RANKING KONT DLA DZIECI (0 - 13 lat) - czerwiec 2024

Ranking kont dla dzieci to narzędzie, które pozwoli Ci w kilka minut porównać, a następnie wybrać najlepsze konto dla dziecka w wieku 0 – 13 lat. Jeśli szukasz pierwszego konta dla dziecka poniżej 13 lat to jesteś w idealnym do tego miejscu. 

Oferty w rankingu sprawdzamy na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że informacje w nim zawarte są zawsze aktualne. Poświęć kilka chwil na lekturę i podejmij najkorzystniejszą dla was decyzję.

Konto bankowe dla dziecka? Brzmi egzotycznie? Poznaj zalety i wady jego posiadania. Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dostępnych możliwości wśród banków? Z tym tekstem pomożemy Ci rozwikłać wiele dylematów.

Czytaj więcej

Konto w banku dla dzieci – czy to ma sens?

Mówiąc o koncie dla dziecka, nie chodzi nam tutaj konkretnie o rachunek bankowy prowadzony tylko i wyłącznie dla rodziców, odkładających na nim pieniądze dla swojej pociechy, która będzie je mogła wykorzystać już w dorosłym życiu. Takie ułatwienie na start jest godne pochwały. Perspektywiczne patrzenie na przyszłość młodego człowieka jest bardzo dobre, jednak tutaj chcemy skupić się na takim rozwiązaniu, na które dziecko ma jakiś wpływ.

Tak naprawdę dzieci od najmłodszych lat zawsze miały kontakt z pieniędzmi, bo okazji do ich dawania jest bez liku. Urodziny, komunia, zajączek, gwiazdka. W szczególności dosyć często głównymi darczyńcami są dziadkowie. Dlaczego więc skarbonki świnki nie zamienić na prawdziwe konto?

Może to mieć wymiar edukacyjny, pokazujący czym jest pieniądz, że warto oszczędzać, jak lokować swoje środki, że przysłowiowa skarpeta nie do końca zawsze jest najlepszym pomysłem. Takie praktyczne i rzeczywiste pokazanie dziecku zasad działania kont bankowych może zapunktować w dorosłym życiu. Dzięki temu dziecko w przyszłości będzie poważniej zarządzać swoimi funduszami. Jednak wracając na podwórko, podwórko dziecka, to może się ono nauczyć bardziej szanować pieniądze i po jakimś czasie samo z siebie chcieć kontrolować sytuację na swoim koncie, pod okiem rodziców dokonując decyzji, ile wydać, a ile zostawić. Takie niby proste rachunki to świetna życiowa matematyka. Konto bankowe dla dziecka może naprawdę zdziałać cuda.

Najlepsze konto dla dzieci – od ilu lat można założyć?

Według prawa polskiego dziecko może być posiadaczem rachunku bankowego od trzynastego roku życia. Jest to wiek, w którym nabywa się tak zwaną ograniczoną zdolność do czynności prawnych. To znaczy, że dziecko pozostaje nadal pod nadzorem rodzica lub przedstawiciela prawnego, a otworzenie przez niego rachunku jest możliwe, ale tylko za zgodą opiekunów.

Pełną zdolność prawną, polegającą między innymi na całkowitej kontroli dotyczącej podpisywania umów i innego rodzaju dokumentów, zdobywa się po ukończeniu 18 lat.

Jednak czy jest możliwe posiadanie konta osobistego przez dziecko, które nie ukończyło trzynastego roku życia? Pośrednio jest taka opcja, oferowana przez kilka banków w Polsce. Tak naprawdę polega to na przypisaniu konta dziecka do rachunku bankowego rodziców. Jest to subkonto, w którym pełnię władzy nad zgromadzonymi na nim środkami mają rodzice.

Konta dla nieletnich – jakie możliwości?

Przy wyborze konta dla naszego dziecka pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest kwestia oprocentowania środków, które się na nim znajdują.

Otwarcie rachunku zwykle nie wiąże się z żadnymi kosztami, samo prowadzenie rachunku także powinno być za darmo, a jeśli są już naliczanie jakieś opłaty, to z reguły niższe w porównaniu z prowadzeniem standardowego konta.

Ważną rzeczą, o której po wielu latach użytkowania można zapomnieć jest to że po ukończeniu osiemnastego roku życia konto dla nieletnich automatycznie może zamienić się w konto dla dorosłych, gdzie opłaty związane z jego prowadzeniem z pewnością będą wyższe. Należy wówczas przeanalizować możliwości i jeśli jest taka potrzeba, zamknąć rachunek i przejść do banku z ofertą lepszą dla nas już jako dojrzałych ludzi.

Ranking kont dla dzieci – gdzie szukać?

Znalezienie najlepszego rachunku dla naszego dziecka może przysporzyć wiele problemów. Co oznacza najlepsze konto dla dzieci? Zrozumienie ofert czasami jest problematyczne, a co dopiero ich porównanie. Nie do końca dobrym rozwiązaniem jest testowanie, czy się prawidłowo wybrało już w trakcie prowadzenia rachunku. Dlatego spieszymy z pomocą z naszym rankingiem kont dla dzieci. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które w niezwykle łatwy i szybki sposób pozwoli Ci wybrać najlepsze konto dla Twojej bliskiej, młodej osoby.

Nasz ranking jest bardzo często odświeżany, więc dajemy gwarancję na zawsze aktualne zestawienie.

Nasz ranking kont dla dzieci – jak działa?

Na naszej stronie z rankingami od razu widzisz, które konto jest dla Twojego dziecka. Największa ilość gwiazdek przy danym banku sugeruje, że według naszych kryteriów warto się najpierw przyjrzeć tej ofercie. Na samej górze czytelne opisy przedstawiają wyróżnione wartości, które sprawiają, że dane rachunki są warte uwagi. Dzięki temu jest możliwość łatwego porównania. Wartości te związane są z opłatami dotyczącymi prowadzenia konta, karty debetowej, korzystania z bankomatów albo z ich brakiem. Na koniec przedstawiony jest wiek posiadacza.

Podpowiadamy także, co przykładowo należy zrobić, aby nie uiszczać opłat za posiadanie karty debetowej — może to być zapłacenie kartą raz w miesiącu. Warto spojrzeć dokładnie na nasz ranking, aby coś nie umknęło Waszej uwadze.

Jeśli już zdecydujesz się na dane konto bankowe dla dziecka, to możesz bezpośrednio przez naszą stronę przejść do konkretnego banku, na określoną podstronę dotyczącą założenia konta. Wystarczy tylko kliknąć prostokątny, pomarańczowy przycisk po prawej stronie.

Ranking kont dla dzieci 0 – 13 lat – dane szczegółowe

W przypadku, gdy potrzebujesz dokładniejszych szczegółów na temat kont osobistych, dzięki ikonie lupki możesz wejść w dane oferty konkretnego banku. Jest to przedstawione w ten sposób, aby można było z łatwością przejrzeć informacje. Ich sposób ułożenia jest taki sam dla różnych banków, aby w jasny sposób przeglądać, weryfikować i porównywać. Informacje związane są z:

 • kartą debetową;
 • bankomatami;
 • przelewami;
 • pozostałymi informacjami.


Jakie najlepsze konto dla dzieci? Sprawa może być trudna, jeśli będzie się starało samemu podjąć decyzję. Dużo kryteriów wyboru może spowodować nie lada problem. Dzięki naszym rankingom będzie to o wiele prostsze. Chyba dobrze jest wybrać faktycznie najlepsze konto dla swojego dziecka?

Samo posiadanie rachunku osobistego przez dziecko jest trafionym pomysłem. Pieniądze w formie gotówki można łatwo wydać i nie pozostaje żaden ślad. Posiadając konto, dziecko uczy się szacunku do pieniądza – zawsze można spojrzeć na historię transakcji, gdzie widać, na co i ile dziecko wydało. Jest to bardzo duży potencjał do uczenia się przez pociechę prawidłowego, świadomego rozporządzania własnymi funduszami.

Aktualizacja: 19.06.2024 r.

1

Pakiet PeoPay KIDS w Banku Pekao

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł

Bankomaty

0zł

Wiek dziecka

6 – 12 lat
 • Dzięki aplikacji PeoPay KIDS, przelejesz dziecku kieszonkowe, nauczysz go oszczędzania i sprawdzisz jego wydatki
 • Aplikacja zaprojektowana z myślą o dzieciach

ℹ Konto dla dziecka otworzysz w bankowości internetowej, mobilnej lub oddziale → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta Przekorzystnego.

🔍 Szczegóły konta

2

eKonto Junior w mBanku

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł

Bankomaty

0zł

Wiek dziecka

0 – 12 lat
 • Bezpłatne konto, karta i aplikacja mBank Junior dla dzieci
 • Karta dla dziecka z wybranym wizerunkiem
 • Aplikacja mBank Junior, stworzona z myślą o najmłodszych

ℹ Konto dla dziecka otworzysz w bankowości internetowej, mobilnej lub oddziale → wymagane jest posiadanie przez rodzica eKonta do usług. eKonto Junior jest widoczne w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej rodzica.

🔍 Szczegóły konta

3

Konto Santander dla dzieci w Santander Bank Polska

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł 🔍 Karta debetowa dostępna jest dla dzieci, które ukończyły 7 rok życia.

Bankomaty

0zł

Wiek dziecka

0 – 12 lat
 • Rachunek, który nauczy dziecko, jak zarządzać pieniędzmi
 • Konto dla dziecka w 100% pozbawione opłat – 0 zł

ℹ Konto dla dziecka otworzysz w bankowości internetowej lub oddziale → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta Santander.

🔍 Szczegóły konta

4

Konto samodzielniaka w BNP Paribas Bank Polska

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł 🔍 Aby wydać kartę debetową dziecku w wieku od 7 do 13 lat, wymagany jest dodatkowy rachunek o nazwie Konto Karty Samodzielniaka.

Bankomaty

0zł

Wiek dziecka

0 – 12 lat
 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

ℹ Konto dla dziecka otworzysz w bankowości internetowej GOonline lub oddziale → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta Otwartego na Ciebie.

🔍 Szczegóły konta

5

Konto 360° Junior w Banku Millennium

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł 🔍
Karta debetowa dostępna jest dla dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Koszt wydania karty wynosi 15 zł.

Bankomaty

0zł/5zł 🔍
0 zł za wypłaty z bankomatów banków Millennium, Santander Bank Polska oraz sieci Planet Cash
5 zł pozostałe bankomaty

Wiek dziecka

0 – 12 lat
 • Bankowość dla dziecka za 0 zł
 • Konto które rozwija się wraz z dzieckiem
 • Dopasowana aplikacja mobilna dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

ℹ Konto dla dziecka otworzysz w bankowości internetowej, mobilnej lub oddziale → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta Millennium 360°.

🔍 Szczegóły konta

6

Konto dla Ciebie JUNIOR w Credit Agricole

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł

Bankomaty

0zł

Wiek dziecka

0 – 12 lat
 • 0 zł za kartę z super wizerunkiem do wyboru
 • Wygodne oszczędzanie podczas codziennych zakupów z CAsaver

ℹ Konto dla dziecka otworzysz tylko w oddziale banku → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta dla Ciebie.

🔍 Szczegóły konta

7

PKO Konto Dziecka w PKO Bank Polski

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

nd. 🔍 Dla dziecka można zamówić kartę PKO Junior. Karta ta nie będzie bezpośrednio powiązana z rachunkiem dziecka (koszt wydania karty – 15 zł).

Bankomaty

nd.

Wiek dziecka

6 – 12 lat
 • Naucz dziecko w praktyce zarządzać pieniędzmi, dzięki materiałom edukacyjnym PKO Junior
 • Nowoczesna aplikacja mobilna, stworzona z myślą o dzieciach – PKO Junior

Konto dla dziecka otworzysz w serwisie internetowym iPKO, na stronie banku lub w oddziale → rodzic lub opiekun prawny musi posiadać konto osobiste w PKO Banku Polskim.

🔍 Szczegóły konta

8

Revolut <18 w Revolut Bank

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł 🔍 Brak opłaty za wirtualną kartę do konta. Jednorazowa opłata w wysokości 28,99 zł za zamówienie pierwszej karty fizycznej.

Bankomaty

0zł/2%-5zł 🔍
Darmowe pierwsze 5 wypłat lub do sumy 160 zł w miesiącu (wszystkie bankomaty),
2% lub min 5 zł (w zależności która wartość jest wyższa) po przekroczeniu miesięcznego limitu.

Wiek dziecka

6 – 17 lat
 • Jedyna w swoim rodzaju aplikacja do zarządzania finansami
 • Konto przeznaczone dla rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci nauczyły się używać pieniędzy

ℹ Konto dla dziecka do 16 roku życia otworzysz w aplikacji mobilnej → wymagane jest posiadanie przez rodzica Konta w Revolut (np. Plan Standard).

🔍 Szczegóły konta

Oceń nasz ranking kont dla dzieci

Daj znać co sądzisz o rankingu kont dla dzieci

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena w naszym rankingu pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Dzięki temu inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje na temat kont bankowych dla dzieci.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Gustaw

A gdzie info o mBanku?