Bezpieczeństwo finansowe jest jednym z najważniejszych czynników na które zwracamy uwagę podczas wyboru banku. W dzisiejszym świecie, gdzie cyberprzestępczość jest stale obecna, warto dobrze zastanowić się nad tym, czy bank z którym zamierzamy współpracować jest odpowiednio zabezpieczony.

Jednym z banków, które na przestrzeni ostatnich miesięcy zyskały popularność jest VeloBank. W tym artykule przyjrzymy się temu bankowi pod kątem jego bezpieczeństwa.

Czy VeloBank jest bezpieczny?
Czy VeloBank jest bezpieczny?

VeloBank – nowy „stary” gracz na rynku

VeloBank jest jednym z nowszych graczy na rynku bankowym i jest częścią grupy finansowej, która oferuje różnorodne usługi finansowe. Bank powstał na skutek przymusowej restrukturyzacji spowodowanej problemami finansowymi Getin Banku. 8 największych banków w Polsce w dniu 3 października 2022 przejęło działalność Getin Noble Bank S.A., a obecna istytuacja działa pod nową nazwą – VeloBank.

Korzystanie z usług nowego banku jest całkowicie bezpieczne. Wszystkie obecne depozyty klientów chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 euro – wszystko zgodnie z obowiązującymi standardami oraz polskim prawem bankowym.

Bank stawia duży nacisk na technologię i innowacje, co przyciąga uwagę klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w sektorze bankowości. Jednakże, jak każdy bank, VeloBank również musi spełniać pewne standardy bezpieczeństwa aby chronić interesy swoich klientów.

Czy VeloBank jest bezpieczny? Na co zwrócić uwagę?

1. Działania zgodne z polskim prawem bankowym

Pierwszym aspektem, który warto ocenić jest regulacja i nadzór nad działalnością banku. VeloBank działa zgodnie z przepisami i regulacjami obowiązującymi w kraju w którym jest zarejestrowany.

Przestrzeganie przepisów regulujących sektor bankowy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo banku i jego klientów. Dlatego ważne jest, aby VeloBank działał zgodnie z wymogami regulacyjnymi i podlegał nadzorowi odpowiednich instytucji finansowych.

2. Zabezpieczenia technologiczne banku

Kolejnym istotnym elementem bezpieczeństwa banku są zabezpieczenia technologiczne. W dzisiejszych czasach, kiedy większość transakcji bankowych odbywa się za pośrednictwem internetu i aplikacji mobilnych, ochrona danych klientów jest niezwykle ważna.

VeloBank powinien posiadać odpowiednie systemy zabezpieczające, takie jak silne szyfrowanie danych, protokoły uwierzytelniania i monitoring transakcji w celu wykrywania podejrzanych aktywności. Ważne jest również, aby bank regularnie aktualizował swoje systemy w celu zapobiegania lukom w zabezpieczeniach.

VeloBank powinien również oferować odpowiednie środki ochrony dla swoich klientów w przypadku kradzieży tożsamości lub innych form oszustwa. W takich sytuacjach, szybka reakcja banku i możliwość zablokowania nieautoryzowanych transakcji mogą być kluczowe dla minimalizacji strat finansowych klienta.

3. Reputacja banku na wczesny etapie jest bardzo ważna

Warto również zwrócić uwagę na historię i reputację banku. Badanie opinii innych klientów o VeloBanku oraz sprawdzenie, czy bank miał wcześniej problemy z bezpieczeństwem lub incydenty związane z naruszeniem danych, może dostarczyć nam istotnych informacji. Ważne jest, aby bank miał dobrą opinię i długą historię działalności bez większych incydentów.

Podsumowując, czy VeloBank jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo finansowe jest ważnym aspektem każdego banku, a wybór odpowiedniego partnera finansowego powinien być dokładnie przemyślany.

VeloBank, podobnie jak każdy inny bank, powinien spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa, zarówno pod względem regulacji, jak i technologii. Warto przeprowadzić własne „śledztwo”, zapoznać się z regulacjami i zabezpieczeniami oferowanymi przez VeloBank oraz zasięgnąć opinii innych klientów, aby dokonać świadomego wyboru tego banku. Tylko w ten sposób zapewni nam to poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

VeloKonto w VeloBank

Ocena konta

Prowadzenie konta

0zł

Karta

0zł/7zł 🔍 → Aby uniknąć opłaty wykonaj przynajmniej 5 płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu → Darmowa obsługa karty dla osób do 26 roku życia

Bankomaty

0zł/7zł 🔍 → 0 zł za wypłaty w bankomatach sieci Planet Cash → Aby uniknąć opłaty wykonaj przynajmniej 5 płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu

Płatności mobilne

Blik, Apple Pay, Google Pay, SwatchPAY, Garmin Pay

  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKiem
  • 10% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem przez 180 dni
🔍 Szczegóły konta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBank

Ocena konta

Oprocentowanie

6-7,5%/1,5-6% 🔍
Oprocentowanie po za okresem trwania promocji wynosi:
1,5% → do 100 tys zł,
3% → od 100 tys do 400 tys zł,
6% → od 400 tys zł do 1 mln zł,

Kwota

do 300 000 zł

Okres promocyjny

3 miesiące

Wymagane konto

NIE

🌐 Konto oszczędnościowe otworzysz w 100% online razem z kontem osobistym

  • Oprocentowanie 7,5% dla kwot do 300 tys. zł, a 6% dla nadwyżki ponad 300 000 do 400 000 zł.
  • Wyższe oprocentowanie w okresie 3 miesięcy
🔍 Szczegóły konta

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze