Facto (BFF Banking Group) 🔎 opinie użytkowników, informacje, sesje oraz oferta banku

Ocena lokaty

Informacje o: Lokacie Facto od BFF Banking Group

Facto logo

Właściciel:
BFF Banking Group

Siedziba w Polsce:
ul. Jana Kilińskiego 66, 90-118 Łódź

Kraj pochodzenia:
Włochy

Data założenia:
2014 r.

NIP:
526-315-37-84

Infolinia:
801 090 091

Formularz kontaktowy:
lokatafacto.pl/eLokaty/#/kontakt

Kapitał zakładowy:
142 692 765,52 €

Lokata Facto jest jednym z wiodących produktów wywodzącego się z Włoch BBF Banking Group. Początki grupy sięgają 1985 roku, kiedy to z inicjatywy firm farmaceutycznych i biomedycznych powstała instytucja obejmująca zarządzanie należnościami we współpracy z Państwową Służbą Zdrowia. Dynamiczny rozwój marki, spowodował ekspansję na liczne europejskie rynki.

W 2014 roku we Włoszech powstała marka Conto Facto, która oferowała atrakcyjne oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych. 

BBF Grup rozpoczyna działalność w Polsce dnia 5 lipca 2019 roku i wprowadza markę Facto na polski rynek. Firma działa poprzez oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego, a włoski fundusz gwarancyjny (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi) gwarantuje bezpieczeństwo depozytów na równi ze standardem przyjętym w Polsce.

Oferta Facto dla klientów indywidualnych

Lokata Facto jest jednym z oferowanych produktów BBF Banking Group i obsługiwana jest przez oddział w Polsce. Spółka specjalizuje się w finansowaniu „nisz” na rynku (w tym instytucji medycznych), faktoringu oraz zarządzaniu wierzytelnościami sektora publicznego.

Facto jest produktem na który warto zwrócić szczególną uwagę. Lokatę z wysokim oprocentowaniem (jednym z najwyższym na rynku) założymy w 100% online na okres od 1 do 60 miesięcy. Wraz z lokatą dostajemy do dyspozycji darmowy rachunek do obsługi depozytu. Dodatkowym atutem jest brak limitu ulokowanych środków dla pojedynczej lokaty (suma wszystkich środków dla jednego klienta nie powinna jednak przekraczać 12 mln PLN).

BBF Banking Group działa w Polsce poprzez oddział, więc nie podlega bezpośrednio pod Komisję Nadzoru Finansowego, mimo to oszczędzanie w nim jest całkowicie bezpieczne. Depozyty złożone w Facto, gwarantowane są przez włoski fundusz gwarancyjny Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi, który jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ulokowane oszczędności wraz z odsetkami objęte są gwarancją do kwoty 100 000 €. Włoski fundusz gwarancyjny w przypadku nie wypłacalności BBF Banking Group zapewnia możliwość odzyskania swoich oszczędności w ciągu 10 dni roboczych. Dzięki temu, bezpieczeństwo lokat w niczym nie odbiega od tych oferowanych w polskich bankach.

Facto informacje kontaktowe

Lokata Facto (BFF Banking Group oddział w Polsce)

BFF Bank S.p.A

  • Siedziba: Via Domenichino 5, 20149 Mediolan, Włochy
  • Adres strony internetowej: www.bff.com

Lokata Facto w BFF Banking Gruop

Ocena lokaty

Oprocentowanie

3,5 – 7%

Kwota

min. 5000 zł
max. bez limitu

Okres

od 1 do 60
miesięcy

Wymagane konto

TAK 🔍 Do obsługi lokaty niezbędne jest założenie darmowego rachunku depozytowego

⭐  ⭐

  • Gwarancja objęcia depozytów wraz z odsetkami do 100 000 €
  • Brak górnego limitu dla pojedynczej lokaty
🔍 Szczegóły lokaty

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Facto opinie użytkowników

Korzystałeś już kiedyś z usług Lokat Facto? Jeśli tak, dodaj swoją opinię. Każda opinia pozytywna oraz negatywna pozwoli innym użytkownikom dowiedzieć się więcej na temat tego banku.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Facto logo

Oceń i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
tomasz

super
lokata założona na 3 miesiące 50 tyś
wszystko ok