AKTUALNE PROMOCJE - wrzesień 2023

W tym miejscu znajdziesz najnowsze i najciekawsze promocje bankowe (chodź i nie tylko!). Wybór nagród może być spory – od bonów upominkowych do wydania w popularnych sklepach, po nagrody w gotówce oraz przydatne gadżety elektroniczne.

Listę promocji aktualizujemy na bieżąco, dzięki czemu masz pewność, że nie przegapisz okazji na dobry zysk! Warto się pośpieszyć. Najlepsze z nich trwają tylko kilka dni 😉

Czytaj więcej

Promocje bankowe

Promocje bankowe to doskonała okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy lub zdobycie atrakcyjnej nagrody rzeczowej bez dużego wysiłku. Przed założeniem konta w banku, lokaty lub wyrobieniem karty kredytowej warto sprawdzić, czy można skorzystać z tych produktów na preferencyjnych warunkach. Osoby, które śledzą aktualne bankowe promocje, mogą osiągnąć z tego tytułu zysk w wysokości nawet kilkuset złotych miesięcznie. Warto zatem dokładniej przyjrzeć się najbardziej atrakcyjnym promocjom i czerpać z tego korzyści.

Na czym polegają promocje?

Słowo promocja weszło na stałe do naszego codziennego słownika. Kojarzy nam się przede wszystkich z zakupem czegoś w niższej cenie. Z drugiej strony w ujęciu marketingowym promocja polega na przeprowadzaniu działań mających na celu poinformowanie klientów o ofercie i doprowadzenie do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Pewne jest jedno, że promocjami kuszą nas wszyscy, w tym również banki.

Co to są promocje bankowe?

Promocje bankowe są to trwające przez określony czas, specjalne akcje, których zadaniem jest przyciągnięcie nowych klientów. Obejmują one produkty i usługi oferowane przez bank i polegają na tym, że zamian za skorzystanie z określonego produktu bank przyznaje nagrodę w postaci na przykład zniżek, gotówki lub prezentu rzeczowego.

Co warto zrobić przed przystąpieniem do promocji bankowej?

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać regulamin promocji, aby sprawdzić, kto może z niej skorzystać, na czym ona dokładnie polega, jakie są jej zasady, czy spełniamy wszystkie wymogi stawiane przez bank, jakie obowiązki będą na nas ciążyły, jaka jest nagroda i kiedy możemy ją uzyskać. Warto także przeanalizować tabelę opłat i prowizji, aby poznać wszystkie koszty, które będzie trzeba ponieść.

Należy mieć świadomość, że korzystanie z promocji może wymagać od nas dokładności, planowania i pilnowania terminów zarówno w zakresie na przykład wykorzystania karty, wpływów na konto czy zamknięcia rachunku. O tym ostatnim szczególnie warto pamiętać, ponieważ pozostawienie otwartego konta lub karty po spełnieniu warunków promocji i odebraniu nagrody może wiązać się z naliczaniem dodatkowych kosztów za obsługę produktu.
Promocje bankowe to bardzo dobra opcja na dorobienie do domowego budżetu dla osób, które mogą poświęcić na to trochę swojego czasu.

Kto zarabia na promocjach bankowych – klient czy bank?

Banki promocje traktują jako źródło pozyskiwania nowych klientów. Pomimo tego, że wydadzą na start kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, to liczą na to, że im się to zwróci w przyszłości. Osoba, która będzie zadowolona z ich obsługi, za jakiś czas może u nich wziąć pożyczkę, założyć kartę kredytową lub lokatę. Jest to dla nich inwestycja długoterminowa i mają to wliczone w swoje koszty.

Klient natomiast otrzymuje przede wszystkim nagrodę, która w większości przypadków jest bardzo łatwa do zdobycia. Jeśli są to na przykład wartości pieniężne, mogą stanowić dodatkowy dochód, który można przeznaczyć na bieżące wydatki lub odłożyć z myślą o remoncie domu lub wakacjach. Dodatkowo promocje bankowe dają możliwość wypróbowania danego produktu i porównania go z ofertą, z jakiej korzystaliśmy do tej pory. Może okazać się, że z przyzwyczajenia nie szukaliśmy lepszych rozwiązań, a inny bank zapewnia zdecydowanie lepsze warunki i obsługę.

Jakie są rodzaje promocji bankowych?

Promocje bankowe związane są przede wszystkim z założeniem konta osobistego, oszczędnościowego lub lokaty, wyrobieniem karty kredytowej, rzadziej dotyczą umów pożyczek.

Konto osobiste

Konto osobiste zwane także rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym jest produktem, którego najczęściej dotyczą promocje bankowe. Jego otwarcie i aktywne korzystanie z niego to główne warunki udziału w promocji. Banki zarabiają dzięki temu, że trzymamy u nich pieniądze, czasem także na opłatach, jeśli nie spełnimy określonych warunków bezpłatności.

Konto oszczędnościowe i lokata

Bank promocje dotyczące kont oszczędnościowych oraz lokat organizuje przede wszystkich dla klientów posiadających w nim konto osobiste. Nagrodą może tu być na przykład podwyższone oprocentowanie, dzięki czemu można zarobić więcej na odsetkach, ale także gotówka lub nagroda rzeczowa.

Karta kredytowa

W przypadku karty kredytowej nagrody są przeważnie wyższe niż dla kont osobistych, jednak trzeba mieć na uwadze, że są tam do spełnienia inne warunki, na przykład związane z większą ilością transakcji kartą. Karta kredytowa, o ile spłacana jest terminowo, podwyższa też wiarygodność kredytową, co może mieć duże znaczenie przy późniejszym kredycie. Trzeba tylko pamiętać o jej zamknięciu odpowiednio wcześniej.

Jakie są najbardziej popularne warunki promocji?

Co innego oznaczają warunki promocji, po których spełnieniu możemy otrzymać premię, a co innego warunki zwalniające z opłat. Należy je odróżniać, choć czasem bywa tak, że mogą się ze sobą pokrywać. Większość z nich jest bardzo prosta do spełnienia, tylko trzeba o nich pamiętać.

Okres karencji – oferta tylko dla nowych klientów

Bankowe promocje w większości kierowane są do nowych klientów, czyli takich którzy w ostatnim czasie nie korzystali z usług danego banku. Może to być zarówno 6 miesięcy, rok, dwa lub nawet 3 lata – wszystko zależy od konkretnej oferty.

Zgody marketingowe – sposób na dotarcie z ofertą do klienta

Dosyć często, aby skorzystać z promocji, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych, które umożliwią bankowi lub podmiotowi z nim współpracującemu kontakt z nami w formie mailowej, telefonicznej lub poprzez sms w celu przedstawienia innych produktów bankowych i zachęcenia do skorzystania z nich. Wycofać je można przeważnie dopiero po zakończeniu promocji.

Wpłaty na konto – prosta droga do zdobycia nagrody

Promocje bankowe mogą także wymagać zasilenia nowo otwartego rachunku: jednorazowego lub regularnego określoną kwotą albo wpływu wynagrodzenia. Trzeba tu zwrócić uwagę na to, czy musi być to wykonane przez osoby trzecie, czy na przykład może to być przelew zrobiony przez nas samych z naszego konta w innym banku. Czasami warunkiem jest jeden przelew, a czasami dozwolonych jest kilka wpłat na określoną, łączną kwotę. Warto też doczytać czy można dokonać wpłaty we wpłatomacie.

Płatności kartą – częsty warunek udziału w promocji

Płatności kartą są jednym z najpopularniejszych wymogów udziału w promocjach bankowych i przeważnie mogą być dokonywane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W określonym czasie, na przykład w ciągu miesiąca klient musi wykonać płatności na ustaloną kwotę lub na określoną liczbę płatności.

Aplikacja mobilna banku – nie dość, że wygodna, to umożliwia dostęp do nagród

Aplikacja mobilna do ściągnięcia na smartfon lub tablet dostępna jest w sklepie Google Play dla urządzeń z Androidem oraz w App Store dla produktów Apple z systemem iOS. Po jej zainstalowaniu wystarczy się zalogować na swoje konto.

Transakcje BLIK – bezpieczne płatności i atrakcyjne bonusy

Tak jak w przypadku płatności kartą jest tu wymagana płatność na daną kwotę lub określoną liczbę razy w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelew na telefon. Do ich wykonania niezbędne jest posiadanie aplikacji mobilnej.

Płatności telefonem – bliżej premii dzięki zakupom bez karty i portfela

Oprócz aplikacji mobilnej potrzebny jest w tym przypadku telefon posiadający usługę NFC. Również obowiązują tutaj płatności na ustaloną kwotę lub ilość razy.

Promocje bankowe – jakie nagrody możemy uzyskać?

Promocje bank oferuje różne, tak samo jak i nagrody. Pierwszą i jedną z najatrakcyjniejszych premii jest gotówka, którą po spełnieniu warunków bank przelewa w jednej lub kilku transzach na nasze konto albo kartę. Im trudniejsze warunki do spełnienia, tym kwota możliwa do zdobycia jest wyższa i może wynieść nawet kilkaset złotych.

Kolejnym bonusem są nagrody rzeczowe, przeważnie w formie smartfonu, smartwatcha, tabletu i innych gadżetów elektronicznych, z których można korzystać osobiście, podarować je komuś lub sprzedać. Do tej kategorii można zakwalifikować także różnego rodzaju vouchery i bony do sklepów stacjonarnych i internetowych, serwisów muzycznych, bilety do kina, karnety na siłownię czy karty paliwowe.

Innym rodzajem bonusu jest cashback polegający na zwrocie na konto części wydanej kwoty w zamian za wykonanie określonych operacji płatniczych. Może on wynosić od 1 do 5 %, ale przeważnie jego maksymalna wartość miesięczna jest ograniczona. Zwroty mogą także dotyczyć uiszczonych opłat bankowych. W zależności od rodzaju produktu bankowego, z którego korzystamy (lokata, konto oszczędnościowe lub kredyt) nagrodą może być również podwyższenie lub obniżenie oprocentowania.

Szansę na zdobycie atrakcyjnych bonusów dają również programy lojalnościowe, jak na przykład ING Bank promocja z kodami rabatowymi, zapewniająca zniżki na zakupy w znanych i lubianych sklepach.

Aktualne promocje bankowe – jakie banki je oferują?

Na promocjach bankowych można zarobić w wielu bankach, na przykład atrakcyjne bonusy są do zdobycia w ramach:

  • Citybank promocja – można zyskać do 600 zł z kartą kredytową Citibank i 300 zł w punktach Programu Bezcenne Chwile;
  • promocja BNP Paribas – za otwarcie konta z kartą w aplikacji GOmobile do odbioru jest 50 zł w evoucherze do Żabki oraz za płatności min. 10 zł w Żabce szansa na wygraną w loterii;
  • Santander Bank promocja – nawet do 400 zł za otwarcie konta z kartą debetową;
  • promocje bankowe PKO – oprocentowanie do 7% w skali roku na nowe środki na lokacie lub z kartą Mastercard do konta darmowy dostęp do Empik Premium przez 12 miesięcy;
  • promocje bankowe Millennium – 400 zł z kontem Millennium 360° i do 8% w skali roku z kontem oszczędnościowym Profit;
  • ING promocje bankowe – 250 zł za otwarcie konta Komfort i dodatkowe 50 zł z kontem i pożyczką;
  • promocje bankowe mBank – do 450 zł za założenie konta i 8 % na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele;
  • ING Bank promocja – do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort;
  • promocja Nest Bank – konto za 0 zł z lokatą 8%.


Atrakcyjne warunki i promocje bankowe dość często oferują też konta dla młodych – między innymi prowadzenie za 0 zł oraz specjalne premie za otwarcie rachunku.

Wiarygodny ranking promocji bankowych

Informacje o promocjach bankowych dostępne są na stronach internetowych banku oraz w oddziałach. Nie każdy jednak ma tyle zacięcia i czasu, aby je wszystkie przeanalizować i porównać. W tej kwestii z pomocą przychodzi ranking promocji bankowych, który obejmuje najkorzystniejsze aktualne promocje bankowe. Oferty te są ograniczone czasowo, więc warto się spieszyć, aby interesująca akcja promocyjna nie przeszła nam koło nosa.

W obecnych czasach trudno znaleźć kogoś, kto nie korzystałby z konta bankowego. Sporo osób miało też do czynienia z takimi produktami jak konta oszczędnościowe, lokaty i kredyty. Przy wykorzystaniu promocji bankowych można na nich zarobić lub zdobyć atrakcyjne nagrody, a wartość bonusów jest uzależniona wyłącznie od naszej aktywności w ramach promocji bankowej. Zarobić kupując można także dzięki zwrotowi wydanych środków pieniężnych, które oferują serwisy cashback. Nie warto długo się zastanawiać i na siłę szukać haczyków. Promocje bankowe to sprawdzony sposób na zdobycie dodatkowych gratyfikacji. Wystarczy jedynie spełnić ich warunki i kontrolować obowiązujące terminy.

AKTUALNIE TRWAJĄCE PROMOCJE

Poleć znajomym Letyshops i odbierz aż 150 zł w prezencie! Sprawdzamy promocję popularnego serwisu cashback, …

Cechy skarbonki idealnej? 🐷 Wysoki procent dla oszczędności, brak opłat oraz innych ukrytych warunków. Wszystkie …

Posiadasz polisę kupioną na mubi.pl? Zgarnij darmową przejażdżkę autem w promocji Mubi Garage! Do wyboru …

Hej, hej!… masz zegarek do odebrania! Zgarnij w promocji zegarek Garmin Venu Sq z kartą …

Zdobądź nagrody w programie poleceń Revolut. Zaproś do pięciu znajomych i odbierz bonus 150 zł …

Hot cashback Allegro od Letyshops! 🔥 – promocja na powiększony zwrot gotówki na platformie Allegro. …

Mega prosta promocja od Citibanku! Zyskaj 500 zł premii w najnowszej odsłonie promocji CitiKonta. Jak? …

Promocja Velobank cashback 600 zł! Zrób sobie prezent z nowym VeloKontem! 🎁 Odbierz nawet 600 …

Rób zakupy z Opera Cashback, zgarnij nawet do 30% cashbacku i skorzystaj z szansy za …

PROMOCJE ZAKOŃCZONE

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

PROMOCJE & RANKINGI

Chciałbyś poznać najlepsze sposoby na oszczędzanie? Jesteś łowcą bonusów i nie chcesz przegapić okazji na dodatkowy zarobek? A może ilość bankowych ofert Cię przytłacza i nie wiesz na co się zdecydować?

Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś TAK! To świetnie trafiłeś!
Sprawdzamy dla Ciebie najnowsze oferty banków i przyglądamy się najbardziej atrakcyjnym promocjom.