Raport w BIK to niezbędne „MUST HAVE” każdej osoby planującej wzięcie kredytu gotówkowego czy hipotecznego. Jest to przydatne narzędzie aby dowiedzieć się jak wygląda nasza obecna sytuacja kredytowa. W artykule tym krok po kroku przejdziemy przez cały proces zakładania konta w BIK oraz wyboru jednego z dostępnych pakietów.

Zakładamy konto w Biurze Informacji Kredytowych

WAŻNE! Zakładanie konta w BIK jest całkowicie darmowe. Przedstawimy najczęściej wybierany scenariusz, czyli dodatkowo skorzystamy z usługi pobrania jednorazowego raportu BIK. ZACZYNAMY!

1. Zakładamy konto w BIK

1.1. Przechodzimy na stronę BIK. W naszym przypadku jest to zakładka ze wstępnym wyborem jednorazowego pakietu (wybór ten możemy później zmienić albo z niego zrezygnować). Stronę tą znajdziesz TUTAJ (proces ten możesz również odbyć przechodząc na stronę główną BIK i klikając w przycisk ZALOGUJ w prawym górnym rogu strony).

Następnie klikamy w przycisk: POBIERZ RAPORT BIK I SPRAWDŹ SWOJĄ HISTORIĘ.

1.2. Ukazuje nam się okno do rejestracji. WAŻNE! Wypełniamy je prawdziwymi i aktualnymi danymi. W przeciwnym razie proces rejestracji może nie dojść do skutku.

1.3. Zaznaczamy wymagane zgody i przechodzimy DALEJ.

1.4. Sprawdzamy poprawność wprowadzonych danych.

1.5. Zostajemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł. Dlaczego jest to wymagane? BIK na tej podstawie weryfikuje nasze dane za pomocą przelewu z banku. Dzięki temu ma pewność, że wypełnione przez nas dane są poprawne.

1.6. Wybieramy bank w którym posiadamy konto. W naszym przypadku jest to SANTANDER. Klikamy przycisk DALEJ.

1.7. Zostajemy przeniesieni na stronę przelewy24. Logujemy się do swojego banku i wykonujemy przelew na 1 zł. 

1.8. Po udanym przelewie wchodzimy na nasz adres e-mail podany podczas rejestracji. Powinniśmy otrzymać od BIK wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji w serwisie. Jeśli e-mail nie dotarł w ciągu paru minut sprawdzamy na poczcie folder SPAM. Klikamy w link aktywacyjny.

1.9. Na nasz numer telefonu powinniśmy dostać kod SMS. Wpisujemy go oraz ustalamy swoje hasło do serwisu. 

1.10. Konto zostało aktywowane! Możemy teraz przejść do strony logowania.

Fotorelacja z zakładania konta w BIK (pkt. 1.1. – 1.10.)

2. Zamawiamy raport w BIK

2.1. Kontynuujemy proces i przechodzimy do strony logowania. Następnie wybieramy nasz profil główny.

2.2. Nasze konto w BIK zostało zarejestrowane i jest aktywne. Jeśli nie zamierzasz w chwili obecnej korzystać z raportów możesz na tym etapie poprzestać. Doboru pakietu możesz dokonać w każdym momencie ponownie logując się na swoje konto. My w naszym przypadku kontynuujemy zakup jednorazowego raportu. 

2.3. Podsumowanie zamówienia. Zaznaczamy niezbędne zgody i potwierdzamy zakup.

2.4. Podobnie jak to miało miejsce podczas przelewu weryfikacyjnego wybieramy bank (teraz nie ma znaczenia kto jest właścicielem konta) i dokonujemy płatności.

2.5. Po opłaceniu zostajemy przeniesieni do strony logowania BIK. Logujemy się i przechodzimy do raportu.

2.6. Sprawdzamy nasz raport. Mamy wgląd do niego przez cały czas, jednak dane w nim nie będą aktualizowane. Są aktualne dla daty jego wygenerowania. Klikamy ZOBACZ RAPORT.

2.7. Teraz mamy wgląd do naszych informacji kredytowych! 

Fotorelacja z zamawiania raportu w BIK (pkt. 2.1. – 2.7.)

To juz koniec! Jak widzisz proces zakładania konta nie jest niczym skomplikowanym. W następnych materiałach o BIK skupimy się na analizie raportu oraz popracujemy nad polepszeniem naszej oceny punktowej. Dzięki temu poprawimy naszą wiarygodność kredytową i zwiększymy szanse na otrzymanie pożyczki.

Jeśli chcesz założyć konto w BIK przycisk znajdziesz poniżej.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze