mBank to jeden z popularnych polskich banków, który oferuje swoim klientom wiele usług i możliwości finansowych. Jednak czasami zdarza się, że klienci decydują się na zamknięcie swojego konta w tym banku. Powody takiej decyzji mogą być różne – może to być zmiana miejsca zamieszkania, preferencji bankowych lub potrzeba przeniesienia swoich środków do innego banku.

W niniejszym artykule omówimy, jak zamknąć konto w mBanku. Dowiesz się, jakie czynności należy wykonać, aby proces ten przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Jak zamknąć konto osobiste w mBanku? Czerwony X na karcie debetowej mBanku.
Jak zamknąć konto osobiste w mBanku? Czerwony X na karcie debetowej mBanku.

Zamykanie konta mBank – o czym należy pamiętać?

Jeśli chcesz zamknąć swoje konto w mBanku, warto pamiętać o kilku kwestiach. Dobrze, abyś dokładnie przeczytał umowę, aby upewnić się, że spełniasz wszelkie wymagania dotyczące zamknięcia rachunku. Jeśli tak, sprawdź, że nie ma na nim żadnych niewypłaconych środków ani transakcji oczekujących na rozliczenie. Przed zamknięciem wybierz opcję wypłaty środków lub ich przekazania na inne konto bankowe. Anuluj także zlecenia stałe, np. przelewy za rachunki czy doładowania telefonów komórkowych. Zamykanie konta mBank wymaga także zwrotu wydanej karty debetowej. Ważne jest, aby zapoznać się z procedurami i wymaganiami banku w celu uniknięcia dodatkowych opłat czy problemów, a wówczas mBank zamykanie konta będzie szybkie i bezstresowe.

Z drugiej strony istnieje sytuacja, kiedy bank zamyka konto. W przypadku kont osobistych zamknięcie może nastąpić, jeżeli w okresie jednego roku na rachunku nie zostały wykonane żadne obroty, a także gdy nie dokonano żadnej wpłaty. Jednakże należy podkreślić, że sytuacja ta nie dotyczy rachunków z saldem dodatnim. W odniesieniu do kont firmowych, umowę bank może wypowiedzieć, gdy na rachunku nie odnotowano przez okres trzech miesięcy żadnych obrotów, z wyjątkiem okresowego dopisywania odsetek i ich wypłat lub gdy nie zrealizowano wpłaty przez okres 30 dni od dnia otwarcia konta.

Jak zamknąć konto mBank stacjonarnie?

Jednym ze sposobów zamknięcia rachunku w mBanku jest wizyta w oddziale, jednak jest to jedna z bardziej czasochłonnych możliwości. Jeśli jednak preferujesz załatwianie spraw osobiście, możesz udać się do najbliższej placówki mBanku i tam złożyć dyspozycję zamknięcia konta. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dokument tożsamości. Po zgłoszeniu dyspozycji, pracownik banku wypełni z Tobą formularz zamknięcia rachunku, a ponadto poinformuje Cię o dokładnym okresie, po którym nastąpi definitywne zamknięcie konta. Otrzymasz potwierdzenie złożonej dyspozycji na swój adres mailowy lub korespondencyjny. Jak zamknąć konto w mBanku w inny sposób? Możliwości jest jeszcze klika.

Jak zamknąć konto w mBanku przez Internet?

Zamknięcie konta mBank online to prostsza i szybsza droga niż wizyta w placówce banku. Zatem jak zamknąć konto w mBanku przez internet? Przede wszystkim należy mieć dostęp do bankowości internetowej.

Aby dokonać wypowiedzenia umowy rachunku w mBanku, należy najpierw zalogować się do systemu transakcyjnego, a następnie przejść do zakładki „Produkty”. Po wybraniu opcji „Usługi”, należy wybrać „Nowa usługa” i następnie „Wypowiedzenie umowy”. W kolejnym kroku należy wybrać rachunek, który chcemy zamknąć oraz zaznaczyć preferowany okres wypowiedzenia (miesięczny, natychmiastowy lub skrócony). Ostatecznie, aby potwierdzić decyzję, należy kliknąć przycisk „Potwierdź”. Zamknięcie konta mBank przez internet nie mogłoby być prostsze.

Jak zamknąć konto walutowe w mBanku?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak zamknąć konto walutowe mBank, należy zauważyć, że postępowanie jest podobne jak w przypadku konta osobistego, wystarczy tylko wybrać rachunek walutowy.

A jak zamknąć konto oszczędnościowe mBank? Korzystając z tego samego schematu, zaznaczając rachunek oszczędnościowy.

mBank: jak zamknąć konto w aplikacji?

W mBanku istnieje możliwość zamknięcia konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jak zamknąć konto w mBanku przez aplikację? Aby to zrobić, należy zalogować się do aplikacji mBank, przejść do opcji „Profil” i tam wybrać „Zamknij konto”. Następnie należy wybrać rachunek, który chcemy zamknąć oraz okres wypowiedzenia. Po potwierdzeniu decyzji, wniosek o zamknięcie rachunku zostanie przesłany do banku.

Jak zamknąć konto mBank w inny sposób?

Konto w mBanku można zamknąć również, korzystając z infolinii. Kontakt z konsultantem mLinii możliwy jest poprzez jeden z numerów telefonu i podanie telekodu lub poprzez aplikację mobilną, gdzie po zalogowaniu się należy przejść do Centrum informacji, wybrać Kontakt, a następnie mLinia. Po weryfikacji tożsamości, konsultant przyjmie dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.

Zamknięcia rachunku w mBanku można dokonać także listownie, ale to najdłuższy sposób. W tym celu należy wysłać wypowiedzenie umowy na adres banku. Powinno ono zawierać imię i nazwisko, numer PESEL, numer zamykanego konta, numer rachunku, na który mają zostać przelane pozostałe środki oraz tryb rozwiązania umowy. Musi być ono podpisane zgodnie z wzorem posiadanym przez mBank. Po miesiącu warto sprawdzić, czy konto zostało zamknięte.

Jak zamknąć konto firmowe w mBanku?

Pora przejść do tego, jak zamknąć konto firmowe w mBanku. Wypowiedzenie może złożyć reprezentant (posiadacz) rachunku, zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z dokumentów rejestracyjnych lub jeden z posiadaczy rachunku wspólnego, wraz ze skutkiem dla pozostałych posiadaczy. Jak zamknąć konto mBiznes w mBanku? Można to zrobić na jeden z czterech sposobów:

W serwisie transakcyjnym

Po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego, należy wybrać opcję „Finanse” a następnie „Usługi”, „Nowa usługa” i „Wypowiedzenie umowy”.

Poprzez kontakt z konsultantem mLinii

Należy skontaktować się z konsultantem mLinii, który po potwierdzeniu tożsamości, przyjmie dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.

W placówce banku

Należy udać się do placówki banku z dokumentem tożsamości, gdzie pracownik bankowy przyjmie dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.

Poprzez wysłanie wypowiedzenia pisemnego

Wypowiedzenie umowy rachunku firmowego należy napisać własnoręcznie i wysłać na adres korespondencyjny banku. W dokumencie należy podać imię i nazwisko posiadacza rachunku, jego numer PESEL oraz numer rachunku, na który mają zostać przelane pozostałe środki.

Mamy nadzieję, że już wiesz, mBank jak zamknąć konto firmowe, ponieważ powyższe informacje przedstawiają dokładny opis kroków, jakie należy podjąć, aby złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.

Zamknięcie konta w mBanku może być dla klientów skomplikowane i budzić wiele pytań: mBank jak zamknąć konto w aplikacji, mBank jak zamknąć konto walutowe, czy jak zamknąć konto oszczędnościowe w mBanku? Jednakże, mBank stara się ułatwić ten proces poprzez oferowanie czterech różnych sposobów na rozwiązanie umowy o konto. Dodatkowo, w przypadku każdej z proponowanych przez mBank metod, można znaleźć szczegółowe instrukcje i poradniki w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej banku.

Jeśli zdecydowałeś się na zamknięcie swojego konta w mBanku i poszukujesz alternatywnych rozwiązań, warto zajrzeć na nasz ranking kont osobistych.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze