KONTA BANKOWE

W tym miejscu porównasz konta bankowe oferowane przez największe banki w Polsce. Wybór kont jest spory → od podstawowych rachunków osobistych, kont dla młodych (18-26 lat) i kont dla dzieci i młodzieży (6-17 lat) do kont wielowalutowych oraz bankowości premium.

Nieważne czy szukasz swojego pierwszego konta bankowego, idealnego rachunku głównego lub po prostu chcesz założyć konto z bonusem – na pewno znajdziesz coś dla siebie 🙂

Czytaj więcej

Korzyści posiadania kont bankowych. Jak najlepiej oszczędzać?

Jakie najlepsze konto bankowe? Trudna sprawa? Pomożemy. Z nami wybierzesz najkorzystniejszą opcję. Dowiesz się też, jak dobrze oszczędzać. Zapraszamy do lektury.

Pożyczki i kredyty były znane już w starożytnej Babilonii. Teraz świat tym bardziej nie wyobraża sobie funkcjonowania bez podmiotów bankowych. Coraz rzadziej korzystamy z płacenia banknotami i bilonem, bo jest to po prostu niewygodne. Jakie możliwości dają konta bankowe? Jakie są ich rodzaje? Czy konto oszczędnościowe to faktycznie oszczędność? Czym jest promocja konta? O tym wszystkim jest ten artykuł.

Podział kont bankowych

Ze względu na funkcję, jaką spełniają, konta bankowe dzielimy na:

 • konta osobiste;
 • konta oszczędnościowe;
 • konta walutowe;
 • konta firmowe.

Konto osobiste

Najczęściej wybieranym kontem jest konto osobiste. Jest to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy (ROR). To podstawowy rachunek bankowy, który daje dużo możliwości przy załatwianiu wielu spraw w życiu codziennym. Służy do przeprowadzania różnych transakcji m.in. do wykonywania zakupów online lub jako wygodne narzędzie do otrzymywania wypłaty wynagrodzenia na konto. Bez niego nie można wyobrazić sobie dokonywania opłat, płacenia za usługi, zakupów kartą i to, co jest mniej przyjemne, szczególnie przy galopującym WIBORZE – opłacania rat kredytów. Duża ilość banków na rynku polskim oznacza jeszcze więcej propozycji dla klientów na założenie konta osobistego. Obecnie szacuje się, że jest ich już ponad dwadzieścia osiem.

Określenie „oszczędnościowe” w nazwie sugeruje, że jest to konto przeznaczone do oszczędzania. Delikatnie mówiąc, jest to rozbieżność ze stanem faktycznym. W rzeczywistości nie służy do odkładania pieniędzy tylko do ciągłego dysponowania nimi, ponieważ wielkość oprocentowania nie daje złudzeń co do jego charakteru.

Konto walutowe

Kiedy często przebywamy poza granicami naszego kraju, pracujemy i potrzebujemy swobodnego dysponowania środkami także w Polsce, bardzo dobrym rozwiązaniem jest konto walutowe. Działa tak samo, jak zwykłe konto osobiste tylko prowadzone jest w obcej walucie. Dzięki niemu możliwe jest dokonywanie różnych płatności, między innymi wpłat i wypłat oraz przelewów zagranicznych, na które jest pozwolenie zgodne z przepisami prawa dewizowego.

Konto firmowe

Dla osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą lub dla spółek prawa handlowego takich jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością do codziennego funkcjonowania potrzebne jest konto firmowe. Jest to bieżący rachunek, służący do obsługi finansowej, polegającej na prowadzeniu działalności związanej na przykład z płaceniem wynagrodzeń pracownikom, opłacaniem składek ZUS, należności podatkowych czy dokonywaniem rozliczeń z klientami.

Konta bankowe ranking

Najlepsze konta bankowe? Trudna sprawa, ponieważ zawsze jest jakieś „ale”. Odnalezienie się w gąszczu ofert stanowi duży problem, tym bardziej, jeśli nie jest się znawcą ekonomii. Bez tej wiedzy trzeba poświęcić dużo czasu, aby się rozeznać i często nawet to nie wystarcza. Wtedy dopiero po założeniu konta jesteśmy w stanie określić, czy dobrze wybraliśmy. W tej dziedzinie nie powinniśmy w sposób doświadczalny dowiadywać się, czy wybór był trafny, czy nie. Dlatego dobrą metodą przed podjęciem decyzji jest skorzystanie z rankingów.

Polecamy nasz ranking kont osobistych. Z niego w czytelny sposób dowiecie się, czy rachunek jest naprawdę bezpłatny, czy staje się taki dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków takich jak posiadanie określonej kwoty na koncie, czy np. cykliczne wydawanie pieniędzy z karty. Konta mogą dawać albo premie i bonusy lub zwracać odpowiednią część wydanej kwoty. Nasz ranking jest zbudowany i przedstawiony w taki sposób, abyście mogli wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Dane na naszej stronie są na bieżąco aktualizowane, dlatego macie pewność, że otrzymujecie wiarygodne, najnowsze źródło informacji.

Promocja na konta bankowe

Na naszej podstronie promocje bankowe możecie się dowiedzieć o najnowszych i najbardziej atrakcyjnych promocjach bankowych. Zwykle związane są one z:

 • pieniędzmi;
 • voucherami, bonami;
 • nagrodami rzeczowymi;
 • caschbackami.


Dodatkowe pieniądze możecie otrzymać w formie premii za założenie konta, ale też na przykład w postaci zwrotu do danego limitu za rachunki.

Banki oferują zwykle klientom bony i vouchery do najpopularniejszych sklepów lub na różne usługi w internecie na przykład związane z gastronomią czy muzycznymi serwisami streamingowymi. Mogą być również w formie biletów do kina, bonów paliwowych czy karnetów sportowych. Bony i vouchery mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Ich czas realizacji jest określony. Tak jak z bonami świątecznymi rozdawanymi w wielu zakładach pracy, tak i tutaj najlepiej w miarę szybko dokonać realizacji, bo istnieje zagrożenie, że po dłuższym czasie w momencie przypomnienia sobie o upominku stracił on ważność.
Popularną formą „zanęcania” potencjalnych klientów jest też obdarowywanie przez banki nagrodami. Jest to o tyle dobry pomysł, że nagroda to namacalna rzecz, którą możemy wykorzystywać przez dłuższy czas. Zwykle proponują telefony komórkowe, przenośne głośniki i smartwatche – głównie są to właśnie sprzęty elektroniczne i gadżety.

Ostatnia możliwość na promocje konta bankowe to cashback. Można zarabiać, wydając? Jest to może forma zbyt naciągana, ale mniej więcej tak właśnie jest z bonusami w postaci cashbacku. Polega to na otrzymywaniu od jednego do pięciu procent zwrotu w momencie płacenia kartą lub BLIKiem. Należy zaznaczyć, że miesięczna kwota zwrotu ma swój limit. Klient zyskuje oszczędności, a bank korzysta z tego, że klienci częściej używają jego kart i konta.

Interesują Cię najtańsze konta bankowe? Istnieje duża konkurencja wśród banków, dlatego cały czas jesteśmy zasypywani różnymi reklamami, gdzie co rusz widzimy nowe, polecane konta bankowe. Nierzadko w kampanię zaangażowane są osoby pozytywnie odbierane przez społeczeństwo – najczęściej są to aktorzy i gwiazdy szeroko rozumianego show-biznesu.
Reklama nie powinna decydować o naszym wyborze konta bankowego, może jedynie być zachętą do zainteresowania się ofertą. Należy się przyjrzeć różnymi możliwościom i opcjom. Pomocny w tym może być nasz ranking kont osobistych. Z nami wybierzecie najlepsze konto bankowe.

TOP 3 konta bankowe – czerwiec 2024

Aktualizacja: 01.06.2024 r.

1

Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł/4zł 🔍
→ Aby uniknąć opłaty zasil w miesiącu konto kwotą conajmniej 500 zł i zapłać 1 kartą debetową lub aplikacją PeoPay
→ Brak opłaty bez dodatkowych warunków dla osób do 26 roku życia

Bankomaty

0zł/2,3% 🔍
→ 0 zł bankomaty własne banku
→ 0 zł za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych (przy spełnieniu warunków 500 zł wpływu i 1 transakcji)
→ 2,3% min 5 zł przy pozostałych przypadkach
→ Brak opłaty bez dodatkowych warunków dla osób do 26 roku życia

Płatności mobilne

Blik, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay

 • 0 zł za prowadzenie i obsługę konta
 • 0 zł prowizji za wypłaty za granicą
🔍 Szczegóły konta

2

eKonto Osobiste w mBanku

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł/9zł 🔍
Opłaty w wysokości 9 zł można uniknąć wykonując płatności bezgotówkowe na kwotę min 350 zł

Bankomaty

0zł/2,5zł 🔍
→ 0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce, jeśli wypłacana kwota wynosi min. 300 zł
→ 2,5 zł jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 300 zł

Płatności mobilne

Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

 • Prowadzenie rachunku za 0 zł bez względu na aktywność
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce powyżej 300 zł
🔍 Szczegóły konta

3

Plan Standard w Revolut Bank

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł 🔍
Brak opłaty za wirtualną kartę do konta. Jednorazowa opłata w wysokości 28,99 zł za zamówienie pierwszej karty fizycznej.

Bankomaty

0zł/2%-5zł 🔍
Darmowe pierwsze 5 wypłat lub do sumy 800 zł w miesiącu (wszystkie bankomaty),
2% lub min 5 zł (w zależności która wartość jest wyższa) po przekroczeniu miesięcznego limitu.

Płatności mobilne

Google Pay, Apple Pay

 • Jedyna w swoim rodzaju aplikacja do zarządzania finansami
 • Korzystne kursy wymiany walut, inwestycje w kryptowaluty, produkty kredytowe i wiele innych
🔍 Szczegóły konta

AKTUALNE PROMOCJE KONT BANKOWYCH

PROMOCJE & RANKINGI

Chciałbyś poznać najlepsze sposoby na oszczędzanie? Jesteś łowcą bonusów i nie chcesz przegapić okazji na dodatkowy zarobek? A może ilość bankowych ofert Cię przytłacza i nie wiesz na co się zdecydować?

Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś TAK! To świetnie trafiłeś!
Sprawdzamy dla Ciebie najnowsze oferty i przyglądamy się najbardziej atrakcyjnym promocjom.