OSZCZĘDZANIE

W tym miejscu znajdziesz zestawienie produktów oszczędnościowych takich jak lokaty i konta oszczędnościowe, serwisy cashback zwracające procent od dokonanych zakupów oraz programy lojalnościowe ze zniżkami do sklepów i cennymi nagrodami.

Nieważne czy chcesz zainwestować pieniądze na lokacie bankowej, zacząć budować poduszkę finansową czy po prostu zaoszczędzić na codziennych zakupach – zapewne znajdziesz coś dla siebie 🙂

Czytaj więcej

Oszczędzanie

Nikt nie ma wątpliwości, że warto oszczędzać. Zabezpieczenie finansowe pozwala budować spokój dla siebie oraz swojej rodziny. Odłożone pieniądze można przeznaczyć na przykład na inwestycje, które pomnożą nasz kapitał lub na inne potrzeby związane między innymi z wkładem własnym na mieszkanie, remontem czy wakacjami.

Naukę oszczędzania warto zacząć od najmłodszych lat poprzez program oszczędnościowy dla dziecka. Oszczędzanie nie jest takie trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, wystarczy odrobina samodyscypliny, regularności oraz wiedzy na temat tego, które produkty oszczędnościowe są najlepiej do nas dopasowane.

Najpopularniejsze produkty oszczędnościowe na rynku

Różne produkty oszczędnościowe odpowiadają różnym potrzebom. Jeśli są dobrze dobrane do naszych wymagań, to ich skuteczność jest większa. Aby produkt oszczędnościowy spełniał oczekiwania, należy się zastanowić, czy bardziej zależy nam na zysku, czy na bezpieczeństwie, bowiem im poziom ryzyka jest większy, tym wyższe są korzyści finansowe. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym można bezpiecznie ulokować oszczędności, jak również możliwości inwestycyjnych, które pomnożą kapitał. Przy wyborze warto również wziąć pod uwagę wiek użytkownika. Konta dla młodych oferują szereg korzyści, jak na przykład bezpłatne prowadzenie lub atrakcyjne oprocentowanie.

Dostępne produkty oszczędnościowe to przede wszystkim lokaty, konta oszczędnościowe, cashbacki, programy korzyści i kluby rabatowe oraz automatyczne programy oszczędnościowe. Bez względu na to, w jaki sposób chcesz oszczędzać, z pewnością znajdziesz coś dla siebie, ponieważ niektóre z nich naprawdę nie wymagają dużego wysiłku, a pomogą w systematycznym odkładaniu pieniędzy.

Konta oszczędnościowe – najlepsze dla krótkoterminowego odkładania

Konta oszczędnościowe przeważnie są subkontem rachunku osobistego. Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie i na dostępie do pieniędzy w dowolnym momencie bez utraty naliczonych odsetek, zatem sprawdzają się dobrze do oszczędzania krótkoterminowego. W przeciwieństwie do lokat nie ma tutaj określonej minimalnej kwoty, jaką należy wpłacić. Ich minusem jest niskie oprocentowanie i ograniczona ilość bezpłatnych wypłat w miesiącu. W zależności od banku mogą się one różnić między sobą w szczególności wysokością oprocentowania, ilością wpłat i wypłat, formą naliczania odsetek czy rodzajem waluty.

Wszystkie te informacje w przystępny sposób przedstawia ranking kont oszczędnościowych, w którym znajdują się najkorzystniejsze produkty wiarygodnych banków, takie jak produkty oszczędnościowe PKO BP, ING produkty oszczędnościowe, mBank produkty oszczędnościowe czy Millennium produkty oszczędnościowe. Nasz ranking produktów oszczędnościowych zawiera również komentarz, czy dana oferta obowiązuje wszystkich, czy tylko nowych klientów.

Lokaty – ochrona oszczędności przed inflacją

Lokaty bankowe to produkty oszczędnościowe, które są zazwyczaj wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe, jednak zysk nie jest relatywnie wysoki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób pragnących uchronić swój kapitał przed inflacją. Zakładane są na określony czas (zazwyczaj na okres od miesiąca do jednego roku) i jeżeli wypłata środków nastąpi przed zakończeniem ich trwania, to odsetki przepadają. Dzięki nim pieniądze nie są już tak dostępne i maleje ryzyko ich podbierania.

Depozyty mogą być odnawialne lub nieodnawialne. Odnawialne, tzn., że lokata po jej zakończeniu jest automatycznie odnawiana na taki sam okres i na warunkach, które obowiązują w dniu odnowienia. W przypadku depozytu nieodnawialnego po upływie okresu umownego, środki są przelewane na wskazany rachunek bankowy.

Lokaty w poszczególnych bankach mogą się różnić między innymi wysokością oprocentowania zależną od okresu i wysokości wkładu, kapitalizacją odsetek, minimalną kwotą do założenia konta czy okresem trwania. Nasz ranking produktów oszczędnościowych wskazuje najatrakcyjniejsze oferty lokat i szczegółowo opisuje każde z tych zagadnień, tak aby podjęcie decyzji było szybsze i prostsze.

Cashback – płacąc, zarabiasz

Cashback to zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy w internecie. Wystarczy jedynie przejść na stronę wybranego sklepu przez aplikację mobilną lub stronę serwisu cashback i dokonać zakupów online. Procent zwrotu może wynieść nawet 30%, choć przeważnie jest to ok. 1-10 % wartości nabytych towarów w zależności od sprzedawcy. Usługa ta jest całkowicie darmowa, a pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie bez zmiany dotychczasowych nawyków zakupowych. Dodatkowo łączy się z innymi obowiązującymi promocjami i kodami rabatowymi. Jednym słowem cashback to prosty i wygodny sposób na tańsze zakupy.

Na ocenę serwisów cashback w naszym rankingu największy wpływ na wysokość casbacku, a następnie dodatkowe bonusy i korzyści dla użytkowników. Nie mniej ważna jest ilość dostępnych sklepów, aplikacja mobilna i wtyczka do przeglądarki, opinie użytkowników i program poleceń. Cashback to prosty i wygodny sposób na tańsze zakupy.

Programy korzyści i kluby rabatowe – lojalność się opłaca

Te darmowe programy mają za zadanie przyciągnięcie nowych klientów i zatrzymanie tych, którzy już skorzystali z oferty wybranej marki lub firm zgromadzonych w ramach danego programu. Różnią się one pomiędzy sobą zasadami, zgodnie z którymi funkcjonują oraz rodzajem korzyści otrzymywanych przez uczestników.
Do tej kategorii możemy zaliczyć:

  • programy lojalnościowe, w których zbiera się punkty za zakupy, a następnie odbiera za nie nagrody, np. program lojalnościowy Mastercard współpracujący z 14 bankami i 80 sklepami znanych marek oraz Payback zrzeszający firmy sprzedające towary oraz usługi;
  • serwisy z aktualnymi kodami rabatowymi oraz zniżkami do sklepów internetowych, np. Picodi;
  • programy korzyści, w których otrzymuje się rabaty i zniżki u danego sprzedawcy lub u partnerów, np. w programie Genius nagrodą jest tańsza rezerwacja na Booking.


Rozwiązania te pozwalają na dokonywanie zakupów w niższych cenach lub zdobywanie atrakcyjnych nagród.

Automatyczny program oszczędnościowy – sam decydujesz, ile chcesz oszczędzać

Automatyczny program oszczędnościowy to całkiem nowa usługa oferowana przez banki, która jest ściśle związana z płatnościami bezgotówkowymi. Polega ona zwykle na zaokrąglaniu w górę kwot transakcji i przenoszeniu kwoty zaokrąglenia na rachunek oszczędnościowy.

Program oszczędnościowy to bardzo dobry sposób na naukę oszczędzania. Pozwala on na gromadzenie środków na rachunku mimochodem podczas codziennych zakupów. Zsumowane, drobne kwoty mogą urosnąć do całkiem sporej sumy pieniędzy. My tak naprawdę nie musimy niczym się zajmować, bo wszystko robi za nas program oszczędnościowy.

Programy oszczędnościowe – ranking najlepszych produktów

Oferta banków w tym zakresie nie jest zbyt szeroka. Na rynku dostępny jest między innymi PKO program oszczędnościowy, a także program oszczędnościowy Credit Agricole, mBanku czy ING. Najlepsze produkty można znaleźć w programy oszczędnościowe ranking, w którym wzięliśmy pod uwagę takie kryteria jak oprocentowanie, sposoby oszczędzania i opłaty. Program oszczędnościowy ranking to wiarygodne, rzetelne i aktualne źródło wiedzy na temat autooszczędzania.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale poduszka bezpieczeństwa w postaci oszczędności zapewnia niezależność finansową i bezpieczeństwo. Warto poznać różne sposoby na oszczędzanie pieniędzy i wybierać najlepsze produkty oszczędnościowe, bo na nich możemy zyskać najwięcej. Oprócz wspomnianych usług godne uwagi są także promocje bankowe, które są łatwym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy lub zdobycie cennej nagrody.

TOP 3 kat. oszczędzanie – czerwiec 2024

Aktualizacja: 01.06.2024 r.

1

Letyshops – platforma cashback

Ocena cashback’u

Letyshops to jeden z największych serwisów cashback z liczbą ponad 32 milionów aktywnych użytkowników oraz 10 letnim doświadczeniem. Kupuj w ulubionych sklepach oraz odzyskaj część wydanych w nich pieniędzy.

Średni cashback

*9,60%/3,35% 🔍
*Średni cashback w Hot Promocjach 🔥.
Średni cashback wyliczony na podstawie 10 popularnych sklepów.
 

Ilość sklepów w Polsce

518

Aplikacja mobilna

Tak

Wtyczka do przeglądarki

Tak
  • Jeden z najlepiej ocenianych serwisów cashback.
  • Zdobywaj statusy Lety i oszczędzaj na zakupach do 30% więcej!
🔍 Szczegóły cashback'u

2

Lokata na start w inbank

Ocena lokaty

Oprocentowanie

5,45%

Kwota

min. 1000 zł
max. 50 000 zł

Okres

3 miesiące

Wymagane konto

NIE

🌐 Lokatę otworzysz w 100% online

  • Gwarancja objęcia depozytów wraz z odsetkami do 100 000 €
  • Oferta promocyjna dla nowych klientów
🔍 Szczegóły lokaty

3

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku

Ocena konta

Oprocentowanie

6,3-7%/1-3% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
1% → do 100 tys zł,
2% → od 100 tys do 400 tys zł,
3% → od 400 tys zł do 1 mln zł.

Kwota

do 300 000 zł

Okres promocyjny

3 miesiące

Wymagane konto

NIE

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Oprocentowanie 7% dla kwot do 100 tys. zł, a 6,3% dla nadwyżki ponad 100 000 do 300 000 zł.
  • Wyższe oprocentowanie w okresie 3 miesięcy
🔍 Szczegóły konta

PROMOCJE PRODUKTÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

PROMOCJE & RANKINGI

Chciałbyś poznać najlepsze sposoby na oszczędzanie? Jesteś łowcą bonusów i nie chcesz przegapić okazji na dodatkowy zarobek? A może ilość bankowych ofert Cię przytłacza i nie wiesz na co się zdecydować?

Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś TAK! To świetnie trafiłeś!
Sprawdzamy dla Ciebie najnowsze oferty i przyglądamy się najbardziej atrakcyjnym promocjom.