POZOSTAŁE - zestawienie czerwiec 2023

Powszechnie wiadomo, że pieniądze łatwiej się wydaje niż zarabia, dlatego należy nimi rozporządzać z głową. Zarządzanie finansami osobistymi jest ważnym elementem życia każdego z nas, jednak należy się tego nauczyć.

W jaki sposób możemy zadbać o nasze finanse? Podstawowe zasady, których należy się trzymać to śledzenie swoich wydatków, porównywanie cen i korzystanie z aktualnych promocji, kontrola swojego zadłużenia, stworzenie poduszki finansowej i inwestowanie. Internet i nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości i narzędzi, które nam w tym pomogą.

Czytaj więcej

Porównaj oferty i zyskaj

W oszczędzaniu bez wyrzeczeń przydatne okazują się porównywarki cenowe. Umożliwiają wyszukanie najniższej ceny danego produktu lub usługi, a dodatkowo większość z nich posiada także oceny i opinie klientów, które mogą ułatwić podjęcie decyzji w przypadku, gdy dwie oferty będą do siebie bardzo podobne. W sieci możemy znaleźć całą masę porównywarek wyspecjalizowanych w konkretnej branży, w tym finansowych (kont osobistych, oszczędnościowych, lokat, kredytów) oraz dotyczących różnego rodzaju usług czy produktów. Korzystając z nich, możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – od kilku do nawet kilkuset złotych.

Booking – kod rabatowy to niższa cena wyjazdu

Wydatki związane z rezerwacją noclegu stanowią dużą część budżetu podróży. Zniżki Booking mogą je jednak zmniejszyć. Portal Booking.com jest największym międzynarodowym serwisem służącym do rezerwacji miejsc w hotelach, pensjonatach i apartamentach na całym świecie. W jednym miejscu możemy znaleźć obiekty z interesującej nas lokalizacji, sprawdzić ich dostępność, opinie klientów, a także cenę. A ta ostatnia potrafi być bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dzięki Booking rabaty.

Program lojalnościowy się opłaca

Pierwszą rzeczą, od której warto zacząć, jest zapisanie się do programu lojalnościowego Genius, dzięki czemu 10 % zniżka Booking w ramach Genius 1 będzie dla nas dostępna już na starcie. W programie tym wyróżnia się trzy poziomy, a każdy następny to więcej korzyści. Wyższy rabat Booking można uzyskać po zrealizowaniu określonej ilości pobytów na przestrzeni dwóch lat i tak:

 • poziom Genius 2 ( po zrealizowaniu 5 rezerwacji) gwarantuje 10-15 % zniżki, darmowe śniadania oraz darmowe podwyższenie kategorii dla wybranych pobytów;
 • poziom Genius 3 (po zrealizowaniu 15 rezerwacji) zapewnia 10-20 % zniżki, darmowe śniadania oraz darmowe podwyższenie kategorii dla wybranych pobytów, a także priorytetowe wsparcie dla wszystkich rezerwacji.

Inne sposoby na zniżki w Booking

Booking oferuje wiele różnych rodzajów rabatów, w tym oferty sezonowe i oferty dnia. Oferty sezonowe są dostępne w określonych porach roku i obejmują zwykle sezon wakacyjny lub świąteczny. Mogą to być zniżki procentowe lub określona kwota rabatu na wybrane noclegi. Oferty dnia to natomiast oferty last minute, które są dostępne na krótki czas, zazwyczaj jedynie na dzień lub kilka dni. Mogą to być również zniżki procentowe lub kwotowe.

Dzięki rabat Booking można zaoszczędzić na kosztach noclegów i zarezerwować pobyt w atrakcyjnej cenie. To, że opłaca się polować na takie okazje, wiedzą stali użytkownicy portalu, ponieważ noclegi te znikają bardzo szybko.

Serwis co jakiś czas wysyła również losowo swoim klientom maila zawierającego Booking kod rabatowy uprawniający do 10 % zwrotu na przyszły wyjazd. W celu otrzymania nagrody należy dokonać rezerwacji na minimum 500 zł, wpisując kod rabatowy Booking przed ostatecznym potwierdzeniem. W ten sposób możemy zyskać pokaźną kwotę, bo aż do 500 zł. Ważne jest, że ten kupon Booking można wykorzystać przy kolejnej podróży – nie obniża wartości aktualnej rezerwacji.

Booking jest także partnerem cashbacków. Serwisy cashback to portale oferujące częściowy zwrot wydatków za zakupy. Aby skorzystać z tej oferty należy zarejestrować się na stronie internetowej oferującej cashback, a następnie dokonać rezerwacji noclegu na Booking.com przez dedykowany link. Zwrot cashback to dobry sposób na oszczędzanie przy rezerwacji noclegów i doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zarabiamy, wydając pieniądze na wydatki, które i tak mieliśmy ponieść.

I to nie koniec rabatów z Booking – niektóre z rezerwacji gwarantują dodatkowe środki na kolejne rezerwacje, oferty first i last minute oraz bezzwrotne są przeważnie w jeszcze atrakcyjniejszych cenach, ponadto portal zwraca różnicę, jeśli uda nam się znaleźć ten sam hotel na innej stronie internetowej w niższej cenie. Tańsza rezerwacja na Booking jest jak najbardziej możliwa i na dodatek dostępna na wyciągnięcie ręki.

Mubi kod rabatowy – 150 zł zwrotu na konto

Wszyscy wiemy, że polisy pojazdów nie należą do najtańszych. Jednak i z tym można coś zrobić. Z pomocą przychodzi Mubi. Jest to porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW, assistance oraz ubezpieczenia szyb lub opon. Współpracuje z największymi i wiarygodnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak PZU, UNIQA, Generali, mtu24, Proama czy You Can Drive. Dzięki prostemu w obsłudze kalkulatorowi wyliczenie składki na stronie serwisu zajmuje tylko kilka minut i można dodatkowo otrzymać Mubi kod rabatowy o wartości 150 zł jako Mubi zwrot na konto.

Mubi cashback – zasady akcji Bonus dla poleconego

Pewnie zastanawiasz się teraz w Mubi jak odebrać bonus? Nic prostszego. Wystarczy wejść na kalkulator Mubi poprzez przekierowanie z naszej strony, wypełnić kalkulację ubezpieczenia swojego samochodu, kupić ubezpieczenie, a następnie opłacić je w całości lub pierwszą ratę. Kolejny krok to uzupełnienie formularza zgłoszenia do konkursu Mubi cashback 150 i odpowiedź na proste pytanie: Jaki limit prędkości obowiązuje na autostradach w Polsce? Na koniec podajesz numer swojego rachunku bankowego i w terminie do 30 dni otrzymujesz zwrot.

Ta Mubi promocja ma jeszcze jedną zaletę – jeśli ubezpieczenie Twojego auta kończy się później, możesz zarezerwować kod na 12 miesięcy. Mubi – odbierz bonus dziś lub w ciągu roku. Wybór należy do Ciebie.

Mubi – tak naprawdę zyskujesz więcej niż 150 zł

Bonus 150 zł to nie jedyna korzyść, jaką możesz zyskać z Mubi. Ta porównywarka porówna za Ciebie kilkadziesiąt ofert firm ubezpieczeniowych, a Ty będziesz mógł wybrać tą najkorzystniejszą, która może się okazać niższa od kwoty Twojej dotychczasowej polisy. To oszczędności w granicach nawet kilkuset złotych.

Raport BIK – szybkie sprawdzenie sytuacji płatniczej

Dla osób korzystających z usług bankowych w zakresie pożyczki lub kredytu dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie swojej sytuacji płatniczej poprzez pobranie raportu z BIK.

Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją gromadzącą i udostępniającą dane na temat zobowiązań kredytowych klientów banków, firm pożyczkowych i SKOK-ów. Zbiera informacje na temat kredytów spłaconych w terminie, jak i tych z opóźnieniem w spłacie.

Raport zawiera szczegółową historię kredytową i finansową, scoring, czyli ocenę punktową wiarygodności kredytowej oraz wskaźnik sytuacji płatniczej, na podstawie którego możesz zweryfikować, czy nie masz opóźnień w płatnościach lub upewnić się, że nie ciążą na Tobie zobowiązania, o których nie wiesz. Kosztuje on 49 zł. Nie jest to dużo, jednak dzięki BIK kod rabatowy możesz zapłacić za niego 10 zł mniej. Zawsze to coś, bo po co przepłacać? Wszystkie sposoby na oszczędzanie pieniędzy są dobre, bo nawet małe kwoty zebrane razem mogą stanowić sporą sumę. Dzięki kodom można także w atrakcyjnej aktywować alerty, które będą alarmować o próbach wyłudzenia kredytu oraz przypominać o spłacie bieżących zobowiązań.

Ekspresowe i bezpieczne płatności mobilne

Ważnym elementem zarządzania finansami jest także dbanie o bezpieczeństwo swojego kapitału i nie mamy tutaj na myśli trzymania gotówki w przysłowiowej skarpecie, a tak ostatnio popularne płatności mobilne. Eliminują one konieczność noszenia przy sobie portfela lub karty płatniczej, są wygodne i pewne, w związku z czym przekonują do siebie coraz więcej osób.

BLIK promocja – płacisz BLIK-iem i zyskujesz

BLIK jest bezpiecznym i wygodnym sposobem realizowania transakcji płatniczych, które są wykonywane drogą elektroniczną. Wykorzystuje on aplikację na telefon banku, w którym posiadamy konto. Ułatwia codzienne zakupy, bo dzięki niemu można łatwo i szybko zapłacić w sklepie stacjonarnym i internetowym, a także wypłacić gotówkę. Jego popularność rośnie z dnia na dzień.

Oprócz powyższych funkcjonalności udostępnia szereg rabatów. BLIK promocje polegają między innymi na tym, że płacąc BLIK-iem można zgarnąć na przykład rabaty na produkty i usługi oraz darmową dostawę. Lista partnerów, którzy z nim współpracują jest długa i co rusz pojawiają się nowe, atrakcyjne zniżki. Warto śledzić aktualne akcje promocyjne na jego stronie internetowej.

Niektóre banki także organizują promocje bankowe, w których gratyfikują płatności BLIK-iem, a mianowicie wypłacają swoim klientom nagrody za zrealizowanie płatności bezgotówkowej za jego pomocą. W przybliżeniu premia wynosi ok. 20 zł.

Blik promocja, o której koniecznie należy wspomnieć to BLIKOMANIA. W 2022 r. odbyła się jej czwarta edycja. Organizowana jest co roku przez Polski Standard Płatności, a więc właściciela BLIK-a. W 2022 roku do wygrania było mnóstwo nagród o łącznej wartości ponad 2,7 mln złotych, w tym dziewięć rocznych pensji w wysokości 84 000 zł każda. Udział w loterii był bardzo prosty – wystarczyło zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej, wykonać transakcję weryfikacyjną, tzn. przekazać danej fundacji kwotę 1zł BLIK-iem i korzystać z tej formy płatności podczas zakupów. I to się nazywa prawdziwa promocja, na którą warto czekać nawet rok.

Jak widać płatności z BLIK-iem się opłacają. BLIK dba o swoich klientów nie tylko pod względem bezpieczeństwa transakcji, ale także zapewniając im regularnie nowe, atrakcyjne rabaty i nagrody. Płać BLIK-iem i zdobądź jedną z nich.

Gpay – jak działa ta usługa?

Odpowiedź na pytanie Gpay co to jest, brzmi cyfrowy portfel. Jest to bezpieczna metoda przechowywania i używania kart, dokumentów tożsamości, biletów czy programów lojalnościowych, która umożliwia realizowanie płatności online, w aplikacji i zbliżeniowo za pomocą smartfonów, smartwatchy i tabletów.

Zatem Gpay jak działa? Otóż wykorzystuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC). A Gpay jak płacić? Aby go użyć i zapłacić za zakupy w sklepie stacjonarnym wystarczy mieć zainstalowaną aplikację, odblokować urządzenie i zbliżyć je do terminala. Środki płatnicze są pobierane ze zdefiniowanej karty domyślnej, jednak, jeśli akurat chcemy zapłacić inną, wystarczy uruchomić aplikację i wybrać tą właściwą. Podczas płacenia Gpay nie jest udostępniany numer karty, a w zamian jest generowany wirtualny numer konta, który jest przypisany do portfela. W aplikacjach płacenie jest równie proste – należy dokonać wyboru tej formy płatności i potwierdzić transakcję, a środki zostaną automatycznie ściągnięte z karty.

Warto zaznaczyć, że Gpay jest bezpłatny, a dane kart płatniczych są przechowywane w sposób bezpieczny. Jednym słowem, to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy chcą płacić za zakupy za pomocą swojego smartfona.

Oszczędzanie i korzystanie z rabatów to świetny sposób na zarządzanie swoimi finansami. Wymaga to trochę samodyscypliny i planowania, ale w dłuższej perspektywie może przynieść wiele korzyści. Pieniądze są na wyciagnięcie ręki, tylko trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. My Ci w tym pomożemy.

Aktualizacja: 01.06.2023

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Ocena

Instytucja, która gromadzi i udostępnia dane o osobach korzystających z produktów kredytowych. Prowadzi współprace z bankami oraz instytucjami działającymi w sektorze finansowym. BIK zbiera informacje o spłaconych i aktualnie spłacanych zobowiązaniach kredytowych. 

⭐ ⭐

 • Ocenisz swoje szanse na kredyt
 • Zobaczysz, jakie dane na Twój temat widzi bank

Booking.com – rezerwacje noclegów online

Wasza ocena

Booking.com jest to międzynarodowy serwis umożliwiający rezerwację noclegów online w hotelach, apartamentach oraz pensjonatach na całym świecie. Jest to największy tego typu serwis, dostępny w 43 językach z ofertą ponad 28 milionów miejsc do zakwaterowania.

 • Numer 1 w dziedzinie rezerwacji noclegów online
 • Liczne zniżki i promocje na rezerwacje noclegu w dowolnym miejscu na świecie

Mubi – Porównywarka ubezpieczeń OC/AC

Ocena

Z Mubi szybko porównasz ubezpieczenia OC/AC dla swoich pojazdów. Dzięki prostemu kalkulatorowi obliczysz składki najtańszych ubezpieczycieli w 3 minuty. Mubi współpracuje z liderami wśród firm ubezpieczeniowych na rynku.

 • W 3 minuty znajdziesz polisę OC/AC tańszą o nawet kilkaset złotych
 • W jednym miejscu porównasz kilkadziesiąt ofert firm ubezpieczeniowych

Portfel Google – Portfel cyfrowy oraz płatności zbliżeniowe

Wasza ocena

System płatności online oraz platforma cyfrowego portfela opracowana przez Google. Umożliwia on dokonywanie płatności w aplikacji, online oraz metodą zbliżeniową przy pomocy telefonów, tabletów i zegarków.

⭐  ⭐

 • Szybki i bezpieczny sposób dokonywania płatności online i stacjonarnie
 • Płać zbliżeniowo telefonem lub zegarkiem bez użycia fizycznej karty 

Blik – Usługi płatnicze

Ocena

BLIK jest to forma płatności mobilnej wykorzystująca aplikację na telefon. Aby móc z niego korzystać wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikacje banku w którym posiadamy konto.

🎉 

 • Prosty, bezpieczny i szybki sposób płatności mobilnej
 • 18 banków obsługujących płatności BLIK

Oceń jakość zestawienia pozostałych ofert

Daj znać co sądzisz o zestawieniu pozostałych ofert

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Dzięki temu inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje (w tym wypadku na temat „pozostałych” wartych uwagi usług).

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze