabraknie środków, np. podczas płatności w sklepie? Jest na to rozwiązanie! Ustaw 2 karty awaryjne z których zostaną w takim wypadku pobrane środki. Unikniesz w ten sposób „zakłopotania” przy kasie :),
 • Curve Flex – rozłóż zakupy na raty. Jest do odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie płatności odroczonych,
 • Płatności mobilne – Curve oferuje możliwość podpięcia karty fizycznej do Google Pay lub Apple Pay,
 • Dodaj kartę lojalnościową – bez problemu dodasz swoją kartę lojalnościową do aplikacji Curve. Karta ta jednak musi być dostępna w aplikacji. W Polsce bez problemu dodasz kartę ze znanych dyskontów np. Żabki czy Biedronki. 


Aplikacja Curve oferuje 3 plany subskrypcyjne – Curve Blue, Curve Black i Curve Metal. W przypadku Curve Blue za korzystanie z aplikacji nie zostanie pobrana opłata miesięczna. Jest to opcja która powinna wystarczyć dla „przeciętnego” użytkownika. Dla bardziej wymagających, brytyjski fintech przygotował dwa pozostałe plany subskrypcyjne oferujące bardziej rozbudowane funkcje.

Curve informacje kontaktowe

 • Adres siedziby w UK: 15-19 Bloomsbury Way, Holborn, London, WC1A 2TH
 • Pomoc: formularz kontaktowy / sekcja pomocy w aplikacji
 • Adres strony internetowej: www.curve.com
 • Adres siedziby Curve Europe UAB:  Jogailos g. 9, LT-01116 Vilnius, Litwa

Curve – karta płatnicza

Ocena fintechu

Połącz wszystkie swoje karty debetowe, kredytowe i lojalnościowe w jednym miejscu! Zarządzaj nimi wszystkimi mobilnie, dzięki aplikacji Curve.

⭐  ⭐

 • Jedna karta, która zastępuje wszystkie inne!
 • Zdobądź 1% zwrotu gotówki za zakupy przez pierwsze 30 dni.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Curve opinie użytkowników

Korzystałeś już kiedyś z usług Curve? Jeśli tak, dodaj swoją opinię. Każda opinia pozytywna oraz negatywna pozwoli innym użytkownikom dowiedzieć się więcej na temat tej usługi.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Curve logo

Oceń i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze