Czy konsolidacja kredytu jest ratunkiem dla kredytobiorcy? Jak to działa?

Zadłużenie nie zawsze oznacza to najgorsze – wizyty komornika. Banki dają możliwości, które mogą uchronić klienta z problemami, spłacającego zbyt wiele rat. Rozwiązanie, jakim jest kredyt konsolidacyjny, może bardzo pomóc w przypadkach kryzysowych, gdzie myśli się, że nie ma już wyjścia.

Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, powodująca duży stres, co może negatywnie rzutować na wszystkie aspekty życia, w tym również na zdrowie. Dlatego dobrze, że są usługi konsolidujące kredyty.

Na czym to polega, jakie są mechanizmy, kiedy warto posiadać taki kredyt, gdzie szukać najlepszych ofert? O tym wszystkim i więcej jest ten tekst.

Czy konsolidacja kredytu jest ratunkiem dla kredytobiorcy? Jak wybrać najlepszą ofertę konsolidacji?
Czy konsolidacja kredytu jest ratunkiem dla kredytobiorcy? Jak wybrać najlepszą ofertę konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny — co to?

Konsolidacja kredytów jest to możliwość połączenia wielu zobowiązań. Na przykład zamiast posiadać kilka rat, płacona jest tylko jedna. Połączyć w jedną ratę można różne produkty bankowe, takie jak:

  • kredyty gotówkowe;
  • kredyty ratalne;
  • kredyty samochodowe;
  • karty kredytowe;
  • kredyty mieszkaniowe;
  • zadłużenie rachunków bieżących.


Ciekawą sprawą jest to, że coraz częściej banki mają w swojej ofercie możliwość konsolidacji kredytów, które niekoniecznie są związane wyłącznie z bankowością.

Takimi usługami są również obejmowane pożyczki z parabanków. W kredycie konsolidacyjnym głównie chodzi o to, aby płacić niższe raty. Jest to dobry sposób dla ludzi, którzy mają problemy ze spłatą swoich pożyczek. Zwykle są na skraju albo już mają duże zadłużenie, które powoduje spiralę jeszcze większych problemów finansowych. Ucieczka nic nie pomoże, dlatego można pogodzić się z faktem doprowadzenia do postępowania komorniczego. W przypadku dużego zadłużenia sytuacja może naprawdę zmierzać do bardzo przykrych konsekwencji, jak na przykład utraty domu.

Drugim rozwiązaniem jest właśnie kredyt konsolidacyjny. Działanie nie jest idealne, ale najlepsze z możliwych. Jedynie ta opcja może ochronić cały majątek.

Czemu nie jest idealne? Bo oczywiście ratuje bardzo kryzysową sytuację i rata kredytu jest mniejsza, ale nie ma nic za darmo. Tak naprawdę zadłużamy się bardziej, bo wartość kredytu jest większa. Spłacanie pożyczki jest bardziej wydłużone w czasie. Dodatkowo jeszcze raz musimy zapłacić prowizję za udzielenie nowego kredytu.

Konsolidacja zobowiązań — kiedy warto?

Niekoniecznie jedyną przyczyną, która pcha klientów do konsolidacji swoich kredytów jest tylko i wyłącznie problem ze spłatą wszystkich rat. Także osoby bez problemów z płatnościami wykorzystują wzięcie takiego produktu z instytucji bankowej.

Dług rośnie, a z nim problem ze spłatą zobowiązań

Oprócz ludzi, którzy mają problematyczne zadłużenie związane z jednym zobowiązaniem, wiele osób zaciąga dużo małych kredytów na własne potrzeby, takie jak RTV, AGD, komórki czy wycieczki.

Patrząc na pojedynczą ratę, nie widać problemu, aby ktoś nie mógł udźwignąć takiego zobowiązania. Jednak kłopot następuje z nieprzemyślanym braniem kolejnych pożyczek. Często nie patrzy się obiektywnie na całokształt, tylko cieszy się z zakupu kolejnej rzeczy. Ciężar rośnie, pomimo że składa się z lekkich kredytów, a większe ilości rat stają się nie do pokonania. Dużo osób wpada właśnie w tarapaty, dlatego że ma trudności z ocenianiem swojego długu.

Jest wielu dłużników, którzy, aby wywiązać się z zobowiązań, zmuszeni są do sprzedaży czegoś o wartości o wiele większej niż kupione na raty rzeczy. Jednak i to może nie uchronić przed dalszym zadłużaniem się, dlatego warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.

Za dużo rat, za duży problem

Dla wielu osób spłata kredytu nie jest problemem w wymiarze finansowym tylko w zakresie zdolności płacenia długu w terminie. Dla ludzi, którzy podchodzą do tego zagadnienia zbyt chaotycznie, dla których terminowość spłaty jest bardzo dużym problemem, pomimo poniesienia dodatkowych kosztów kredyt konsolidacyjny może być ratunkiem i zbawieniem. Przy braku dobrej organizacji niespłacone raty mogą mieć poważne konsekwencje.

Jedna rata oznacza większy spokój. Jest to dobre zabezpieczenie przed przypadkowymi pomyłkami, przeoczeniami i zapominaniem o płatnościach. Wygodny sposób na pozbycie się stresu związanego z pytaniem, czy tym razem wszystko zostało dobrze opłacone.

Konsolidacja kredytu – co to może jeszcze zmienić? Lepsze możliwości

Konsolidacja jest też opcją dla osób, które śpią spokojnie i nie mają bolączki w związku zadłużeniem. Produkty bankowe ciągle zmieniają swoje oferty, przyciągają co rusz lepszym oprocentowaniem, promocjami czy ogólnie usługami, chcąc tym zachęcić klientów. Dlatego zdarza się, że wykorzystuje się kredyt konsolidacyjny w innym banku, aby otrzymać lepszą ofertę, z tańszym kredytem.

Kredyt konsolidacyjny – działanie na poprawienie płynności finansowej

Zredefiniowanie umów może przynieść znaczną ulgę rzeszy kredytobiorców i klientów innych usług. Nie są to ludzie na skraju bankructwa, ale uważają, że konsolidacja kredytów może znacznie odciążyć ich finansowo, dokonać odświeżenia sytuacji materialnej i pomóc lepiej funkcjonować.

Gdzie szukać korzystnych ofert konsolidacji?

Usługa w postaci kredytu konsolidacyjnego jest tak samo popularnym produktem bankowym, jak karta debetowa czy kredyt gotówkowy. Praktycznie znaleźć ją można w każdym banku. Wystarczy wypełnić wniosek albo przejść się do placówki. Więcej informacji można uzyskać na czacie lub poprzez infolinię danego banku.

Jednak poszukiwania warto rozpocząć od swojego macierzystego banku. Posiadanie ROR, czyli rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego, krócej konta osobistego może zmienić sytuację na o wiele lepszą. Nawet jeśli początkowa propozycja banku nie jest szczególnie atrakcyjna, to jeśli posiadamy w nim konto istnieje szansa, że dostaniemy jedną z lepszych ofert właśnie tutaj. Banki coraz częściej doceniają swoich klientów i w zamian za lojalność, proponują im korzystne warunki oferty.

Samo szukanie ofert może być żmudne, czasochłonne i do tego wyczerpujące. Ciężko jest też dobrać właściwą metodę czy model analizowania. Tym bardziej jeśli nie ma się zamiłowania do przedmiotów ścisłych. Dlatego powstały wygodne rankingi i kalkulatory, które porównują różne dane i przedstawiają, na co warto zwrócić uwagę, a co nie spowoduje ulgi finansowej.

Takim dobrym przykładem rzetelnego narzędzia są kredyty konsolidacyjne – ranking i porównywarka na naszej stronie.

Znajdzie się tam wszelkie informacje, które pomogą dokonać najlepszego wyboru. Podstawowe parametry to wartość raty, oprocentowanie RRSO oraz ile jest do zapłaty. Można bezpośrednio z portalu przekierować się do strony związanej ze złożeniem wniosku w konkretnym banku. Dla potrzeby uzyskania większej ilości informacji można otworzyć okno z bardzo szczegółowymi danymi.

Konsolidacja kredytów — mechanizm działania

Kiedy następuje podpisanie umowy pomiędzy klientem a bankiem, to bank spłaca wszystkie zadłużenia. Nie ma możliwości, aby klient dostał gotówkę czy przelew z określoną kwotą w celu pozbycia się przez niego samego ciążących na nim kredytów lub pożyczek.

Jednak jest możliwość otrzymania pieniędzy, ale w zupełnie w innym celu. Człowiek z długami zwykle robi wszystko, aby spłacić odsetki, nie zważając na siebie. Dlatego dodatkowa usługa w kredycie konsolidacyjnym ma na celu podreperowanie funduszy i postawienie klienta na nogi, żeby mógł zacząć lepsze życie, ze środkami, które wspomogą go w rozruchu. Już bez obciążeń finansowych.

Konsolidacja kredytu – co to daje, jak działa mechanizm? Dłużnik zwraca się do banku w celu konsolidacji kredytu, czyli połączenia wielu kredytów w jeden, z ratą, którą będzie w stanie spłacić. Jeśli bank wyrazi zgodę i dojdzie do podpisania umowy, to wszystkie produkty bankowe i parabankowe są przez instytucję finansową spłacane. W ten sposób klient staje się wierzycielem banku z większą kwotą do spłacenia, ale z dogodną ratą.

Zwykle na stronie internetowej banku znajduje się wniosek dotyczący kredytu konsolidacyjnego, co bardzo ułatwia życie. W takim wypadku wystarczy czekać na akceptację.

Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny zawierający także ten sam rodzaj usługi? Można. Dzieje się tak, kiedy klient ma zdolność kredytową nawet z kredytem konsolidacyjnym i bierze kolejne pożyczki lub produkty. W ten sposób doprowadza się znowu do problemów finansowych. Kółko się zamyka i znowu ratuje się konsolidacją kredytu.

Jest to przykład, że wszystko jest dla ludzi, tylko do pewnych spraw trzeba podchodzić rozważnie. Najlepiej nie zadłużać się, ale jak już się to stało, bo są różne sytuacje życiowe, to należy wychodzić z tego z głową. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego ratuje właśnie głowę. Tylko to powinno być ostrzeżeniem, żeby nie było już drugiego razu.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jeśli poszukujesz rozwiązania jakim jest kredyt konsolidacyjny, koniecznie zobacz nasz ⭐ RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH ⭐. To właśnie w tym miejscu porównasz i znajdziesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze