Monese 🔎 opinie użytkowników, informacje oraz oferta

Ocena fintechu

Informacje o: Monese Ltd

monese-logo

Prezes zarządu:
Norris Koppel

Siedziba w UK:
1 King Street, London, EC2V 8AU

Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania

Data założenia:
2015 r.

Numer referencyjny:
08720992

Pomoc:
Czat w aplikacji

E-mail:
support@monese.com

Monese jest to brytyjski fintech oferujący mobilne rachunki płatnicze oraz usługi przekazów pieniężnych, będący alternatywą dla tradycyjnej bankowości. Firma powstała w 2015 roku przez estońskiego przedsiębiorcę Norrisa Koppela po tym jak przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Spotkał się on z problemem otwarcia rachunku w tradycyjnym banku z powodu braku historii kredytowej oraz lokalnego adresu. To doświadczenie skłoniło przedsiębiorcę do uruchomienia usługi bankowej, która nie będzie wykluczała klientów z powodu ich miejsca zamieszkania lub braku zapisów w ich historii kredytowej.

Monese jest ciekawą alternatywą dla osób przeprowadzających się za granicę (np. w celach zarobkowych), oszczędzając tym samym problemów z otwarciem rachunku w zagranicznym banku. W 2020 roku aplikacja może się pochwalić liczbą ponad 2 milionów użytkowników.

Oferta Monese

Usługa świadczona przez Monese skierowana jest wyłącznie dla użytkowników urządzeń mobilnych i pozwala na otwarcie rachunku w funtach szterlingach, euro oraz lejach rumuńskich. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników z 31 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym w Polsce).

Konto w Monese założysz w kilka minut, a sam fintech może pochwalić się następującymi udogodnieniami:

 • Natychmiastowe otwarcie konta – załóż konto w kilka minut bez adresu, kontroli kredytowej oraz dodatkowych dokumentów. Wystarczy parę chwil by w pełni korzystać ze swojego konta mobilnego.
 • Wydawaj, przelewaj i oszczędzaj w miejscowej walucie – otwórz konto w GBP, EUR i RON i korzystaj z usług według lokalnych standardów. Przelewaj natychmiastowo pieniądze między kontami w Monese bez dodatkowych opłat. 
 • Karta zbliżeniowa Mastercard – korzystaj z karty na całym świecie,  robiąc zakupy online, w sklepach stacjonarnych lub wypłacając pieniądze z bankomatów – bez ukrytych opłat i na jasnych zasadach,
 • Wysyłaj pieniądze do domu – przekazuj pieniądze bliskim po atrakcyjnym kursie wymiany.
 • Paypal, Google Pay, Apllpe Pay – łatwo, szybko i bezpiecznie połącz swoje konto i kartę Monese,
 • Bezpieczeństwo w Monese – transakcje zabezpieczone technologią 3D Secure (kod SMS), biometryczne funkcje logowania oraz nowoczesna technologia gwarantuje, że twoje pieniądze są bezpieczne. 


Obecnie aplikacja Monese posiada 3 plany subskrypcyjne: Starter, Classic i Premium, różniące się oferowanymi usługami oraz limitem np. sumy darmowych wypłat z bankomatów. Z pakietem Starter nie poniesiemy żadnych kosztów miesięcznych.

Aplikacja w chwili obecnej nie pozwala na założenie konta w Polsce. Zakładając konto należy podać swój adres zamieszkania, więc jest to opcja dla klientów przebywających w jednym z 31 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Warto mieć również na uwadze, że fintech nie posiada statusu banku i nie jest objęty systemem gwarancji depozytów. Oznacza to, że w razie bankructwa firmy klienci nie mogą liczyć na odzyskanie środków z brytyjskiego funduszu gwarancyjnego. Mimo tego fintech gwarantuje, że „nawet w mało prawdopodobnym przypadku, gdy działalność naszej firmy zostanie zawieszona, twoje pieniądze będą bezpieczne” .

Monese informacje kontaktowe

 • Adres siedziby w UK: 1 King Street, London, EC2V 8AU
 • Pomoc: Czat w aplikacji
 • E-mail: support@monese.com
 • Adres strony internetowej: www.monese.com

Monese – mobilne konto walutowe

Ocena fintechu

Otwieraj konta w wielu walutach oraz dokonuj płatności za granicą bez opłat. Przelewaj pieniądze za darmo między kontami Monese, bez względu na kraj lub posiadaną walutę. 

⭐  ⭐

 • Konto mobilne w Monese otworzysz w kilka minut
 • Płać w walutach oraz wysyłaj przelewy szybko i bez opłat

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Monese opinie użytkowników

Korzystałeś już kiedyś z usług Monese? Jeśli tak, dodaj swoją opinię. Każda opinia pozytywna oraz negatywna pozwoli innym użytkownikom dowiedzieć się więcej na temat tej usługi.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Monese logo

Oceń i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze