KREDYTY KONSOLIDACYJNE - ranking i porównywarka wrzesień 2023

Ranking kredytów konsolidacyjnych to narzędzie, które pozwoli Ci w kilka minut porównać, a następnie wybrać dla siebie najkorzystniejszą propozycję konsolidacji pożyczek i kredytów. Jeśli szukasz oferty, która pozwoli Ci zamienić obecne zobowiązania w jedną wygodną ratę – dobrze trafiłeś!

Oferty w rankingu sprawdzamy na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że zawarte w nim informacje są zawsze aktualne. Porównaj i wybierz w jednym miejscu najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Czytaj więcej

Założenia na jakich powstał ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny może być przydatnym narzędziem w zapanowaniu nad domowymi finansami. W przypadku wielu zobowiązań kredytowych, pozwala nam płacić tylko jedną ratę zamiast kilku, co może przynieść ulgę dla domowego budżetu. Jest to rozwiązanie niebywale wygodne, jednak liczmy się z tym, że w łącznym rozrachunku może kosztować nas to dużo więcej.

Wiemy, że decyzja nie należy do najłatwiejszych, dlatego też ranking i porównywarkę kredytów konsolidacyjnych stworzyliśmy z myślą aby w jak największym stopniu ułatwić znalezienie odpowiedniej oferty. Dbamy o to aby w zestawieniu ukazywały się jedynie najkorzystniejsze propozycję, a oferty w nim zawarte były zawsze aktualne. Podejmij mądrą i świadomą decyzję, która spełni twoje oczekiwania i przyniesie wymierne korzyści.

Jedna rata zamiast wielu, czyli co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest to rodzaj kredytu, który jest udzielany na spłatę innych zobowiązań. Zamiast płacić wiele rat dla różnych instytucji, otrzymujemy możliwość spłacania tylko jednej miesięcznie.

Jest to rozwiązanie mające na celu obniżenie miesięcznych kosztów kredytów oraz wydłużenie ich spłaty w czasie. Połączenie wielu kredytów w jeden pozwala na łatwiejszą kontrolę wydatków dla domowego budżetu.

Należy jednak podchodzić do takiego rozwiązania z rozwagą. O ile mniejsza miesięczna rata może być ulgą dla domowych finansów, tak w ogólnym rozrachunku poniesiemy większe koszty.

Zasada działania kredytu konsolidacyjnego

Polega on na połączeniu wielu zobowiązań kredytowych w jedno oraz ujednolicenie ich warunków i stopy procenowej, dzięki czemu płacimy jedną miesięczną ratę. Jest to kredyt celowy, nie ma więc możliwość aby samemu dokonać spłaty zobowiązań z otrzymanych środków. Tym zajmuje się bank udzielający konsolidacji kredytu, który dokonuje spłaty długu w poszczególnych instytucjach. Istnieje jednak wyjątek od reguły – możemy się starać o dodatkowe środki, które możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Tak jak i kij ma dwa końce, tak z kredytem konsolidacyjnym jest podobnie. Taka usługa posiada wady i zalety, których świadomość istnienia pozwala uniknąć przykrych niespodzianek.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

 • Niższa wysokość miesięcznej raty. Jest to niewątpliwie najważniejsza korzyść kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu klienci, którzy mają problemy ze spłatą zobowiązań są w stanie poprawić kondycję domowego budżetu. Im więcej posiadamy miesięcznych rat, tym większe prawdopodobieństwo opóźnień w płatnościach. Mniejsza rata nie tylko daje ulgę dla domowego budżetu ale również likwiduje konieczność pamiętania o wszystkich płatnościach.
 • Możliwość dodatkowej gotówki. W niektórych przypadkach, oprócz konsolidacji wszystkich kredytów i pożyczek, otrzymujemy możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Część pieniędzy trafia na nasze konto lub otrzymujemy je w placówce banku, pozostała kwota przeznaczana jest na skonsolidowanie zobowiązań. Wysokość przyznanej kwoty zależna jest od naszej zdolności kredytowej i w zależności od banku może wynosić od 10% do 30% konsolidowanej kwoty.
 • Poprawa historii kredytowej. Jeśli w najbliższej przyszłości planujemy zaciągnięcie kredytu na dużą kwotę (np. kredyt hipoteczny), kredyt konsolidacyjny może poprawić naszą wiarygodność kredytową. Dlaczego? Banki o wiele przychylniej patrzą na jeden spłacany w terminie kredyt niż na kilka mniejszych zobowiązań.


Wady kredytu konsolidacyjnego

 • Wydłużenie okresu spłaty kredytu. Dzięki temu możliwe jest obniżenie raty kredytu, jednak wiąże się to z koniecznością dłuższej współpracy z bankiem.
 • Większa kwota do spłaty. Zależne jest to z punktem powyżej, ponieważ wydłużenie okresu spłaty kredytu idzie w parze z podniesieniem całkowitego kosztu kredytu konsolidacyjnego. W zamian za mniejszą miesięczną ratę wzrasta nam łączna kwota do spłaty.
 • Prowizja za udzielenie kredytu. W wielu przypadkach obarczani jesteśmy ponownym kosztem prowizji za udzielenie kredytu. Można się spotkać z ofertami banków typy „0% prowizji”, warto jednak sprawdzić czy nie ponosimy za to innych kosztów – np. wymaganego ubezpieczenia kredytu.
 • Duża ilość formalności. Kredyt konsolidacyjny wymaga od nas więcej formalności niż np. kredyt gotówkowy. Bank oprócz wnikliwej analizy naszej zdolności i wiarygodności kredytowej, poprosi również o szereg dokumentów potwierdzający obecny stan zadłużenia.


Jakie kredyty można skonsolidować?

Skonsolidować można różne rodzaje kredytów i innych zobowiązań. Co możemy skonsolidować zależy od przedstawianej oferty banku, a każdy z nich posiada w tym zakresie inną procedurę. Na listę zobowiązań, które obejmuje konsolidacja możemy wpisać:

 • Kredyty gotówkowe
 • Pożyczki pozabankowe
 • Kredyty samochodowe
 • Karty kredytowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Limity w koncie bankowym


Jakie wymagania trzeba spełnić by otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Bank zanim podejmie się decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego, dokona wnikliwej analizy naszej sytuacji finansowej. Sprawdzi jak dotychczas nam szło spłacanie zobowiązań (historia kredytowa) oraz oceni naszą zdolność kredytową (zdolność do spłaty kredytu – osiągany dochód, nasze wydatki, ilość osób na utrzymaniu itp.). Nie ma znaczenia, że dotychczas otrzymane kredyty i pożyczki były już wcześniej poparte oceną naszej zdolności kredytowej. Połączenie ich wszystkich razem wymaga odrębnej weryfikacji. Jeśli nie posiadamy wystarczającej zdolności i wiarygodności kredytowej to nie mamy możliwości otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Przed wysłaniem wniosku o kredyt konsolidacyjny warto pobrać raport BIK i sprawdzić swoją historię kredytową.

Dodatkowo bank z pewnością poprosi o dostarczenie dokumentów o obecnym zadłużeniu. W przypadku kredytów na dużą kwotę musimy się liczyć z większą ilością formalności oraz wydłużonym czasem oczekiwania na decyzję.

Gdzie szukać kredytu konsolidacyjnego i na co zwrócić uwagę?

Kredyt konsolidacyjny jest jednym z podstawowych produktów i można go znaleźć prawie w każdym z banków. Poszukiwania warto rozpocząć od instytucji w której posiadamy konto osobiste (ROR). Bywa, że to właśnie z bankiem z którym współpracujemy na codzień jesteśmy w stanie wynegocjować najlepszą ofertę.

Warto też przed wyborem porównać oferty innych instytucji. Z pomocą przychodzi nam ranking kredytów konsolidacyjnych. Miejmy jednak na uwadze, że kalkulacje przedstawiane są na podstawie parametrów wyjściowych i mogą nie odpowiadać naszej obecnej sytuacji, a tym samym oferta banku może się różnić. Mimo wszystko daje nam to pogląd czego możemy się spodziewać.

Porównując oferty wybieramy interesującą nas kwotę konsolidacji oraz okres spłaty kredytu. Następnie warto zwrócić uwagę na parametry takie jak:

 • RRSO – z założenia ma zawierać wszystkie koszty kredytu i pokazać je w rocznym przeliczeniu procentowym.
 • Ratę kredytu oraz całkowitą kwotę do zapłaty
 • Oprocentowanie nominalne
 • Koszt prowizji i ubezpieczenia kredytu
 • Dodatkowe koszty – np. prowadzenia rachunku ROR (koszty te nie zawierają się w RRSO!)


Czy można uzyskać kredyt konsolidacyjny online?

W niektórych bankach jest możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego online i to bez wychodzenia z domu. Bank w takiej sytuacji poprosi o dostarczenie wszystkich dokumentów drogą elektroniczną.

W większości przypadków banki preferują telefoniczny kontakt z klientem poprzez zostawienie danych w formularzu na stronie banku. Może się wtedy okazać, że niezbędna będzie wizyta w oddziale banku.

Aktualizujemy ranking na bieżąco

Dokładamy wszelkich starań aby prowadzony przez nas ranking kredytów konsolidacyjnych był sprawdzonym i rzetelnym źródłem informacji. Oferty banków są monitorowane na bieżąco, a wszystkie zmiany w rankingu aktualizowane. Działamy z myślą, że stworzone przez nas zestawienie ułatwi Ci podjęcie mądrej i przemyślanej decyzji, a wybrana oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Aktualizacja: 01.09.2023

Kwota kredytu
Okres kredytu mies
Rata:
1398.1PLN
RRSO:
11.57%
Do spłaty:
33554.3PLN
BNP Paribas: Kredyt konsolidacyjny 0% prowizji; kwota kredytu od 1 000 do 200 000 zł. Okres spłaty od 6 do 120 miesięcy
109
Osób wybrało tę ofertę
Złóż wniosek »
1
Wysokość raty
1398.1 PLN
Oprocentowanie nominalne
10,99%
Oprocentowanie rzeczywiste
11.57%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Uwagi
Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.
Przykład reprezentatywny
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 17.08.2022 r. wynosi 11,44 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 72 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 108 963,53 zł, oprocentowanie stałe 10,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 36 963,53 zł (prowizja 0 zł; odsetki 36 963,53 zł) 97 miesięcznych rat (96 po 1123,33 zł i jedna 1123,85 zł).
Rata:
1410.66PLN
RRSO:
12.56%
Do spłaty:
33855.93PLN
PKO Bank Polski: Pożyczka konsolidacyjna; kwota kredytu od 1 500 do 180 000 zł. Okres spłaty od 2 do 120 miesięcy.
95
Osób wybrało tę ofertę
Złóż wniosek »
2
Wysokość raty
1410.66 PLN
Oprocentowanie nominalne
11,89%
Oprocentowanie rzeczywiste
12.56%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Uwagi
Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.
Przykład reprezentatywny
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 30 400,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 103,06 zł, oprocentowanie zmienne 11,89%, całkowity koszt kredytu 15 703,06 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 15 703,06 zł), 89 miesięcznych rat równych po 512,07 zł i ostatnia rata: 528,83 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.07.2022r. na reprezentatywnym przykładzie.
Rata:
1426.11PLN
RRSO:
13.8%
Do spłaty:
34226.73PLN
Bank Pekao: Pożyczka konsolidacyjna; kwota kredytu od 10 000 do 200 000 zł. Okres spłaty od 12 do 120 miesięcy
77
Osób wybrało tę ofertę
Złóż wniosek »
3
Wysokość raty
1426.11 PLN
Oprocentowanie nominalne
12,99%
Oprocentowanie rzeczywiste
13.8%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Uwagi
Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.
Przykład reprezentatywny
RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki konsolidacyjnej wynosi 13,79% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 71 408 zł, pożyczka zaciągnięta na 84 miesiące, oprocentowanie zmienne 12,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 37 679,88 zł (w tym: odsetki 37 679,88 zł), całkowita kwota do zapłaty 109 087,88 zł, płatna w 83 ratach miesięcznych po 1298,66 zł, 84. rata wyrównująca 1299,10 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 71 408 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 10.06.2022 r.
Rata:
1574.77PLN
RRSO:
25.89%
Do spłaty:
37794.39PLN
Santander BP: Pożyczka konsolidacyjna; kwota kredytu od 1 000 do 300 000 zł. Okres spłaty od 3 do 120 miesięcy.
73
Osoby wybrały tę ofertę
Złóż wniosek »
4
Wysokość raty
1574.77 PLN
Oprocentowanie nominalne
13,49%
Oprocentowanie rzeczywiste
25.89%
Prowizja
9,88%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Uwagi
Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.
Przykład reprezentatywny
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu na konsolidację online wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 36 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 61 644,93 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 13,49%, całkowity koszt kredytu: 25 144,93 zł (w tym: prowizja 3 605,48 zł, odsetki 21 539,45 zł), umowa zawarta na okres 82 miesięcy, 81 miesięcznych rat równych w wysokości 751,96 zł, ostatnia rata w wysokości 736,17 zł. Kalkulacja na dzień 17.08.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Informacja

Powyższe kalkulacje mają charakter poglądowy i nie stanowią ostatecznej oferty kredytowej. Kwota kredytu oraz wysokość raty może się różnić w zależności od posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Wyliczenia zostały dokonane na podstawie aktualnych ofert bankowych.

Oceń nasz ranking kredytów konsolidacyjnych

AKTUALNIE TRWAJĄCE PROMOCJE

Daj znać co sądzisz o rankingu kredytów konsolidacyjnych

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena w naszym rankingu pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Dzięki temu inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje na temat kredytów konsolidacyjnych.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze