KREDYTY GOTÓWKOWE - ranking i kalkulator maj 2024

Kredyty gotówkowe – aktualny ranking, porównywarka oraz kalkulacja kredytu gotówkowego. Dzięki naszemu rankingowi w szybki i wygodny sposób sprawdzisz w którym banku jest najtańszy kredyt gotówkowy.

Oferty kredytów sprawdzamy i aktualizujemy na bieżąco, dzięku czemu masz pewność, że nie przegapisz najlepszej propozycji kredytu gotówkowego. Nie trać czasu na poszukiwania i znajdź w jednym miejscu najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Czytaj więcej

Czym jest kredyt gotówkowy? – wyjaśnienie pojęcia

Kredyt gotówkowy jest to forma finansowania udzielana w gotówce przez instytucje finansowe na dowolny cel. W świetle prawa jest to pisemna umowa między bankiem, a kredytobiorcą, w której to bank zobowiązuje się do pożyczenia pieniędzy, a kredytobiorca do zwrócenia w określonym czasie pożyczonej kwoty, powiększonej o dodatkowe koszty (np. prowizje banku). Potocznie kredyt gotówkowy jest zwany również konsumpcyjnym lub pożyczką. Cechą tego typu finansowania jest to, że jest udzielane w formie pieniężnej, a wypłacane fizycznie w formie gotówki lub na konto kredytobiorcy.
Kredyt gotówkowy charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Maksymalna kwota: do 200 tys,
 • Czas kredytowania: do 10 lat (120 miesięcy),
 • Wypłata: w gotówce lub na konto,
 • Cel finansowania: dowolny, np. zakup auta lub remont mieszkania.


Kredyt gotówkowy wciąż cieszy się dużą popularnością wśród klientów banków. Jest to pomocne zródło finansowania podczas planowanych wydatków, jak i tych nieoczekiwanych. Zdarza się, że potrzebujemy dodatkowej gotówki, lecz nie mamy wystarczających oszczędności aby zrealizować nasze plany. Zwykle pierwszym pomysłem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który można zrealizować na dowolny cel, a jego spłatę rozłożyć na kilka lat.

Świadome i odpowiedzialne korzystanie z kredytu gotówkowego nie tylko może przynieść korzyści materialne ale również pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów. Dlatego tez warto wiedzieć w jaki sposób wybrać kredyt gotówkowy i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Bardzo pomocny przy wyborze oferty jest ranking kredytu gotówkowego. Dzięki niemu możemy porównać oferty między sobą, poznać wysokość RRSO oraz koszt miesięcznej raty kredytu. Korzystając z tego typu rankingów zwiększamy szanse na znalezienie najkorzystniejszej dla nas oferty finansowania.

Kredyt, a pożyczka gotówkowa – różnice

Kredyt gotówkowy, a pożyczka gotówkowa są to wyrażenia stosowane zamiennie, warto mieć jednak na uwadze, że w świetle prawa oznaczają nieco inne produkty finansowe.

Kredytów udzielają tylko banki, umowa jest w formie pisemnej, a jej przedmiotem są zawsze pieniądze.

Natomiast umowę pożyczki można zawrzeć ustnie, a przedmiotem umowy mogą być również rzeczy. Pożyczek mogą udzielać osoby prywatne, banki, SKOK-i oraz firmy pożyczkowe.

Zarówno kredyty gotówkowe jak i pożyczki objęte są ustawą o kredycie konsumenckim. Oznacza to, że pożyczana kwota nie może być większa niż 255 tys złotych, a stroną umowy jest konsument, czyli osoba fizyczna przeznaczająca kredytowaną kwotę na cele prywatne. Nie jest konsumentem w rozumieniu ustawy osoba, która bierze kredyt na potrzeby prowadzenia własnej działalności, np. w celu zakupu sprzętu do biura. Zaciągając kredyt konsumencki otrzymujemy prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni, otrzymania formularza informacyjnego (zawiera on wszystkie informacje na temat kredytu) oraz wcześniejszej spłaty pożyczki.

Ważne! Jeśli oprocentowanie kredytu wynosi 0% oraz nie ponosimy innych kosztów związanych z udzieleniem oraz spłatą kredytu, to taki produkt nie jest obejmowany ustawą o kredycie konsumenckim!

Poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego – od czego zacząć?

Na samym początku poszukiwań warto zadać sobie pytanie czy jesteśmy gotowi na dodatkowe zobowiązanie w postaci kredytu gotówkowego. Zdecydowanie powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z oferty kredytu gotówkowego jeśli:

 • Nie posiadam oszczędności. Warto zadbać o systematyczne powiększanie naszej „poduszki finansowej”. W razie finansowych kłopotów rata kredytu nie będzie dodatkowym obciążeniem naszego budżetu do czasu poprawy naszej sytuacji materialnej. Jeśli wydajesz tyle ile zarabiasz i nie jesteś w stanie nic oszczędzić, poważnie zastanów się czy dodatkowy koszt w postaci kredytu nie będzie dla ciebie zbyt dużym obciążeniem.
 • Mam problem ze spłatą innych kredytów. Nie bierz kolejnego kredytu jeśli chcesz nim sfinansować swoje wcześniejsze zobowiązania. W ten sposób dążysz do sytuacji w której łatwo wpaść w spirale długów. Uzyskasz chwile wytchnienia, lecz potem problem może powrócić wraz z dodatkowymi kosztami.


Przede wszystkim zastanów się czy w przyszłości będziesz w stanie spłacić łączną kwotę zaciąganego kredytu i czy jest on niezbędny do osiągnięcia twojego celu.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Zastanówmy się jaka oferta nas interesuje. Jaką kwotę potrzebujemy i na jak długi okres? Czy zależny nam na szybkiej decyzji czy może na jak najtańszym kredycie gotówkowym? Odpowiedzmy sobie sami.

A gdzie wziąć kredyt? Warto rozpocząć poszukiwania od banku z którym współpracujemy na co dzień. Ma on wgląd w historię naszego rachunku i praktycznie od ręki jest w stanie zaproponować nam ofertę bez zbędnych formalności. Nie zawsze oznacza to jednak, że zaoferuje najkorzystniejszą propozycję. Warto więc, przeanalizować również oferty innych instytucji zanim ostatecznie podpiszemy umowę.

Z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytów gotówkowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie wstępnie ocenić jakie warunki przedstawia dana instytucja oraz na ich podstawie zdecydować, która oferta może być dla nas najkorzystniejsza. W naszym rankingu kredytów gotówkowych nie tylko zwiększysz szanse na znalezienie taniego kredytu, ale również poznasz szacunkową wysokość miesięcznej raty, całkowitą kwotę do spłaty, RRSO kredytu gotówkowego oraz inne koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Wymagania do uzyskania kredytu gotówkowego

Przed podjęciem decyzji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, bank musi mieć pewność, że udzielony kredyt w przyszłości będzie spłacony wraz z odsetkami. Dokładnie oceniane jest ryzyko związane z udzieleniem kredytu danej osobie. Dlatego też, podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy banki poddają szczegółowej analizie:

Wiarygodność kredytową

Czyli jak dotychczas wywiązywaliśmy się ze spłatą swoich zobowiązań kredytowych. W oparciu o tą ocenę szacuje ryzyko z jakim wiąże się pożyczenie nam pieniędzy. Im ryzyko jest mniejsze tym korzystniejsze warunki kredytu możemy otrzymać. Brak historii kredytowej, bądź informacje o nieterminowych spłatach dotychczasowych pożyczek mogą negatywnie wpłynąć na decyzje o przyznaniu kredytu. Banki uzyskują informacje o naszej historii kredytowej na podstawie raportu z BIK.

Zdolność kredytową

Czy w chwili obecnej stać nas na kredyt o określonej wysokości oraz czy będziemy w stanie systematycznie spłacać jego raty w przyszłości. Poddane są porównaniu dochody względem wydatków przyszłego kredytobiorcy. Brane są pod uwagę nasze miesięczne koszty stałe (prąd, gaz, woda, czynsz itp.) ale i również koszty utrzymania (wydatki na jedzenie, odzież itp.).

Dzięki temu bank jest w stanie ocenić czy z pozostałej „nadwyżki finansowej” jesteś w stanie pokryć koszty nowego kredytu. Istotnym czynnikiem jest również źródło uzyskiwanego dochodu, jego wysokość oraz legalność pozyskiwania. Banki o wiele przychylniej patrzą na klientów ze stabilnym źródłem dochodu, najlepiej z tytułu umowy o pracę.

Dodatkowo elementem niezbędnym do uzyskania kredytu gotówkowego jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości. Jest nim przede wszystkim dowód osobisty, a dane w nim zawarte, czyli imię i nazwisko, wiek, data urodzenia, numer PESEL oraz narodowość będą niezbędne do uzupełnienia wniosku o kredyt gotówkowy.

Ranking kredytów gotówkowych – czym jest?

Jeśli potrzebujesz gotówki oraz zastanawiasz się nad skorzystaniem z kredytu gotówkowego to warto porównać oferty kilku z nich. Na pierwszy rzut oka propozycje banków mogą wyglądać na podobne. Różnią się jednak stawianymi wymaganiami dla kredytobiorcy, wysokością RRSO, raty miesięcznej oraz całkowitej kwoty do spłaty. Porównanie najważniejszych parametrów ułatwia wybór najkorzystniejszej dla nas oferty kredytu gotówkowego co w znacznym stopniu przekłada się na szanse znalezienia taniego kredytu.
W podjęciu tej decyzji pomoże Ci nasz ranking kredytów gotówkowych, w którym znajdziesz tylko najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Powstał on z myślą, aby w jednym miejscu zebrać oferty kredytów gotówkowych polskich banków oraz dać możliwość porównania ich miedzy sobą. Zestawienie ofert w rankingu kredytów gotówkowych zostało stworzone w oparciu o:

 • sprawdzone i wiarygodne oferty,
 • wysokość raty miesięcznej,
 • RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • całkowitą kwotę do spłaty.
 • dodatkowe informacje, m.in.. oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenie kredytu oraz przykład reprezentatywny,
 • przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK” – odsyłający do strony banku oraz jego oferty.


Oferty w naszym rankingu kredytów gotówkowych mają charakter orientacyjny i nie stanowią ostatecznej oferty kredytowej banków. Kwota kredytu oraz wysokość raty może się różnić w zależności od posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej, a wyliczenia zostały dokonane na podstawie aktualnych ofert bankowych.

Ranking kredytów gotówkowych aktualizowany jest na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie oferty są aktualne, a porównanie kredytów jest jak najbardziej rzetelne. Przy każdym wyborze kredytu gotówkowego warto kierować się zestawieniem zawartym w rankingu kredytów gotówkowych. Nie tylko oszczędzamy tym samym nasz czas, ale również możemy dowiedzieć się gdzie koszty kredytu są najniższe.

Na co zwrócić uwagę porównując kredyty gotówkowe? – koszty kredytu

Warto przed wyborem kredytu gotówkowego zapoznać się z ofertami kilku banków. Z pomocą przechodzi nam ranking kredytów gotówkowych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stwierdzić, która oferta jest najkorzystniejsza.
Porównując kredytów gotówkowych, warto zwrócić uwagę na:

 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Przedstawia procentowo w stosunku rocznym wszystkie opłaty i koszty kredytu gotówkowego. Zawarte w niej jest oprocentowanie kredytu, prowizja za udzielenie oraz inne koszty związane z obsługą kredytu gotówkowego.
  Porównanie ofert na podstawie RRSO ma sens tylko w przypadku kredytów zaciąganych na ten sam okres! W innym wypadku niższe RRSO niekoniecznie oznacza tańszą ofertę.
 • Całkowitą kwotę do spłaty. Czyli jaką faktycznie sumę będziesz musiał(a) zwrócić wraz z naliczonymi odsetkami.
 • Wysokość raty miesięcznej. Ile miesięcznie będziemy musieli przeznaczyć na spłatę kredytu.
 • Oprocentowanie nominalne. Inaczej RSO, czyli Roczna Stopa Oprocentowania, która w przeciwieństwie do RRSO nie bierze pod uwagę dodatkowych opłat i kosztów kredytu.
 • Prowizja za udzielenie kredytu. Prowizja ustalana jest przez bank indywidualnie, a w większości przypadków jest objęta kredytowaniem. Oznacza to, że całkowity koszt kredytu wzrasta o wartość wysokości prowizji.
 • Ubezpieczenie kredytu. Jest to dodatkowy koszt kredytu mający na celu zmniejszenie ryzyka związanego z jego udzieleniem. Obecnie rzadko jest spotykany w ofertach kredytu gotówkowego.
 • Opłata za wcześniejszą spłatę. Kredyt gotówkowy należy do grupy kredytów konsumenckich, dlatego też otrzymujemy możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Niestety bank z tego tytułu może naliczyć dodatkową prowizje.


Warto mieć również na uwadze, że banki mogą oferować atrakcyjne warunki kredytu pod przymusem skorzystania z dodatkowego produktu w postaci konta ROR czy karty kredytowej. Wiązać się to może z dodatkowymi miesięcznymi kosztami, które nie będą uwzględnione w RRSO.

Kredyt gotówkowy online – 100% bez wychodzenia domu

Co raz bardziej cenimy sobie możliwość korzystania z usług bankowych bez potrzeby odwiedzania placówki. W dobie usług cyfrowych, banki decydują się na zdalny proces wnioskowania o kredyt gotówkowy. Jest to o tyle wygodne, że wniosek o kredyt złożymy w 100% online i to bez wychodzenia z domu.

Podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy przez internet, nadal spotykamy się z możliwością jedynie pozostawienia swoich danych kontaktowych. Następnie pracownik banku zadzwoni do nas, przedstawi ofertę oraz szczegółowe informacje, a ostatecznie zaprosi do placówki banku.

Kredyty gotówkowe online są stale rosnącym trendem i w szybkim tempie wypierają standardowy proces wnioskowania o pożyczkę bankową. Z założenia proces aplikowania o kredyt online jest o wiele szybszy i wygodniejszy od wizyty w placówce banku, a pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie nawet tego samego dnia.
We wniosku o kredyt gotówkowy online zwykle potrzebne są następujące dane:

 • Imię i nazwisko, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego,
 • Informacja o źródle naszego dochodu i jego wysokości,
 • Informacje o naszych miesięcznych zobowiązaniach,
 • Adres zamieszkania, e-mail, numer telefonu komórkowego,
 • Dane osobowe takie jak: stan cywilny, ilość osób w gospodarstwie domowym, wykształcenie.


Warto podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy online, zaznajomić się z ofertą banku z którym współpracujemy na codzień. Taki bank ma bezpośredni wgląd do naszych danych, co w znacznym stopniu przyspiesza cały proces, a wniosek możemy złożyć np. przez aplikacje mobilną banku.

Kalkulator kredytowy – zobacz ile wyniesie rata kredytu

Kalkulator kredytowy jest przydatnym narzędziem podczas poszukiwań kredytu gotówkowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poznać ratę naszego kredytu oraz całkowitą kwotę do spłaty.

Koszt kredytu oraz wysokość raty zależy od wielu czynników np. oprocentowania kredytu, pobieranej prowizji przez bank oraz ubezpieczenia. Samodzielne wyliczenie kosztu kredytu nie należy do najłatwiejszych. Warto więc skorzystać z takiego narzędzia, którym jest kalkulator kredytowy.

Nasz ranking kredytów gotówkowych posiada wbudowaną funkcje kalkulatora kredytowego. Wystarczy wybrać kwotę kredytu oraz okres jej spłaty, a program dokona obliczeń automatycznie. Oferty są szeregowane od najtańszych, dzięki temu w pierwszej kolejności zobaczysz te o najmniejszych kosztach. Kalkulator kredytowy na podstawie danych udostępnianych przez bank, wstępnie obliczy ratę kredytu, RRSO oraz całkowitą kwotę do zapłaty.

Należy mieć jednak na uwadze, że obliczenia maja charakter orientacyjny, a ostateczna oferta uzależniona jest od posiadanej przez nas wiarygodności i zdolności kredytowej.

Aktualizacja: 02.05.2024

Informacja

Powyższe kalkulacje mają charakter poglądowy i nie stanowią ostatecznej oferty kredytowej. Kwota kredytu oraz wysokość raty może się różnić w zależności od posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Wyliczenia zostały dokonane na podstawie aktualnych ofert bankowych.

Oceń nasz ranking kredytów gotówkowych

AKTUALNE PROMOCJE KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Brak trwających promocji 😢

Daj znać co sądzisz o rankingu kredytów gotówkowych

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena w naszym rankingu pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Dzięki temu inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje na temat kredytów gotówkowych.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze