Sprawdzamy jak działa Bancovo – wady i zalety

Pożyczki i kredyty to sektor prężnie nierozwijający się w naszym kraju. Coraz częściej cenimy sobie z jaką wygodą oraz szybkością otrzymamy gotówkę. Nikt nie lubi stać w kolejce w banku, a przeglądanie kolejnych ofert może przyprawiać o ból głowy. Czy rozwiązaniem problemu jest serwis Bancovo? Spróbujemy to sprawdzić.

Sprawdzamy jak działa Bancovo

1. Czym jest Bancovo?

Platforma internetowa Bancovo powstała z myślą o tym aby skupić w jednym miejscu rożne instytucje finansowe oraz ograniczyć do minimum proces składania wniosku o pożyczkę, kredyt czy konsolidacje naszych zobowiązań. Składając jeden wniosek otrzymujemy do porównania realnie dopasowane dla nas propozycje. Cały proces jest prosty i odbywa się w 100% online, a korzystanie z platformy jest całkowicie darmowe.

Platforma Bancovo powstała w grudniu 2017 r przy współpracy z Alior Bankiem i należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Celem tego serwisu było wypełnienie luki znajdującej się w sektorze finansowym oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów.

Sama strona internetowa jest dobrze zorganizowana. Wszystkie informacje umieszczone są w odpowiednich miejscach, są czytelne i jasne dla użytkownika. Korzystanie z serwisu przebiega sprawnie i intuicyjnie.

Bancovo - jak wygląda strona główna?

2. Jakie oferty Bancovo ma do zaoferowania?

Na Bancovo można wnioskować o pożyczkę, bądź kredyt w kwotach od 1000 do 200 000 zł na dowolny cel.
Okres kredytowania zależny jest od kwoty pożyczki i wynosi od 3 do 120 miesięcy.

Na dzień 24.09.2020 na platformie dostępne są:

 • pożyczki i kredyty gotówkowe oferowane przez banki (Alior Bank, Credit Agricole, T-mobile Usługi Bankowe, TF Bank),
 • kredyty konsolidacyjne dostępne od 02.2020 (TF Bank),
 • pożyczki pozabankowe (Hapi pożyczki, Monedo, poVo, Smartney, Smskredyt, Supergrosz, TAKTO finanse, Wonga).


W ofercie znajdziemy również rozwiązania dla firm w postaci pożyczek oraz usług faktoringowych (Kredytmarket, Finces, Monevia, Smeo).

3. Co jest wymagane aby dostać pożyczkę w Bancovo?

 • obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej oraz adres zamieszkania na jego terytorium,
 • wiek od 18 do 80 lat,
 • status konsumenta oraz zdolność do czynności prawnych,
 • stałe źródło dochodów,
 • pozytywną wiarygodność i zdolność kredytową,
 • konto bankowe,
 • dowód osobisty (Bancovo nie uwzględnia innych dokumentów potwierdzających tożsamość),
 • telefon komórkowy,
 • adres email.


Niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać dosłania dodatkowych dokumentów.

4. Jak przebiega proces wnioskowania o pożyczkę w Bancovo?

Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się 100% online, bez wychodzenia z domu. Otrzymane do porównania oferty pochodzą bezpośrednio od instytucji finansowych i są konkretnie przygotowaną propozycją dla Ciebie. Złożenie wniosku jest darmowe i nie wpływa na koszt pożyczki. Cały proces jest prosty i ogranicza wszelkie formalności do minimum.

4.1 Ustalamy kwotę pożyczki.

Po wejściu na stronę za pomocą suwaków wybieramy interesującą nas kwotę oraz okres jej spłaty. Poznajemy przykładową wysokość raty, lecz nie radzimy się nią zbytnio sugerować (nie jest to jeszcze ostateczna oferta). Następnie klikamy przycisk „złóż wniosek”.

4.2 Składamy wniosek w serwisie

Po ustaleniu interesujących nas parametrów pożyczki wypełniamy wniosek. W krótkim formularzu uzupełniamy zgodnie z prawdą informacje na nasz temat. Wpisujemy nasze imię, nazwisko, e-mail (na ten adres otrzymamy dokumenty pożyczkowe) oraz nr telefonu (na ten numer dostaniemy SMS potwierdzający dane). Zaznaczamy wymagane zgody i klikamy przycisk „dalej”

4.3 Weryfikacja SMS.

Wprowadzamy w celu weryfikacji otrzymany na nasz numer telefonu kod SMS.

4.4 Wniosek kredytowy.

Uzupełniamy dane z dowodu osobistego, numer pesel oraz adres zamieszkania, następnie wypełniamy informacje o wysokości zarobków i naszych zobowiązaniach. Umożliwia to weryfikacje naszej historii kredytowej oraz przedstawienie propozycji.

Uwaga! W następnym kroku nastąpi weryfikacja klienta w bazach i przedstawienie możliwych ofert. Instytucje finansowe, które spełniają twoje parametry pożyczki odpytają bazy BIK, BIG, ERIF i KRD w celu weryfikacji twojej zdolności kredytowej. Jeśli w ostatnich miesiącach często składasz wnioski o kredyty i pożyczki, a decyzje są negatywne, może to wpłynąć na twoją ocenę punktową w BIK. Dodatkowe zapytania kredytowe mogą obniżyć jej wartość o kilka punktów.

4.5 Decyzja o przyznaniu środków

Na tym etapie przedstawiane są przygotowane dla ciebie propozycje instytucji finansowych, których spełniasz wymagania. Oferty możesz porównać i wybrać tą, która spełnia twoje oczekiwania. Niektórzy partnerzy mogą Cie prosić o dosłanie dodatkowych dokumentów.

4.6 Przelew weryfikacyjny

Jest to przelew zwrotny w wysokości 1 zł z konta osoby korzystającej z pożyczki. Na jej podstawie weryfikowana jest tożsamość klienta. Ważne jest aby dane zawarte na koncie bankowym były identyczne jak te umieszczone we wniosku na Bancovo. W innym przypadku weryfikacja może się nie udać, a wniosek będzie odrzucony.

4.7 Podpisanie umowy

Jeśli weryfikacja danych przebiegła pomyślnie, możesz podpisać umowę z wybraną przez Ciebie firmą pożyczkową. Wszytko odbywa się 100% online, a zawarcie umowy ogranicza się do wprowadzenia kodu SMS. Nie ma potrzeby składania i odsyłania odręcznego podpisu czy czekania na umowę od kuriera.

4.8 Wypłata pieniędzy

Po podpisaniu umowy środki są przesyłane na podane konto bankowe. Czas księgowania gotówki zależny jest od sesji banków, jednak pieniądze trafiają na nasze konto zwykle tego samego dnia.

W razie problemów ze złożeniem wniosku, serwis Bancovo daje możliwość kontaktu z doradcami klienta pod numerem telefonu 22 100 43 44.

5. Jak w Bancovo wygląda spłata pożyczki?

Podpisując umowę dostajemy informacje o terminie spłaty pożyczki, wysokości rat oraz na jaki numer bankowy należy przelewać pieniądze.

W przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, powinniśmy kontaktować się z pożyczkodawcą z którym podpisaliśmy umowę. Jest nim bank lub firma pożyczkowa i to z nimi należy ustalić dalszy tok postępowania. Pamiętajmy, że serwis Bancovo jest jedynie pośrednikiem w całej transakcji i to nie on będzie rozpoczynał proces odzyskiwania długu.

6. Odstąpienie od umowy

Według polskiego prawa mamy możliwość rezygnacji z umowy w terminie 14 dni od jej podpisania bez podania przyczyny.

Jeśli po podpisaniu umowy rozmyśliłeś(aś) się, masz prawo odstąpić od zawartej umowy, a pożyczkodawca nie może wymagać od Ciebie przedstawienia powodu rezygnacji z pożyczki, ani obciążyć Cię z tego powodu kosztami. Pamiętaj, że masz na to tylko 14 dni od podpisania umowy.

7. Przykłady reprezentatywne na dzień 24.09.2020.

Należy mieć na uwadze, że przykłady reprezentatywne mają na celu pokazanie teoretycznych kosztów pożyczki. Ostateczna oferta zależna jest od wielu czynników m.in. naszej zdolności i wiarygodności kredytowej oraz partnera przedstawiającego propozycję pożyczki.

Oferta dla nowych klientów:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Oferta dla stałych klientów:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

8. Wady i zalety Bancovo

Zalety Bancovo:

 • 100% online bez wychodzenia z domu,
 • intuicyjna strona internetowa,
 • ograniczony do minimum proces wnioskowania o pożyczkę,
 • jasne i przejrzyste zasady,
 • brak opłat za składanie wniosku,
 • otrzymujemy oferty dopasowane do nas,
 • maksymalna kwota pożyczki (do 200 000 zł).

Wady Bancovo:

 • ilość składanych zapytań może obniżyć punktacje w BIK,
 • oferta kredytu gotówkowego ogranicza się tylko do 4 banków,
 • wysokie koszty pożyczek dla „stałych klientów”,
 • jedynym dokumentem potwierdzającym tożsamość jest dowód osobisty.

Nie ulega wątpliwości, ze Bancovo nie jest „małym graczem” na rynku pośredników finansowych. Współpracuje z czołowymi firmami finansowymi w Polsce, a powstał przy współpracy z Alior Bankiem, co czyni go podmiotem wiarygodnym i godnym zaufania. Jest ciekawą propozycją dla osób ceniących sobie wygodę oraz prostotę procesu ubiegania się o kredyt lub pożyczkę.

Aby przejść na stronę Bancovo kliknij w przycisk poniżej.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku. Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze