Zamknięcie konta bankowego to ważna decyzja, która może być spowodowana różnymi przyczynami – od zmiany preferencji bankowych, niezadowolenia z usług, kończąc na wyjeździe za granicę.

Jeśli jesteś klientem BNP Paribas i rozważasz zamknięcie swojego rachunku, poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik w którym opisujemy jak sprawnie i bezboleśnie zamknąć konto w BNP Paribas.

Zamknięcie konta w banku BNP nie jest procesem trudnym i skomplikowanym – cały proces powinien Ci zająć około 10 – 15 min.

BNP Paribas zamknięcie konta. Jak zamknąć konto w BNP Paribas?
BNP Paribas zamknięcie konta. Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Przygotowanie do zamknięcia konta w BNP Paribas

Przed rozpoczęciem procesu zamknięcia konta, warto sprawdzić czy wszystkie zobowiązania zostały uregulowane, planowane transakcje anulowane, a środki z konta przeniesione lub wykorzystane. Ponadto, należy pamiętać o zamknięciu powiązanych z kontem kart debetowych, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Przed rozpoczęciem procesu zamykania konta, przygotuj:

 • Ważny dokument tożsamości
 • Smartfon z aplikacją mobilną banku (opcjonalne, chodź bardzo pomocne)
 • Stały dostęp do internetu
 • 10 – 15 min swojego czasu

#Krok 1. Sprawdź wszystkie zobowiązania

Na samym początku, warto upewnić się, że:

 • Wszystkie zobowiązania i kredyty są uregulowane.
 • Planowane transakcje (np. stałe zlecenia) zostały anulowane lub przeniesione do innego banku.

#Krok 2. Zamknij kartę debetową w BNP Paribas

Zanim zamkniemy konto w BNP Paribas, warto w pierwszej kolejności zamknąć kartę debetową. Zamknięcie karty debetowej w BNP Paribas można przeprowadzić na kilka sposobów:

W oddziale banku

Możesz udać się do placówki BNP Paribas z dowodem osobistym i złożyć tam dyspozycję zamknięcia karty debetowej.

Przez infolinię

Możliwe jest także zamknięcie karty telefonicznie, kontaktując się z infolinią banku pod odpowiednimi numerami. Warto pamiętać, że konsultanci infolinii nie mają możliwości przekazywania środków z konta na inne konto, ale mogą pomóc w unieważnieniu karty.

Kartę w BNP Paribas unieważnisz na całodobowej infolinii pod numerami: +48 22 134 00 00 lub +48 500 990 500.

Przez aplikację GOmobile (polecam)

Jest to najprostszy oraz najszybszy sposób zamknięcia karty debetowej w BNP Paribas. Od jakiegoś czasu w aplikacji mobilnej BNP, pojawiła się również i opcja całkowitego zamknięcia karty (wcześniej można było kartę jedynie zastrzec).  

 1. Otwieramy aplikację mobilną GOmobile.
 2. Przechodzimy do zakładki „karty”, a następnie klikamy w „ustawienia”.
 3. Wybieramy opcję „zastrzeż kartę”, a w kolejnym polu „rezygnacja z karty”.
 4. Zatwierdzamy.
 5. Koniec. Właśnie nasza karta debetowa stała się nieaktywna.

O czym warto pamiętać?

 1. Przed zamknięciem karty warto upewnić się, że nie ma już na niej żadnych transakcji do rozliczenia oraz że środki na koncie pokryją ewentualne opłaty za jej prowadzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie wymaganych transakcji przed jej zamknięciem, dzięki którym bank nie pobierze opłaty za dany okres rozliczeniowy. W przypadku „Karty otwartej na Dzisiaj” są to 3 płatności w miesiącu.
 2. Zamknięcie karty w BNP najlepiej zrobić w ostatnim dniu miesiąca, przed miesiącem naliczenia opłaty, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Bank BNP Paribas przestaje naliczać opłaty z chwilą unieważnienia karty.

BNP Paribas zamknięcie konta – dostępne sposoby

Poniżej znajdziesz 5 sposobów na zamknięcie konta w BNP Paribas.

#Sposób 1. Zamknięcie konta w BNP osobiście

Najbardziej tradycyjna forma rozstania się z rachunkiem. Można osobiście udać się do dowolnej placówki banku z dowodem osobistym i wypełnić wniosek o zamknięcie konta. Pamiętaj, aby poprosić o kopię wniosku likwidacji konta dla własnych potrzeb.

Dostępne placówki i oddziały znajdziesz na bezpośredniej stronie BNP Paribas: www.bnpparibas.pl/kontakt/oddzialy-z-obsluga-detaliczna-i-biznesowa.

Mapa oddziałów BNP Paribas
Źródło: https://www.bnpparibas.pl/kontakt/oddzialy-z-obsluga-detaliczna-i-biznesowa

#Sposób 2. Zamknięcie konta w BNP korespondencyjnie

Możesz również wysłać list z wypowiedzeniem umowy na adres banku, zawierający wszystkie wymagane informacje.

Adres do wysyłki:

BNP Paribas Bank Polska S.A.
ul. Kasprzaka 2
01-211 Warszawa

W pisemnym wypowiedzeniu konta w BNP Paribas powinny znaleźć się następujące informacje:

 1. Miejsce i data sporządzenia dokumentu – podaj aktualną datę i miejsce w którym sporządzasz pismo.
 2. Numer rachunku do zamknięcia – wskazanie konkretnego numeru konta, które ma zostać zamknięte.
 3. Dane osobowe posiadacza konta – pełne dane osobowe, w tym imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL oraz numer dowodu osobistego.
 4. Numer konta do przelewu pozostałych środków (opcjonalnie) – jeśli na koncie znajdują się jakieś środki, podaj numer konta, na które mają zostać one przelane.
 5. Własnoręczny podpis – podpis musi być zgodny ze wzorem, jaki posiada bank.


Dokument najlepiej wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, aby mieć dowód, że wniosek dotarł do banku oraz podstawę do ewentualnej reklamacji. Warto pamiętać, że okres wypowiedzenia zwykle zaczyna biec od dnia dostarczenia listu do banku​​.

#Sposób 3. Zamknięcie konta przez infolinię

Możesz skontaktować się z infolinią banku i złożyć dyspozycję zamknięcia konta podczas rozmowy z konsultantem.

Konto w BNP Paribas unieważnisz na całodobowej infolinii pod numerami: +48 22 134 00 00 lub +48 500 990 500.

Przed rozmową z konsultantem warto przygotować dowód osobisty, którego numer może posłużyć do weryfikacji tożsamości. Podczas rozmowy poproś:

 • O zamknięcie konta, karty (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), dostępu do kanałów elektronicznych oraz rozwiązania umowy ramowej.
 • Przesłanie potwierdzenia zamknięcia konta. Otrzymasz je na adres e-mail.
 • Zaprzestania przetwarzania danych osobowych. W tym przepadku po zakończeniu procesu zamknięcia konta, zostaniesz przełączony do odpowiedniego działu.

#Sposób 4. Zamknięcie konta przez aplikację GOmobile (polecam)

Na wstępie – z poziomu aplikacji mobilnej nie można zamknąć konta w BNP Paribas, tak jak to miało miejsce z kartą debetową. Istnieje jednak możliwość rozpoczęcia procesu zamykania konta. Na czym on polega?

Z poziomu aplikacji mobilnej zostaniesz połączony z konsultantem, odpowiedzialnym za proces zamknięcia rachunku. Ta metoda jest o tyle wygodniejsza, ponieważ nie musisz dodatkowo potwierdzać swojej tożsamości. Zalogowanie się do aplikacji wystarczy.

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej GOmobile.
 2. Wybierz „ustawienia” i kliknij „zamknij konto”.
 3. Zostaniesz połączony z konsultantem, który pomoże Ci zamknąć konto w BNP Paribas.

Podczas rozmowy poproś:

 • O zamknięcie konta, karty (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), dostępu do kanałów elektronicznych oraz rozwiązania umowy ramowej.
 • Przesłanie potwierdzenia zamknięcia konta. Otrzymasz je na adres e-mail.
 • Zaprzestania przetwarzania danych osobowych. W tym przepadku po zakończeniu procesu zamknięcia konta, zostaniesz przełączony do odpowiedniego działu.

#Sposób 5. Przeniesienie rachunku do innego banku

Istnieje możliwość zamknięcia konta w BNP Paribas poprzez otwarcie nowego rachunku w innym banku i upoważnienie go do zamknięcia starego konta. Ta metoda jest wygodniejsza i szybsza, ponieważ okres wypowiedzenia trwa tylko 7 dni.

O czym warto pamiętać zamykając konto w BNP Paribas?

Oto kilka porad, o których warto pamiętać, zamykając konto w BNP Paribas.

1. Okres wypowiedzenia trwa 30 dni

Standardowy okres wypowiedzenia trwa 30 dni od momentu złożenia wniosku lub dotarcia pisma do banku. Po upływie okresu wypowiedzenia upewnij się, że konto zostało faktycznie zamknięte, np. logując się do aplikacji mobilnej.

2. Zamknij powiązane karty debetowe / kredytowe

Przed zamknięciem konta upewnij się, że zamknąłeś wszelkie powiązane z nim karty debetowe lub kredytowe. Dopilnuj warunków dla bezpłatnej karty lub pozostaw na koncie środki, przeznaczone na opłaty.

3. Sprawdź saldo i transakcje

Upewnij się, że wszystkie transakcje zostały rozliczone, a saldo na koncie jest równe zero lub przekaż pozostałe środki na inny rachunek. Jeśli masz ustawione jakiekolwiek stałe zlecenia lub polecenia zapłaty, pamiętaj o ich anulowaniu przed zamknięciem konta.

Dodatkowo upewnij się, że znasz wszystkie opłaty związane z zamknięciem konta, aby uniknąć nieoczekiwanych kosztów.

4. Dokumentacja i potwierdzenia

Przechowuj wszelkie dokumenty i potwierdzenia związane z zamknięciem konta, w tym kopię wniosku o zamknięcie konta oraz potwierdzenie odbioru, jeśli wysyłasz wniosek pocztą. Przed zamknięciem konta może być wartościowe pobranie i zapisanie historii transakcji, szczególnie dla celów podatkowych lub osobistych.

5. Rozważ alternatywy

Przed podjęciem decyzji o zamknięciu konta warto rozważyć dostępne opcje i porównać oferty innych banków.

Pod przyciskim poniżej znajdziesz przygotowany przez nas ranking kont osobistych. W jednym miejscu porównasz parametry kont osobistych oraz sprawdzisz aktualnie trwające promocje bankowe.

Pamiętaj, że proces zamknięcia konta i związane z nim procedury mogą ulec zmianom, dlatego zawsze warto śledzić aktualne informacje na stronie banku.

BNP zamknięcie konta – nie taki diabeł straszny?

Zamknięcie konta w BNP Paribas może być prostym i bezstresowym procesem, jeśli podejdziesz do niego z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem. Kluczowe jest dokładne przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej, upewnienie się, że wszystkie zobowiązania zostały rozliczone i nie pozostają aktywne dodatkowe usługi.

Jeśli rozważasz zamknięcie konta w BNP Paribas za pomocą aplikacji mobilnej, proces ten nie powinien Ci zająć więcej niż 15 min. Bez zbędnej wizyty w oddziale banku lub na poczcie – co z czystym sumieniem mogę Ci polecić.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze