Jak założyć konto i pobrać raport w BIK?

Raport w BIK to niezbędne „MUST HAVE” każdej osoby planującej wzięcie kredytu gotówkowego czy hipotecznego. Jest to przydatne narzędzie aby dowiedzieć się jak wygląda nasza obecna sytuacja kredytowa. W artykule tym krok po kroku przejdziemy przez cały proces zakładania konta w BIK oraz wyboru jednego z dostępnych pakietów.

WAŻNE! Zakładanie konta w BIK jest całkowicie darmowe. Przedstawimy najczęściej wybierany scenariusz, czyli dodatkowo skorzystamy z usługi pobrania jednorazowego raportu BIK. ZACZYNAMY!

1. Zakładamy konto w BIK

1.1. Przechodzimy na stronę BIK. W naszym przypadku jest to zakładka ze wstępnym wyborem jednorazowego pakietu (wybór ten możemy później zmienić albo z niego zrezygnować). Stronę tą znajdziesz TUTAJ (proces ten możesz również odbyć przechodząc na stronę główną BIK i klikając w przycisk ZALOGUJ w prawym górnym rogu strony).

Następnie klikamy w przycisk: POBIERZ RAPORT BIK I SPRAWDŹ SWOJĄ HISTORIĘ.

1.2. Ukazuje nam się okno do rejestracji. WAŻNE! Wypełniamy je prawdziwymi i aktualnymi danymi. W przeciwnym razie proces rejestracji może nie dojść do skutku.

1.3. Zaznaczamy wymagane zgody i przechodzimy DALEJ.

1.4. Sprawdzamy poprawność wprowadzonych danych.

1.5. Zostajemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł. Dlaczego jest to wymagane? BIK na tej podstawie weryfikuje nasze dane za pomocą przelewu z banku. Dzięki temu ma pewność, że wypełnione przez nas dane są poprawne.

1.6. Wybieramy bank w którym posiadamy konto. W naszym przypadku jest to SANTANDER. Klikamy przycisk DALEJ.

1.7. Zostajemy przeniesieni na stronę przelewy24. Logujemy się do swojego banku i wykonujemy przelew na 1 zł. 

1.8. Po udanym przelewie wchodzimy na nasz adres e-mail podany podczas rejestracji. Powinniśmy otrzymać od BIK wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji w serwisie. Jeśli e-mail nie dotarł w ciągu paru minut sprawdzamy na poczcie folder SPAM. Klikamy w link aktywacyjny.

1.9. Na nasz numer telefonu powinniśmy dostać kod SMS. Wpisujemy go oraz ustalamy swoje hasło do serwisu. 

1.10. Konto zostało aktywowane! Możemy teraz przejść do strony logowania.

Fotorelacja z zakładania konta w BIK (pkt. 1.1. – 1.10.)

2. Zamawiamy raport w BIK

2.1. Kontynuujemy proces i przechodzimy do strony logowania. Następnie wybieramy nasz profil główny.

2.2. Nasze konto w BIK zostało zarejestrowane i jest aktywne. Jeśli nie zamierzasz w chwili obecnej korzystać z raportów możesz na tym etapie poprzestać. Doboru pakietu możesz dokonać w każdym momencie ponownie logując się na swoje konto. My w naszym przypadku kontynuujemy zakup jednorazowego raportu. 

2.3. Podsumowanie zamówienia. Zaznaczamy niezbędne zgody i potwierdzamy zakup.

2.4. Podobnie jak to miało miejsce podczas przelewu weryfikacyjnego wybieramy bank (teraz nie ma znaczenia kto jest właścicielem konta) i dokonujemy płatności.

2.5. Po opłaceniu zostajemy przeniesieni do strony logowania BIK. Logujemy się i przechodzimy do raportu.

2.6. Sprawdzamy nasz raport. Mamy wgląd do niego przez cały czas, jednak dane w nim nie będą aktualizowane. Są aktualne dla daty jego wygenerowania. Klikamy ZOBACZ RAPORT.

2.7. Teraz mamy wgląd do naszych informacji kredytowych! 

Fotorelacja z zamawiania raportu w BIK (pkt. 2.1. – 2.7.)

To juz koniec! Jak widzisz proces zakładania konta nie jest niczym skomplikowanym. W następnych materiałach o BIK skupimy się na analizie raportu oraz popracujemy nad polepszeniem naszej oceny punktowej. Dzięki temu poprawimy naszą wiarygodność kredytową i zwiększymy szanse na otrzymanie pożyczki.

Jeśli chcesz założyć konto w BIK przycisk znajdziesz poniżej.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB . Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.