Zakupowe zawirowania, czyli na co mi ten cały cashback? 🤔

A gdybym Ci powiedział, że za każdym razem jak zrobisz zakupy w Internecie to część wydanych pieniędzy wróci do Ciebie… uwierzyłbyś? Rozwiązanie istnieje nie od dziś 🙂 Serio! Poznaj czym jest CASHBACK i zacznij oszczędzać na każdych zakupach 🛒

Artykuł co to jest cashback
Artykuł co to jest cashback

1. Czym jest ten cały CASHBACK? 

Najprościej ujmując CASHBACK jest to zwrot pieniędzy za dokonane zakupy w sklepach Internetowych. W zależności od sklepu może on sięgać od 1% do 30% wartości zakupów (brana pod uwagę jest kwota bez podatku vat oraz kosztów dostawy).

No okey… ale jak ten zwrot uzyskać?

I tym właśnie zajmują się serwisy typu CASHBACK. To właśnie tam znajdziesz setki znanych marek oraz sklepów w których oferowany jest zwrot.

Nie musisz zmieniać swoich nawyków zakupowych. Kupuj to co lubisz i jak do tej pory. Pamiętaj jedynie aby przejść do ulubionego sklepu za pomocą strony z cashbackiem. Wystarczy jedno kliknięcie aby zacząć oszczędzać 😉

Ikona wybierz sklep z cashbackiem

1. Wybierz sklep

Znajdź swój ulubiony sklep i przejdź do niego z serwisu Cashback

Ikona zrób zakupy z cashbackiem

2. Zrób zakupy

Kupuj tak jak zwykle, to co lubisz i za pomocą dowolnej metody płatności

Ikona odbierz CASHBACK

3. Odbierz CASHBACK

Za każde zakupy otrzymasz zwrot, który wypłacisz na swoje konto bankowe

Co ciekawsze, nie ma znaczenia czy na oferowany produkt organizowana jest promocja lub masz kod rabatowy  za każdym razem otrzymasz % od wykonanych zakupów.

Uzbierany cashback możesz wygodnie wypłacić na swoje konto bankowe. Przeciętny użytkownik w ten sposób oszczędza nawet kilkaset złotych rocznie. 

2. Zasada działania poznaj układ w którym każdy zyskuje

Skąd w ogóle bierze się ten cały cashback? Odpowiedź jest bardzo prosta → od Ciebie! No ale jak to…

Spokojnie, już tłumaczę 🙂

Zamiast wykorzystywać cały budżet na kosztowe reklamy, sklepy Internetowe płacą serwisom cashback za pozyskiwanie dla nich klientów. Taka strona www z kolei, za poleconego klienta otrzymuje prowizje, którą później dzieli się z nami. I tym właśnie jest cashback!

Jeśli, przejdziesz z serwisu cashback do wybranego sklepu Internetowego, sklep ten wie na podstawie wygenerowanego przekierowania, z polecenia jakiego serwisu jesteś. Na tej podstawie, jeśli dokonasz zakupu, sklep wypłaci serwisowi cashback prowizję, a ten podzieli się nią z nami.

W ten sposób sklep pozyskuje nowych klientów, serwis otrzymuje prowizje za polecenie usługi, a my korzystamy z możliwości tańszych zakupów.

Można stwierdzić, że cashback jest układem 3 x WIN w którym każdy wygrywa:

 • Ty jako klient → oszczędzasz, ponieważ dostajesz zwrot gotówki,
 • Serwis Cashback → otrzymuje prowizję za polecenie Ci sklepu,
 • Sklep Internetowy → dociera w tani sposób do dużej ilości klientów.


I w takim układzie każdy powinien być zadowolony 🙂

3. Na czym można oszczędzić i jak długo trwa zwrot pieniędzy?

Więc, gdzie kupie taniej?

Praktycznie wszędzie!

Serwisy cashback średnio współpracują z 500 do 1500 sklepami dostępnymi w Polsce. Naprawdę jest w czym wybierać. W ofercie znajdziemy najbardziej znane i lubiane marki 🙂

Rodzaje sklepów podzielone są na praktyczne i przejrzyste kategorię, dzięki czemu w łatwy sposób znajdziemy to co nas najbardziej interesuje. Podział kategorii zwykle dzieli się na:

 1. Modę
 2. Zdrowie i urodę 
 3. Elektronikę 
 4. Noclegi i podróże
 5. Usługi
 6. Dom i ogród
 7. Marketplace

Przykładowe sklepy z możliwością zwrotu gotówki

Ok… Dokonałem zakupu, został naliczony zwrot, kiedy go dostanę na konto bankowe?

I tu pojawia się największy minus serwisów cashback, bo na zwrot trzeba poczekać… średnio około dwóch miesięcy.

Dlaczego tak długo? No cóż… jak o tym pomyśleć jest to całkiem łatwe do zrozumienia.

Jak zapewne już wiesz, cashback jest procesem w którym to sklep najpierw płaci serwisowi prowizję, a dopiero później część gotówki wraca do Ciebie.

Zanim sklep wypłaci prowizję, musi najpierw zaakceptować Twój zakup. Jeśli zwrócisz zakupiony towar (a masz do tego pełne prawo w ciągu 14 dni) lub go anulujesz, sklep nie będzie mógł potwierdzić, że doszło do skutecznej transakcji. Dlatego też sklepy ustalają określony czas, po upływie którego akceptują twój zakup gotowy do odbioru cashbacku.

Drugą sprawą jest to, że nawet po zaakceptowaniu transakcji, prowizja nie jest od razu przekazywana do serwisu cashback. Bywa tak, że raporty są przekazywane kilka razy w miesiącu, a czasami rzadziej np. tylko jeden raz.

Proces zwrotu cashbacku można podzielić na 3 etapy:

 1. Zakup → średnio w ciągu 48 godzin zostaje zarejestrowana twoja płatność w serwisie
 2. Transakcja oczekująca → potwierdzenie zakupu przez sklep może potrwać około dwóch miesięcy
 3. Potwierdzenie zwrotu → po zatwierdzeniu transakcji, cashback możesz wypłacić na swoje konto bankowe

Uzbierany cashback możemy przelać na swoje konto bankowe lub PayPal

4. Złote zasady cashbacku → pamiętaj o nich, a oszczędzisz na każdych zakupach

Aby mieć pewność, że zwrot naliczy się za każdym razem jak zrobimy zakupy, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jest to o tyle istotne, że ich przestrzeganie daje nam gwarancję poprawnego naliczenia zwrotu.

 1. Zawsze przechodź do sklepu z serwisu cashback → najważniejsza i najprostsza zasada. To właśnie dzięki takiemu przejściu, sklep wie, że jesteś z „polecenia” danej witryny. Bez tego cashback nigdy nie zostanie naliczony.
 2. Strzeż się Adblocka → może on spowodować, że twoje przekierowanie cashback się gdzieś „zagubi” i zwrot nie zostanie poprawnie naliczony. Nie zawsze tak bywa ale zdarzają się takie przypadki 🙂 Podczas zakupów najlepiej go wyłączyć.
 3. Tryb incognito jest „be” → kolejna sprawa to nie rób zakupów przez „tryb prywatny” w przeglądarce. W ten sposób sklep nie dowie się, że ma zostać naliczony cashback.
 4. Korzystaj z wtyczek do przeglądarki → bardzo fajna opcja, którą serdecznie polecam. Nie zawsze możemy pamiętać, aby przejść przez do sklepu za pomocą serwisu cashback. Pamięć bywa ulotna 🙂 Każdy szanujący się serwis cashback posiada opcję instalacji wtyczki do twojej przeglądarki. Podczas wizyty w danym sklepie, wtyczka ta przypomni Ci, że możesz aktywować cashback. Wystarczy jedno kliknięcie aby oszczędzić przy następnych zakupach.
 5. Rób zakupy z „gorącymi ofertami” → niektóre serwisy udostępniają tzw. „Hot Cashback” czyli, okresowo powiększony zwrot do danego sklepu. Dzięki temu możemy zyskać cashback większy nawet o 15 razy. I to jest dobry deal!
 6. Aplikacje mobilne → dzięki nim możesz wygodnie oszczędzać z poziomu swojego smartphona. Dodatkowo, powiadomienia poinformują Cię o aktualnie najlepszych promocjach.

5. No dobra… ale ile to kosztuje i jak się zarejestrować?

I tu jest sprawa o której musisz wiedzieć, bo korzystanie z cashbacków… jest darmowe! Nie kosztuje nic! 0 zł 🙂 Zawsze!

Serwisy zarabiają na prowizji, którą płacą im sklepy. Nie ma potrzeby aby jeszcze wyciągały kasę od użytkowników.

A jak się zarejestrować? I jakie dane musze podawać?

Rejestracja w serwisach trwa zwykle około minuty i czasami ogranicza się nawet do jednego kliknięcia 😀 Masz konto na Facebooku lub pocztę Gmail? Wystarczy, że zalogujesz się za ich udziałem i już możesz zacząć oszczędzać na wszystkich zakupach.

Bywa tak, że niektóre serwisy poproszą Cię o uzupełnienie danych osobowych, w tym nr rachunku bankowego. To właśnie na niego będziesz mógł wypłacić zgromadzony cashback. W większości przypadków nie musisz już nic więcej robić.

Rejestracja w serwisie Cashback trwa zwykle mniej niż minutę

6. Z życia wzięte, czyli jak sam korzystam z Cashbacków

Mogę powiedzieć śmiało, że nie jestem zakupoholikiem. Kupuję raczej to co w danej chwili jest potrzebne → podchodzę bardzo praktycznie do tematu. Dam Ci radę. Jeśli miałbym powiedzieć, że cashback to wyścig to raczej maraton, a nie sprint.

W większości przypadków, zwroty za zakupy oscylują w granicach od 2 – 5 %, więc zwrot gotówki nie zawsze będzie spektakularny. Sam kieruję się zasadą „skoro i tak robię zakupy to dlaczego nie kupować trochę taniej”. Pojedyncze zakupy mogą przynieść parę złoty zwrotu… ale pamiętaj, że w skali roku możesz oszczędzić w ten sposób nawet kilkaset złotych. 

7. TOP 3 → poznaj najlepsze Cashbacki

Poniżej przedstawiam Ci, które cashbacki są w mojej opinii najbardziej godne uwagi. Oczywiście jest to tylko moja sugestia. Może się okazać, że inny serwis przykuje twoją uwagę swoją praktycznością, dostępnością sklepów oraz oferowanym zwrotem.

Pełne zestawienie cashbacków przygotowałem pod przyciskiem poniżej ⤵

1

Letyshops

Ocena cashback’u

Letyshops to jeden z największych serwisów cashback z liczbą ponad 26 milionów aktywnych użytkowników oraz 8 letnim doświadczeniem. Kupuj w ulubionych sklepach oraz odzyskaj część wydanych w nich pieniędzy.

Średni cashback

*4,35%/3,35% 🔍
*Cashback powiększony o 30% wartości podstawowej ze statusem Lety-Gold.
Średni cashback wyliczony na podstawie 10 popularnych sklepów.
 

Ilość sklepów w Polsce

543

Aplikacja mobilna

Tak

Wtyczka do przeglądarki

Tak
 • Jeden z najlepiej ocenianych serwisów cashback.
 • Zdobywaj statusy Lety i oszczędzaj do 30% więcej!
🔍 Szczegóły cashback'u

2

Picodi

Ocena cashback’u

Picodi to międzynarodowy serwis, oferujący najkorzystniejsze zniżki na zakupy, aktualne promocje oraz cashback w sklepach internetowych. Miesięcznie z Picodi kupuje taniej ponad 4 miliony użytkowników w 44 krajach.

Średni cashback

5,58% 🔍
Średni cashback wyliczony na podstawie 10 popularnych sklepów.

Ilość sklepów w Polsce

1214

Aplikacja mobilna

Tak

Wtyczka do przeglądarki

Tak
 • Ponad 80 tysięcy kodów rabatowych oraz zniżek do 12 000 sklepów (w 44 krajach).
 • Średnio użytkownik Picodi oszczędza 38% na zakupach.
🔍 Szczegóły cashback'u

3

Refunder

Ocena cashback’u

Refunder jest to skandynawska strona typu Cashback, dzięki której otrzymujemy zwrot pieniędzy za zakupy w Internecie. Strona może się pochwalić liczbą 120 000 aktywnych użytkowników i kwotą blisko 84 mln PLN wypłaconych oszczędności.

Średni cashback

3,50% 🔍
Średni cashback wyliczony na podstawie 10 popularnych sklepów.

Ilość sklepów w Polsce

1318

Aplikacja mobilna

Tak

Wtyczka do przeglądarki

Tak
 • Największy serwis typu cashback w Skandynawii.
 • Cashback za zakupy w 1318 zaprzyjaźnionych sklepach.
🔍 Szczegóły cashback'u

Czy warto korzystać z cashbacków? W mojej ocenie tak! Jestem zdania, że każda szansa aby oszczędzić na codziennych zakupach nie jest czasem straconym. A ty jak sądzisz? 

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze