Jeśli posiadasz konto w ING i chcesz je zamknąć, warto wiedzieć, jak przebiega ten proces. Zamknięcie rachunku bankowego może wiązać się z pewnymi formalnościami i procedurami, które warto poznać, aby uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych utrudnień.

W tym artykule omówimy, jak zamknąć konto ING krok po kroku oraz przedstawimy różne możliwości, jakie oferuje ta instytucja finansowa w zakresie zakończenia współpracy. Dzięki temu przewodnikowi będziesz miał pełną wiedzę na temat procedury zamykania konta w ING i będziesz mógł ją bezproblemowo zrealizować.

Jak zamknąć konto osobiste w ING Banku Śląskim?
Jak zamknąć konto osobiste w ING Banku Śląskim?

Zamykanie konta w ING – jak się przygotować?

Jeśli zdecydowałeś się na zamknięcie swojego konta w ING, warto pomyśleć o kilku istotnych kwestiach, które pozwolą Ci na bezproblemowe i skuteczne wykonanie tej czynności. Przed przystąpieniem do procedury zamknięcia konta w ING, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Do najważniejszych należą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, numer rachunku, który chcesz zamknąć, karta płatnicza, inne dokumenty finansowe powiązane z kontem (np. dotyczące kredytu) oraz pełnomocnictwo, jeśli ktoś inny ma zająć się zamknięciem rachunku w Twoim imieniu.

Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć, jest zweryfikowanie swojego salda i transakcji. Przed zamknięciem konta upewnij się, że nie ma na nim żadnych nierozliczonych transakcji. Sprawdź też, czy na rachunku nie ma żadnych środków. Jeśli są, możesz zlecić ich wypłatę poprzez przelew lub wypłatę gotówki w oddziale banku.

Należy pamiętać, że decyzja o zakończeniu współpracy z ING skutkuje utratą historii transakcji oraz wszelkich powiązanych z kontem kart i usług, takich jak ubezpieczenia czy stałe płatności. Jeśli konto jest połączone z kredytem, konieczne może być aneksowanie umowy kredytowej. Przed zamknięciem konta warto też zmienić numer rachunku w instytucjach, które wpłacają na nie świadczenia. Można również zastanowić się, czy nie skopiować plików znajdujących się w Moich dokumentach. Dzięki temu będziesz miał dostęp do ważnych informacji, gdyby było to konieczne w przyszłości.

Jak zamknąć konto ING stacjonarnie?

Jeśli zamierzasz złożyć wypowiedzenie w oddziale, możesz zamknąć konto w ciągu jednej wizyty, pamiętaj tylko o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.

Jak zamknąć konto w ING stacjonarnie? Aby znaleźć najbliższą placówkę, skorzystaj z wyszukiwarki, która zawiera adresy i godziny otwarcia. Przy składaniu wypowiedzenia w placówce ING zapytaj, czy możesz otrzymać bezpłatne potwierdzenie złożenia dyspozycji i zamknięcia konta oraz sprawdź, czy masz aktywne inne produkty, których nie potrzebujesz (konto osobiste, karta debetowa, konto walutowe, karta kredytowa). Warto rozważyć ich jednoczesne zamknięcie. Od razu poproś o zamknięcie dostępu do bankowości internetowej. Nie zapomnij też zażądać anulowania wszelkich udzielonych zgód marketingowych, dzięki czemu ING nie będzie do Ciebie telefonował ani wysyłał maili w celu przedstawiania nowych ofert.

Jeśli na Twoim koncie znajdują się środki, zostaniesz poproszony o podanie numeru innego konta, na które będą one przelane lub o wypłatę w kasie (jeśli wybierzesz placówkę z obsługą kasową, ponieważ nie jest to dostępne we wszystkich oddziałach).

Już wiesz, jak zamknąć konto ING w oddziale, ale czy to jedyna opcja? Oczywiście, że nie. Dalej opiszemy, jak zamknąć konto w ING przez internet.

Jak zamknąć konto w ING przez internet?

Zamknięcie rachunku w ING przez bankowość internetową to najłatwiejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy, że zalogujesz się do Mojego ING, wejdziesz w szczegóły swojego konta i wybierzesz opcję Zamknij konto, która znajduje się na dole strony. Wówczas bank sprawdzi, czy możesz zamknąć rachunek online, uwzględniając powiązane z nim produkty kredytowe lub zajęcia egzekucyjne. Saldo zamknięcia jest pomniejszone o prowizje i opłaty. Przy dodatnim saldzie, wybierasz sposób wypłaty, a przy ujemnym wpłaty, np. z innego rachunku w ING lub w kasie banku. Na koniec potwierdzasz dyspozycję kodem autoryzacyjnym.

Istotne jest, że nie możesz zamknąć konta online, gdy jest powiązane z kredytem lub zajęciem egzekucyjnym w trakcie realizacji lub jesteś współkredytobiorcą. Dla kont powiązanych z dodatkowymi produktami, jak pożyczka lub limit zadłużenia, konieczne jest skorzystanie z placówki bankowej. A jak zamknąć konto w ING przez internet dla osób niepełnoletnich? Można to zrobić wyłącznie w placówce, przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak jeszcze można zamknąć konto w ING?

Opisaliśmy, ING jak zamknąć konto przez internet i w oddziale banku, ale czy to jedyne opcje? Możesz jeszcze zamknąć swój rachunek poprzez wysłanie dyspozycji w formie pisemnej na adres banku. Aby mieć pewność, że dyspozycja dotrze do adresata, zaleca się wysłanie dokumentu listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Bank udostępnia gotowe pismo, które należy wypełnić lub można napisać je samodzielnie. W dokumencie należy umieścić swoje dane, numer konta do zamknięcia oraz numer rachunku, na który mają zostać przelane środki z nadwyżki. Ewentualnie można wycofać zgody marketingowe. Podpisany dokument należy przesłać na adres korespondencyjny siedziby banku w Katowicach.

Jak zamknąć konto firmowe w ING?

Odpowiadając na pytanie, jak zamknąć konto firmowe ING, możesz to zrobić na dwa sposoby. Jednak najpierw sprawdź, czy Twoje konto firmowe jest wolne od zobowiązań finansowych, takich jak kredyty, pożyczki lub zadłużenie.

Aby zamknąć konto firmowe w ING w oddziale banku, należy skontaktować się z bankiem i umówić się na spotkanie z doradcą klienta, który pomoże wypełnić niezbędne dokumenty i przeprowadzić procedurę zamknięcia konta.

Jeśli chcesz złożyć pisemny wniosek o zamknięcie konta drogą korespondencyjną, należy przygotować stosowne pismo, w którym należy podać numer rachunku oraz przyczynę zamknięcia konta, a następnie przesłać je na adres banku wraz z dokumentami potwierdzającymi tożsamość i uprawnienia do dysponowania kontem.

Jak zamknąć konto firmowe w ING przez internet? Zamknąć konto firmowe można jedynie osobiście lub korespondencyjnie.

Należy pamiętać, że procedura dotycząca tego, jak zamknąć konto firmowe w ING, może różnić się w zależności od indywidualnych warunków i umów. W razie wątpliwości warto skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem banku w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jak zamknąć konto maklerskie w ING?

Aby zamknąć konto maklerskie w ING, istnieją trzy opcje do wyboru. Można skorzystać z infolinii, udać się do oddziału banku lub skorzystać z opcji online z wykorzystaniem Modułu Makler.

Należy jednak pamiętać, że przed zamknięciem rachunku maklerskiego w ING, konieczne jest wyczyszczenie rachunku z akcji, pieniędzy i innych instrumentów finansowych. Warto sprawdzić, czy na rachunku nie ma zadłużeń, takich jak opłaty za prowadzenie rachunku lub opłaty za transakcje.

Oto instrukcja, jak zamknąć konto maklerskie ING.

Zamykanie konta walutowego w ING

Jak zamknąć konto walutowe w ING? Aby zamknąć konto walutowe, możesz skorzystać z jednej z dwóch opcji: udać się osobiście do oddziału banku lub wysłać pismo korespondencyjne. W oddziale banku należy wypełnić wniosek o zamknięcie konta walutowego i złożyć go pracownikowi. Drugą opcją jest wysłanie pisma korespondencyjnie do banku, w którym zawieramy prośbę o zamknięcie konta walutowego. W liście należy podać swoje dane personalne oraz numer rachunku. Wysyłkę listu warto potwierdzić za pomocą listu poleconego. Zwracamy uwagę, że przed zamknięciem konta walutowego w ING, należy wyczyścić je z wszelkich środków oraz aktywów, takich jak np. waluty obce.

Dla tych, których ciekawi, jak zamknąć konto walutowe w ING przez internet, mamy złą wiadomość. Bank nie umożliwia wykonania tej operacji online, nawet jeśli konto jest wyczyszczone do zera.

Zamykanie rachunku w ING zależy od rodzaju konta, które chcemy zamknąć. Opisaliśmy, jak zamknąć rachunek osobisty, jak zamknąć konto firmowe w ING czy ING jak zamknąć konto maklerskie. Podsumowując, w przypadku rachunku bieżącego, można skorzystać z opcji online w bankowości internetowej, wysłać wniosek korespondencyjnie lub odwiedzić oddział banku. Natomiast w przypadku zamknięcia konta firmowego, rachunku maklerskiego czy rachunku walutowego, nie jest możliwe dokonanie tego online, a jedynie osobiście lub drogą korespondencyjną. Warto pamiętać, że przed zamknięciem rachunku, należy wyczyścić go ze wszystkich środków oraz aktywów, aby proces zamknięcia mógł zostać zakończony bez przeszkód.

Jeśli chcesz poznać inne opcje kont, może Ci w tym pomóc ranking kont osobistych. Pozwala on na dokonanie świadomego wyboru najlepszego rachunku bankowego dla swoich potrzeb.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze