RANKING KART KREDYTOWYCH - czerwiec 2023

Ranking kart kredytowych to narzędzie, które pozwoli Ci w kilka minut porównać, a następnie wybrać kartę kredytową dopasowaną do twoich potrzeb. Nie ma znaczenia czy zamierzasz być jej biernym posiadaczem, aktywnym użytkownikiem lub zwyczajnie „polujesz” na promocje bankowe – ranking kart kredytowych ułatwi Ci to zadanie.

Karta kredytowa to niezwykle przydatne narzędzie, poprawiające kondycję naszego domowego budżetu oraz oferujące cenną pomoc w nieprzewidzianych wydatkach. Rozsądnie użytkowana pozwala obracać pieniędzmi banku bez ponoszenia kosztów odsetkowych. Należy jedynie pamiętać o obowiązującym limicie oraz terminowej spłacie zadłużenia.

Czytaj więcej

Założenia, na których podstawie powstał ranking kart kredytowych

Karta kredytowa jest niezwykle wygodnym i praktycznym narzędziem. Pozwala poprawić kondycję domowych finansów oraz wspomaga w nieoczekiwanych wydatkach. Odpowiednio użytkowana pozwala „obracać” pieniędzmi banku, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Należy przy tym pamiętać o jej terminowej spłacie oraz nie przekraczaniu obowiązującego limitu.

Ranking kart kredytowych stworzyliśmy z myślą aby w jak największym stopniu ułatwić wybór najlepszej karty kredytowej. Dbamy o to aby w zestawieniu ukazywały się jedynie najkorzystniejsze propozycję, a oferty w nim zawarte były zawsze aktualne.

Jeśli chcesz mądrze i świadomie wybrać swoją „idealną kredytówkę”, poświęć parę minut na lekturę tego artykułu.

Karta kredytowa – co powinno się o niej wiedzieć?

Można śmiało stwierdzić, że karta kredytowa jest swego rodzaju finansową hybrydą. Z jednej strony jest środkiem płatniczym, pozwala na bezgotówkowe zakupy w sklepie oraz przez internet, można nią dokonywać wypłat pięniędzy z bankomatów. Z drugiej zaś strony jest kredytem, zapewniającym szybki i wygodny dostęp do dodatkowej gotówki.

W odróżnieniu do kart debetowych, karty kredytowe nie są powiązane z naszym kontem bankowym. Do jej obsługi otwierany jest osobny rachunek techniczny, na który wpłacamy pieniądze na spłatę zadłużenia. O ile w przypadku kart debetowych, podczas płatności wydajemy pieniądze znajdujące się na naszym koncie, tak w przy kartach kredytowych sprawa wygląda inaczej. Płacąc kartą kredytową korzystamy z pieniędzy banku, a przyznany limit (np. 10 000 zł) jest swego rodzaju kredytem.

Wyjątkową zaletą oraz wadą takiego rozwiązania jest okres bezodsetkowy (wynosi on zwykle ok 54 dni), podczas którego korzystanie z długu nic nas nie kosztuje. Jest to bardzo wygodne, jednak przy odrobinie nieuwagi możemy wydać więcej pieniędzy niż jesteśmy w stanie zwrócić w danym okresie rozliczeniowym. Korzystanie z karty kredytowej przestaje być darmowe, jeśli nie spłacimy całego zobowiązania w terminie, wtedy też zostają naliczane odsetki. Mądre korzystanie z karty kredytowej może przynieść spore korzyści, warto więc wiedzieć jak obchodzić się z tego typu produktem.

Jak tworzymy ranking kart kredytowych?

Karta kredytowa jest dość złożonym produktem finansowym. Powinniśmy zwracać uwagę na większą ilość parametrów niż w przypadku kart debetowych. Dlatego też, podczas oceniania atrakcyjności kart kredytowych, podzieliliśmy ich parametry na 4 sekcje:

 • Opłaty. Wszelkie koszty związane z korzystaniem i wydaniem karty kredytowej.
 • Bonusy. Korzyści wynikające z korzystania z karty kredytowej, w tym programy partnerskie, zniżki oraz „moneyback” za zakupy.
 • Obsługa zadłużenia. Długość okresu bezodsetkowego, minimalna kwota do spłaty, możliwość rozłożenia na raty oraz opłaty za przekroczenie limitu.
 • Promocje. Dodatkowe okresowe korzyści i nagrody wynikające z założenia karty kredytowej.

Kryteria oceny rankingu kart kredytowych

Nie wszystkie brane pod uwagę sekcje posiadają taką samą „wagę”. W naszym zestawieniu uznaliśmy, że decydujące znaczenie mają koszty związane z korzystaniem z karty kredytowej. Na jakie opłaty warto zwrócić uwagę? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz poniżej.

Ile kosztuje karta kredytowa?

Najbardziej atrakcyjna karta kredytowa to taka, która nie generuje żadnych kosztów lub w łatwy sposób daje możliwość ich uniknięcia. Oczywiście przy założeniu, że wszelkie wydatki spłacamy w terminie oraz nie przekraczamy wyznaczonego limitu. Decydując się na kartę kredytową, warto zwrócić uwagę jakie mogą nas obowiązywać opłaty:

 • Opłata za wydanie karty kredytowej. Jednorazowa opłata związana z wydaniem karty. W większości przypadków opłata nie jest pobierana.
 • Opłata za wydanie karty dodatkowej. Dla jednego rachunku można mieć więcej niż jedną kartę, np. dla członków rodziny.
 • Opłata za użytkowanie (mies. / roczna). Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie lub w formie opłaty rocznej. Często można jej uniknąć wykonując wymaganą miesięczną aktywność np. transakcje kartą na min. 1000 zł.
 • Koszt wypłaty gotówki z bankomatów. Prowizja za wypłatę gotówki, zwykle od 3 – 10% wartości transakcji.
 • Transakcje bezgotówkowe kartą. W większości przypadków nie jest pobierana opłata
 • Płatność kartą za granicą (opłata za przeliczenie waluty). W przypadku płatności za granicą może być pobierana dodatkowa opłata za przewalutowanie.
 • Opłata za przekroczenie limitu kartyBank może pobrać opłatę z powodu przekroczenia ustalonego limitu kredytowego


Jak widać posiadanie karty kredytowej może się wiązać ze sporymi wydatkami, dlatego też warto mieć świadomość obowiązujących opłat.

Okres bezodsetkowy karty kredytowej

Podczas trwania okresu bezodsetkowego, z tytułu korzystania z karty kredytowej nie są naliczane odsetki. Aby jednak darmowa karta kredytowa nie zamieniła się w wysoko oprocentowany kredyt, warto pamiętać o kilku terminach oraz zasadach spłaty zadłużenia.

Rozliczanie karty kredytowej obywa się w równych comiesięcznych cyklach. Na koniec każdego z nich, posiadacz otrzymuje wyciąg z podsumowaniem wszystkich poniesionych wydatków. Zakończenie każdego z cyklów nie oznacza przymusu natychmiastowej spłaty zadłużenia – mamy na to określoną liczbę dni. Jeśli spłacimy je w całości, a termin nie zostanie przekroczony to nie poniesiemy kosztów odsetkowych.

Okres bezodsetkowy na przykładzie karty w mBanku

Źródło: www.mbank.pl

W naszym przykładnie okres bezodsetkowy trwa 54 dni, podczas którego możemy się cieszyć darmowym kredytem.

 • Cykl rozliczeniowy 1. Trwa 30 dni, a podczas jego trwania są sumowane wszystkie nasze zakupy. Po jego zakończeniu otrzymujemy wyciąg wydatków, a następnie rozpoczyna się kolejny 30 dniowy cykl rozliczeniowy.
 • Czas na spłatę cyklu rozliczeniowego 1. Otrzymujmy 24 dni na spłatę 1 cyklu rozliczeniowego. Jeśli spłacimy całą kwotę w terminie, nie zostaną naliczone odsetki.


A co jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić całości kwoty w terminie? W takim przypadku przewidziana jest minimalna spłata zadłużenia, czyli oddanie bankowi np.  5% pożyczonej kwoty. Reszta wydatków zostanie zamieniona na oprocentowany kredyt wraz z regulaminowymi odsetkami. Będą one dopisywane, aż do momentu całkowitej ich spłaty.

Kto może skorzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa jest produktem wydawanym przy podobnych procedurach co kredyty i pożyczki. Bank udostępnia nam swoje pieniądze, dlatego też dokładnie ocenia ryzyko związane z pożyczeniem nam gotówki.

O kartę mogą wnioskować osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych oraz posiadające udokumentowane źródło dochodów. Wysokość przyznanego limitu kredytowego uzależnione jest od naszej wiarygodności i zdolności kredytowej, a w przypadku złej historii, bank może odmówić wydania karty.

Karty kredytowe w promocji

Ważnym punktem w dobrze karty kredytowej są oferowane promocje i bonusy. Podczas wyboru oferty, każdy dodatek jest mile widziany, a niekiedy to właśnie on decyduje, że wybierzemy tą kartę, a nie inną.

Dodatkowe korzyści wynikające z codziennego użytkowania niewątpliwie są dużym atutem. Banki oferują programy lojalnościowe, zniżki w wybranych sklepach lub np. moneyback za zakupy. Wskaźnikiem atrakcyjności takich przywilejów jest ich przydatność oraz brak dodatkowych kosztów. Dużą popularnością cieszą się karty kredytowe z moneback’iem (zwrot za płatności dokonane kartą), dzięki którym jesteśmy w stanie „odzyskać” część kwot wydanych na zakupy. W skali roku pozwala to oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Warto sięgać po „kredytówki” podczas trwania okresowych promocji. Zwykle aby odebrać dodatkową nagrodę, bank wymaga od nas określonych miesięcznych aktywności – np. 5 płatności kartą w cyklu rozliczeniowym lub łączną sumę wydatków na kwotę min. 1000 zł. Jeśli warunki są przejrzyste i mało wymagające, warto zastanowić się nad taką propozycją. Oferowane korzyści mogą być różne – od nagrody rzeczowej (np. smartfon) do e-bonów (np. 300 zł) do wykorzystania w sklepach.

Ranking kart kredytowych – aktualne i wiarygodne źródło informacji

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań aby prowadzony przez nas ranking kart kredytowych był sprawdzonym i rzetelnym źródłem informacji. Szanujemy twój czas, dlatego oferty monitorujemy na bieżąco, a wszystkie zmiany aktualizujemy poprzez dodanie do rankingu nowych propozycji oraz poprawy parametrów tych istniejących.

Działamy z myślą, że stworzone zestawienie ofert ułatwi Ci podjęcie mądrej i przemyślanej decyzji, która przyniesie Ci wymierne korzyści w przyszłości.

Aktualizacja: 02.06.2023

1

Citi Simplicity w Citi Handlowy

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł/12zł 🔍 Opłaty unikniesz, jeśli w miesiącu dokonasz transakcji na min. 1000 zł.

Bankomaty

10%
min. 20zł

Okres bezodsetkowy

56 dni
 • Sprawdź jak oszczędzić 1200 zł rocznie płacąc kartą kredytową
 • Dostęp do rabatów do 50% w Programie Korzyści Citi Specials
🔍 Szczegóły karty

2

Karta kredytowa z Żubrem w Banku Pekao

Ocena karty

Oprocentowanie

18,75%

Karta

0zł/19zł/39zł 🔍
0 zł → w pakiecie „Standard”
0 zł / 19 zł → w pakiecie „Złoty”
0 zł / 39 zł → w pakiecie „Platynowy”

Bankomaty

7%/5%/3% 🔍
Prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów:
7% pakiet „Standard”
5% → pakiet „Złoty”
3% → pakiet „Platynowy”

Okres bezodsetkowy

58 dni
 • Mastercard® Bezcenne® Chwile → 5x więcej punktów za płatności kartą
 • 3 pakiety korzyści do wyboru → „Standard”, „Złoty” i „Platynowy”
🔍 Szczegóły karty

3

Karta płatnicza w Twisto

Ocena karty

Oprocentowanie

4,25zł za każde 100zł

Karta

0zł/9,99zł/19,99zł 🔍
→ 0 zł plan Start bez karty
→ 9,99 zł karta wirtualna
→ 19,99 zł (mies.) karta fizyczna
W ramach promocji na pakiet Online i Space, karta fizyczna lub wirtualna jest dostępna przez 3 miesiące za darmo.

Bankomaty

nd. 🔍 niedostępne

Okres bezodsetkowy

45 dni

⭐  

 • Uproszczony do minimum proces wnioskowania o limit kredytowy
 • Cashback do 10% za zakupy w wybranych sklepach (przy współpracy z Tipli)
 • Najlepsze kursy przy płatnościach w walutach obcych
🔍 Szczegóły karty

4

Visa TurboKARTA w Santander Consumer Bank

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł/6,90zł 🔍
Opłaty unikniesz, jeśli w miesiącu dokonasz transakcji na min. 1000 zł.

Bankomaty

6%, min. 10zł

Okres bezodsetkowy

54 dni
 • Do 360 zł zwrotu rocznie za wybrane zakupy
 • Wniosek złożysz bez wychodzenia z domu 
 • Brak opłaty miesięcznej za kartę (przy łącznych płatnościach na min. 1000 zł) 
🔍 Szczegóły karty

5

Citibank-BP Motokarta w Citi Handlowy

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł

Bankomaty

10%
min. 20zł

Okres bezodsetkowy

56 dni
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty głównej
 • Dostęp do rabatów do 50% w Programie Korzyści Citi Specials
 • Każdą transakcje powyżej 100 zł możesz rozłożyć na wygodne raty
🔍 Szczegóły karty

6

Karta kredytowa Mastercard Standard w BNP Paribas

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł/9zł 🔍 W ramach akcji promocyjnej karta jest darmowa przez 12 miesięcy. Po tym okresie opłaty można uniknąć, jeśli łączna wartość miesięcznych transakcji wyniesie min. 1000 zł.

Bankomaty

4,9%
min. 10zł

Okres bezodsetkowy

56 dni

⭐  ⭐

 • 0 zł za użytkowanie karty przez rok w ramach bonusu
 • Rabaty u partnerów w programie mamBONUS
🔍 Szczegóły karty

7

Visa Comfort Plus (ze stałą spłatą) w Santander Consumer Bank

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł/15zł 🔍
Opłaty unikniesz, jeśli w miesiącu dokonasz transakcji na min. 1000 zł.

Bankomaty

6%, min. 10zł

Okres bezodsetkowy

54 dni

⭐ ⭐

 • Karta ratalna ze stałą kwotą do spłaty
 • Brak opłaty miesięcznej za kartę (przy łącznych płatnościach na min. 1000 zł)
🔍 Szczegóły karty

8

Karta Kredytowa Silver w Credit Agricole

Ocena karty

Oprocentowanie

20,5% 🔍 Jeśli spłacisz należność w terminie to odsetki nie zostaną naliczone, a oprocentowanie wyniesie 0%

Karta

0zł/10zł 🔍Opłaty unikniesz, jeśli w okresie rozliczeniowym dokonasz transakcji na min. 700 zł.

Bankomaty

5%
min. 12,90zł

Okres bezodsetkowy

54 dni
 • Nawet 50% zniżek w Klubie Rabatowym banku
 • Opcja automatycznej spłaty zadłużenia
🔍 Szczegóły karty

Oceń nasz ranking kart kredytowych

Daj znać co sądzisz o rankingu kart kredytowych

Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego każda opinia i ocena w naszym rankingu pozytywna oraz negatywna, pozwala nam na tworzenie lepszych i bardziej jakościowych treści. Tym sposobem inni użytkownicy mogą otrzymać sprawdzone i czytelne informacje na temat kart kredytowych.

I ty sprawiaj by Internet stawał się lepszym miejscem!

Oceń ranking i dodaj swoją opinie

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze