RANKING KONT DLA MŁODYCH (18 - 26 lat) - grudzień 2023
Ranking kont dla młodych to narzędzie, które pozwoli Ci w kilka minut porównać, a następnie wybrać dla siebie najlepsze konto dla osób w wieku 18 – 26 lat. Jeśli szukasz swojego pierwszego konta bankowego, idealnego rachunku głównego lub chcesz po prostu zgarnąć premię – na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Oferty w rankingu sprawdzamy na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że informacje w nim zawarte zawsze są aktualne. Poświęć kilka chwil na lekturę i podejmij najkorzystniejszą dla siebie decyzję.
Czytaj więcej
Ranking kont dla młodych – czym się kierować w wyborze?
Młodzi w wieku od osiemnastu do dwudziestu sześciu lat na swój start w dorosłe życie mają do dyspozycji bardzo dużo ofert założenia kont bankowych. Co należy zrobić, aby roztropnie i nie przeoczając ważnych detali, wybrać dla siebie optymalną opcję? O tym jest ten artykuł. Zapraszamy do jego szczegółowej lektury.
Porównanie kont dla młodych. Jakie są rodzaje kont?
Oprócz najpopularniejszych, czyli osobistych kont bankowych istnieją jeszcze konta oszczędnościowe, walutowe i firmowe. Konto oszczędnościowe jest podobne do lokaty, która ma na celu zaoszczędzenie pieniędzy. Różnica polega na tym, że w drugim przypadku nie można w ogóle przez dany okres wypłacać gotówki, ponieważ skutkuje to w większości wypadków utratą odsetek. Dla konta oszczędnościowego jest możliwa darmowa, zwykle jedna wypłata w ciągu miesiąca, natomiast następne próby są obarczone dodatkowymi kosztami.
Rachunek walutowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują za granicą, ale też chcą używać konta w Polsce. Prowadzony jest jak zwykłe konto tylko w obcej walucie. Przelewy oraz wpłaty i wypłaty na nim dokonywane funkcjonują na zasadach przepisów dewizowych. Natomiast konto firmowe jest zakładane między innymi dla osób fizycznych, które mają działalność gospodarczą i potrzebują konta do codziennego funkcjonowania na przykład do rozliczeń między kontrahentami, do wypłat dla pracowników czy opłacania składek ZUS.
Konto osobiste jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), bez którego praktycznie nasze życie nie jest możliwe. Obecnie większość transakcji czy opłat jest dokonywana za jego pomocą. Zakupy, tym bardziej online, opłacanie usług, rat kredytowych, otrzymywanie pensji – bez posiadania konta osobistego wraz z kartą debetową wykonywanie tych prostych czynności nastręcza dużo problemów. Posługiwanie się gotówką pomału idzie do lamusa.
Obecnie w ofercie jest około 28 kont osobistych, dlatego nie lada sztuką jest porównanie kont bankowych dla młodych.
Należy nadmienić, że takie konto nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem. Oprocentowanie jest znacznie poniżej inflacji, więc lokowanie tam swoich pieniędzy nie ma sensu. Konto służy stricte do użytku codziennego, więc jeśli chcesz oszczędzać, lepiej rozejrzyj się za kontem oszczędnościowym (obecnie dostępne już są oferty z oprocentowaniem na poziomie 7%) lub kilkumiesięczną lokatą. Takie rozwiązanie zapewnia dużą swobodę dysponowania oszczędnościami, niż lokowanie swoich środków na obligacjach skarbowych, które zwykle trwają kilka lat.
Konta bankowe dla młodych – jakie powinny być?
Ze względu na to, że są to ludzie młodzi, w większości studenci, konto powinno być bezpłatne. Dużo banków posiada taką ofertę, zwykle po spełnieniu jakichś obwarowań, jak na przykład kilkukrotnym skorzystaniu z konta w ciągu miesiąca.
Ważną rzeczą dla młodych jest kwestia wypłaty pieniędzy. Przeważnie z bankomatu macierzystego jest ona za darmo, z innych bywa różnie. W niektórych sieciach jak Euronet czy Planet Cash dla części banków wypłaty są darmowe. W przypadku wpłat pieniędzy do wpłatomatu warto rozejrzeć się, czy takowy jest w pobliżu. Zwykle wpłacanie pieniędzy w kasie w banku jest płatne.
To, co też warto, abyś sprawdził przed wyborem konta, to jakość aplikacji mobilnej. Czy apka jest czytelna, czy posiada wszystkie funkcje, czy dobrze Ci się ją obsługuje i czy jest przemyślana – przeczytaj na forach, co inni użytkownicy o niej sądzą? Teraz wszystko jest związane ze smartphonem — dlaczego obsługa konta miałaby być inna? Dlatego warto sprawdzić, czy bank obsługuje płatności zbliżeniowe NFC, o podstawowej funkcjonalności związanej z BLIKiem nawet nie wspominając.
W wielu bankach natychmiastowe przelewy zwykle są bezpłatne lub ich maksymalny koszt to kilka złotych. Także przelewy BLIK na numer telefonu odbiorcy są darmowe. Inaczej sprawa ma się w przypadku przelewów zagranicznych, gdzie zapłacisz kwotę prowizji, która może być dużym obciążeniem.
Ranking kont osobistych dla młodych – kryteria wyboru
Dobrą metodą znalezienia najlepszej oferty banków jest skorzystanie z rankingów kont między innymi osobistych. Zwykle w takim porównaniu znajduje się jedna propozycja konta, w tym wypadku dla młodych, z każdego banku. Jeśli bank posiada więcej niż jedną ofertę z rankingu, to umieszcza się najtańszą i najkorzystniejszą z nich. Dokonując porównania, bierze się pod uwagę takie aspekty jak:
- koszty prowadzenia konta;
- opłaty za przelewy, głównie internetowe Elixir;
- cenę użytkowania karty debetowej;
- opłaty związane z bankomatami.
Do danych elementów dodaje się wagi. I tak zwykle największą wagę ma wysokość głównych opłat, potem premie, bonusy i promocje. Na samym końcu, najniższą wagę ma oprocentowanie, które zwykle jest niskie i nie ma tak dużego wpływu na wybór danego konta.
Najlepszy ranking kont bankowych dla młodych – bardzo duże ułatwienie w pierwszym życiowym wyborze
Trudno jest się rozeznać wśród propozycji, jakie banki dają młodym na założenie konta. Jest to bardzo skomplikowane, a nawet praktycznie niewykonalne próbować samemu porównać wszystkie oferty. Trzeba by było poświęcić na to dużo czasu, brać pod uwagę różne kryteria oraz dokonywać obliczeń, jednak nie zawsze da się jeden do jednego przeprowadzić analizę jednej ze składowych propozycji. Całe szczęście na ratunek przybywa nasz ranking kont dla młodych.
Konta dla młodych ranking – podstawowe funkcje
Na naszej stronie jesteś w stanie przejrzyście porównać oferty różnych banków. Głównym kryterium jest tu ocena konta przedstawiana w formie ilości gwiazdek – my za Ciebie ustawiamy konta w szeregu, zaczynając od najlepszego. Na podstawowej grafice możesz w łatwy sposób porównać najważniejsze dane dotyczące opłat związanych z:
- prowadzeniem konta;
- otrzymaniem karty debetowej;
- korzystaniem z bankomatów;
- wiekiem posiadacza.
Oprócz tego wskazujemy najważniejsze rzeczy, wyróżniające dany bank od innych. Niekoniecznie tylko i wyłącznie musi to być podkreślenie darmowego prowadzenia konta, ale na przykład to, że bank posiada najlepszą aplikację mobilną czy najlepszy kurs wymiany walut na rynku. Także tutaj wypunktowujemy, jakie są atuty banku w postaci promocji czy na przykład stałych zwrotów pieniężnych.
Z nami w łatwy sposób możesz założyć konto, które przypadło Ci do gustu. Wystarczy użyć prostokątnego, pomarańczowego przycisku po prawej stronie, aby przejść bezpośrednio do banku, gdzie można bezproblemowo tego dokonać.
Jeśli Ci mało i potrzebujesz wgryźć się bardziej w temat, zanim zdecydujesz się na konkretny bank, to mamy dla Ciebie możliwość podglądnięcia bardziej szczegółowych danych. Są tutaj czytelnie pogrupowane kategorie między innymi na:
- podstawowe informacje o rachunku;
- karta debetowa;
- bankomaty – wyszczególnione opłaty;
- przelewy – pobierane kwoty za te czynności;
- pozostałe informacje.
Prowadzenie kont, jak i inne usługi mogą być płatne. Jednak dosyć często wystarczy spełnić jakiś warunek, jak określona ilość i wysokość dokonywanych wypłat, aby konto było zupełnie darmowe. Dlatego także warto spojrzeć głębiej, aby dowiedzieć się o niuansach, które zmienią Twój stosunek do danego konta, bo często „diabeł tkwi w szczegółach” i za pomocą paru ruchów Twoje przyszłe konto zmieni się nie do poznania.
Dzięki nam konta dla młodych, porównanie ich jest łatwe i przyjemne.
Konta bankowe dla młodych ranking – kto najlepszy?
Ranking cały czas się zmienia, ale w tym momencie w naszym zestawieniu najlepszym kontem dla młodych ludzi jest BNP Paribas i Konto Otwarte na Ciebie. Jest przeznaczone dla osób od 18 do 26 lat. Oferuje korzystanie z większości najważniejszych usług bankowych za darmo. Brak tutaj dodatkowych opłat, które dopiero po ich uiszczeniu umożliwiałyby posiadanie w pełni darmowego konta. Zwykle te obwarowania dotyczą płacenia za kartę. Przejrzysty i funkcjonalny interfejs aplikacji mobilnej to kolejny atut, który umożliwia dokonywanie transakcji pieniężnych i na przykład płacenie telefonem za zakupy.
Konta dla młodych – czym banki mogą chcieć się przypodobać?
Jedno krótkie hasło, które elektryzuje ludzi to PROMOCJA. Istnieje także w bankach i ma takie samo zadanie, jak i w innych miejscach – przyciągnąć i zachęcić klienta do skorzystania z usług. W przypadku kont osobistych także dla młodych ludzi promocje zwykle mają charakter premii za założenie konta. Na start można dostać kilkaset złotych. Może to też przyjąć formę stałych podarunków pieniężnych – na przykład zwrot pieniędzy po opłaconych rachunkach z konta. Należy zaznaczyć, że w takiej formie premii istnieje górny limit kwoty.
Na start ze swoim nowym kontem możesz także dostać bony na konkretne usługi czy zakupy w znanych sklepach. Może to być voucher na skorzystanie z jednego z serwisów muzycznych czy firm dowożących jedzenie. Banki kuszą również karnetami sportowymi. Jest w czym wybierać. Bony zwykle mają określony czas ważności i mogą być jednorazowego lub wielokrotnego użytku.
Najlepszymi prezentami, tym bardziej dla młodych są takie, które dostaje się od razu i można z nich od razu korzystać. Tego typu nagrody rzeczowe mogą Cię zainteresować: telefony komórkowe, smartwatche, głośniki bluetooth to tylko niektóre sprzęty i gadżety, które zadowolą Cię od zaraz.
Cashback to też ciekawa oferta dla tych, którzy lubią dostawać zwroty za transakcje kartą lub BLIKiem przeprowadzane na przykład w czasie zakupów. Zwykle można odzyskać w ten sposób od jednego do pięciu procent. Miesięczna kwota zwrotu ma swój limit.
Młodość potrzebuje wolności, nie lubi czegoś, co ją krępuje. Dlatego takie samo musi być konto osobiste – z jak najmniejszymi barierami, czyli bez większych obciążeń finansowych. Dlatego młody człowiek, który najczęściej się uczy albo dopiero co startuje w życie zawodowe, nie posiada zbyt wielkiego kapitału. Na start w poważne życie musi posiadać konto, które ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. Jakie najlepsze konta dla młodych? Już wiesz, sprawdź nasz ranking kont dla młodych. Zyskasz więcej, niż myślałeś.
Strona główna » Konta bankowe » Ranking kont dla młodych 🥇 grudzień 2023
w sumie teraz jest naprawdę w czym wybierać dodatkowo fajne są takie rankingi wszystko w 1 miejscu
A ty na co patrzysz wybierając konto?
W sumie to zalezy co dla kogo jest istotne, każdy ma inne potrzeby. Jednak wszyscy chcemy mieć je za free
dla młodych wszystko jest za free
no dokładnie, dla młodych to nawet wypłaty za granicą są za darmo
O kurde, aż tak? XD
no tak w sumie po co oszczędzać jak można tak zgarnąć kolejnych klientów
z tego co widziałem to i wypłaty za granicą za darmo jak i z innych bankomatów
Nic dziwnego, skąd młodzi mają mieć pieniążki 😛
no bez przesady mogą trzeba zakasać rękawy i do roboty a nie na garnuszku siedzieć
Teraz to chyba wszędzie jest za free
też mi się wydaje, aczkolwiek warto przeczytać to co się podpisuje
myślę, że to indywidualna kwestia dla mnie ważne jest aby móc wypłacać z innych bankomatów za free
no to jest mega ważne np u mnie nie ma mojego banku w mieście i muszę specjalnie jechać do drugiego a tak to mogę w innym wypłacić
Wystarczyłoby żeby z kilku można było wybierać i byłby problem z głowy…
w sumie też racja, zawsze jaka alternatywa
o kurcze to chyba jakieś małe miasto masz, aczkolwiek dobrze że jest opcja podjechania gdzieś indziej na szczęście
w sumie ja mam konto dla młodych także u mnie większość jest za free ale przy wyborze zwracam uwagę na wypłąty z innych bankomatów czy jest opcja i bonusy za otworzenie konta
Jakie bonusy? Jakaś kasa?
teraz jest wiele opcji, jakieś gadżety, pieniądze a nawet vouchery czy subskrypcje
spoko opcja można sprawdzić wsio informacje i zaoszczędzić też czas
zdecydowanie, wszystko w 1 miejscu więc raz dwa można sobie zweryfikować
i jaka oszczędność czasu przede wszystkim ! ale tak czy siak przy ostatecznym wyborze warto potwierdzić to już na oficjalnej stronie
Co jest najistotniejsze przy wyborze konta?
Cześć Amelio 🙂
Myślę, że w tym wypadku to Ty powinnaś zadać sobie pytanie „co jest dla mnie najistotniejsze”?
Dla niektórych osób istotna będzie wysokość opłat za konto i kartę (lub ich brak), atrakcyjna oferta oszczędnościowa, produkty powiązane z kontem (np. kantor walutowy), aplikacja mobilna lub obecnie trwające promocje i bonusy.
Jeśli to twoje pierwsze konto bankowe, w pierwszej kolejności kierowałbym się brakiem opłat za konto i kartę (lub ich prostym zwolnieniem) oraz ofertą bonusową na start.
Ostateczna decyzja należy jednak wyłącznie do Ciebie ;).
Moim zdaniem jakość aplikacji to jeden z ważniejszych aspektów – osobiście prawie w ogole nie korzystam z bankowości na komputerze tylko w aplikcjia- zatem nie wyobrażam sobie żeby była nie intuicyjna albo co gorsza, wieszała się i wywalała
poza tym teraz większość rzeczy już można zrobić przez apkę to po co korzystać z bankowości na kompie 😀
chyba że chcesz limit zmienić czy coś podobnego to tylko przez bankowość mobilną
A to zdarzają się takie aplikacje jeszcze?
wydaje mi się, że teraz już raczej nie może to kwestia po prostu starszego telefonu
chyba jego darmowość i żeby po prostu wszystko to co chcesz żeby działało, no i aplikacja mobilna żeby działa tak jak należy
teraz chyba większość aplikacji działa tak jak należy
Raczej tak, no chyba, że chodzi o ilość przerw przy pracach technicznych…
ale zazwyczaj takie przerwy są w nocy 🙂