Wise (dawniej TransferWise) 🔎 opinie użytkowników, informacje oraz oferta

Ocena fintechu

Informacje o: Wise Europe SA

Wise-logo

Prezes zarządu:
Taavet Hinrikus

Siedziba w Belgii:
Avenue Louise 54, Room s52, 1050 Bruksela

Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania

Data założenia:
2011 r.

Numer referencyjny:
0713629988

Dział pomocy:
www.wise.com/pl/help

Wise (dawniej jako TransferWise) powstało w 2011 roku z myślą aby przelewy międzynarodowe były tanie, uczciwe i na jasnych warunkach. Twórcami fintechu są dwaj Estończycy – Taavet Hinrikus i Kristo Käärmann. Obaj mieszkali w Londynie i wysyłali pieniądze do swoich banków, które naliczały wysokie opłaty, a oferowane warunki wymiany walut były niekorzystne. Wymiana i wysyłka walut była dla nich istotna, ponieważ Taavet jako pracownik Skype otrzymywał wypłatę w euro, a Kristo spłacał kredyt hipoteczny w Estonii (również w euro).

Obaj panowie doszli do wniosku, że problem ten dotyczy większej ilości osób. Założyli więc firmę o nazwie TranferWise oraz zatrudnili zespół aby stworzyć najlepszy sposób na wysyłanie gotówki pomiędzy krajami. Obecnie firma obsługuje na całym świecie ponad 10 mln klientów i wyceniana jest na 11 miliardów dolarów.

Oferta Wise

Celem Wise jest „pomóc ludziom w zarządzaniu ich pieniędzmi międzynarodowo — taniej, szybciej i przejrzyściej”. Dzięki Wise możemy przechowywać i wymieniać gotówkę w ponad 50 walutach, korzystać bez prowizji z karty debetowej będąc za granicą oraz przesyłać pieniądze w dowolny zakątek świata na przejrzystych zasadach.

Wise nie pobiera opłat za prowadzenie i założenie profilu oraz wirtualnego portfela. Możemy za darmo przechowywać gotówkę w ponad 50 walutach i przesyłać je między wirtualnymi portfelami użytkowników (jeśli nie dochodzi do przewalutowania). Za wysyłanie pieniędzy międzynarodowo ustalana jest jasna opłata, natomiast wymiana waluty uzależniona jest od aktualnego kursu.  

Według Wise wysyłanie pieniędzy powinno być:

  • Tanie i uczciwe – dostajesz rzeczywisty kurs wymiany. Z góry poznasz wszystkie opłaty – bez ukrytych opłat i marż,
  • Być łatwe – wysyłaj pieniądze bez stresu i w prosty sposób – niezależnie dokąd mają trafić, dzięki intuicyjnej stronie internetowej oraz aplikacji,
  • Być szybkie – utworzenie konta zajmie Ci parę minut, a wysyłka pieniędzy odbywa się natychmiast lub tego samego dnia.


Korzystanie z Wise oraz powierzanie fintechowi swoich środków jest całkowicie bezpieczne.  Firma w danych krajach posiada swoje spółki, które podlegają tamtejszym regulacjom rynku finansowego (odpowiedniki naszej Komisji Nadzoru Finansowego). Aby uchronić nasze płatności stosowane jest szyfrowanie HTPPS oraz logowanie dwuetapowe. 

Wise informacje kontaktowe

Wise – przekazy pieniężne

Ocena fintechu

Wysyłaj i wymieniaj pieniądze za granicą po rzeczywistym kursie wymiany, korzystaj z karty w ponad 200 krajach oraz płać i otrzymuj wynagrodzenie jak miejscowy w 10 walutach.

⭐  ⭐

  • Przelewaj pieniądze do 80 krajów po rzeczywistym kursie bez opłat
  • Otrzymuj pieniądze z całego świata jak lokalny mieszkaniec

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Wise opinie użytkowników

Korzystałeś już kiedyś z usług Wise? Jeśli tak, dodaj swoją opinię. Każda opinia pozytywna oraz negatywna pozwoli innym użytkownikom dowiedzieć się więcej na temat tej usługi.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Wise logo

Oceń i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze