Jak założyć Konto Jakie Chcę w Santander?

Zakładamy Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska. W artykule tym krok po kroku przejdziemy przez proces wnioskowania o konto osobiste. Dodatkowo dowiesz się ile czasu minęło → od daty złożenia wniosku do momentu aktywacji karty oraz bankowości elektronicznej.

Zakładamy Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

1. Zakładamy Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Data złożenia wniosku: 30.09.2020

1.1. Przechodzimy na stronę Santander Bank Polska. Następnie klikamy w przycisk: OTWÓRZ KONTO ONLINE.

W naszym przypadku składamy wniosek o konto osobiste z bonusem 200 zł + 50 zł. Bank okresowo zachęca do wzięcia udziału w promocjach za założenie konta osobistego. Spełniając proste warunki aktywności możemy otrzymać nagrodę w postaci dodatkowej gotówki. Najlepsze promocje trwają zaledwie kilka dni. Warto więc być na bieżąco. Aktualne trwające promocje znajdziesz TUTAJ.

1.2. Wybieramy sposób weryfikacji tożsamości. Podczas składania wniosku mieliśmy jedynie wybór weryfikacji przy wizycie kuriera.

Na dzień 23.10.2020 mamy następujące możliwości:
 • rozmowę wideo z Doradcą,
 • wizytę kuriera,
 • przelew internetowy z konta w innym banku.

Decydujemy się na wybraną metodę i klikamy przycisk WYBIERAM.

1.3. Uzupełniamy dane do kontaktu oraz zaznaczamy wymaganą zgodę i przechodzimy DALEJ.

1.4. Następnie wpisujemy nasz adres zamieszkania oraz wskazujemy adres korespondencyjny i do dostarczenia umowy. Potem klikamy przycisk DALEJ.

1.5. Przygotowujemy nasz dowód osobisty. Wpisujemy w rubryki nr pesel oraz dane z dowodu. Warto na tym etapie zamieścić zdjęcie lub skan dowodu. Bank w ten sposób weryfikuje czy „nikt się pod nas nie podszywa”. Jeśli ominiemy ten krok wydruk skanu naszego dowodu będzie potrzebny podczas wizyty kuriera. DALEJ.

1.6. Wybieramy kartę do konta. Nie jest to opcja wymagana, więc możemy ją pominąć. Jeśli bierzemy udział w promocjach związanych z założeniem rachunku to karta ułatwi spełnianie wymaganych warunków.

Decydujemy jak chcemy otrzymywać korespondencję od banku i klikamy przycisk DALEJ.

UWAGA! Jeśli konto zakładamy z polecenia (np. znajomego) to możemy wpisać kod Polecającego. Ty oraz twój znajomy otrzymacie od banku po 50 zł. Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji.

1.7. Jesteśmy poproszeni o uzupełnienie informacji wymaganych przepisami prawa. Zaznaczamy czy jesteśmy osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne, określamy miesięczne wpływy na konto oraz zaznaczamy czy posiadamy obowiązki podatkowe w krajach innych niż Polska. DALEJ.

UWAGA! Jeśli bierzesz udział w promocji za założenie konta to jednym z wymaganych warunków może być zaznaczenie i utrzymanie do końca trwania promocji zgody na:
 • kontakt drogą elektroniczną w celach marketingowych,
 • kontakt drogą telefoniczną w celach marketingowych. Bez wyrażenia tych zgód możesz nie spełnić wymaganych warunków do wypłaty bonusów.

1.8. Sprawdzamy poprawność naszych danych i klikamy przycisk WYŚLIJ WNIOSEK

1.9. Nasz wniosek o Konto Jakie Chcę został wysłany!

1.10. Na nasz e-mail oraz telefon otrzymujemy potwierdzenie założenia konta osobistego.

Fotorelacja z zakładania Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska (pkt. 1.1. – 1.10.)

2. Podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera

Data podpisania umowy: 02.10.2020

2.1. Dnia 01.10.2020 na naszą skrzynkę e-mail trafia informacja o przekazaniu naszej umowy do kuriera. Będzie on kontaktował się z nami telefonicznie w celu ustalenia dogodnego terminu podpisania umowy.

2.2. Następnego dnia (02.10.2020) otrzymujemy wiadomość od firmy kurierskiej (w naszym przypadku jest to InPost) o wysłaniu naszej umowy. 

2.3. Tego samego dnia zadzwonił do nas kurier oraz przyjechał z umową do podpisu. Jeśli podczas składnia wniosku nie zamieściliśmy skanu naszego dowodu osobistego to kopię tego dokumentu należy przekazać kurierowi. Od tej pory bank potrzebuje kilka dni na aktywację naszego rachunku.

Podpisywanie umowy (pkt. 2.1. – 2.2.)

3. Aktywacja Konta Jakie Chcę

Data aktywacji konta przez bank: 07.10.2020

3.1. W dni 07.10.2020 otrzymujemy na naszą skrzynkę e-mail wiadomość od banku o aktywacji naszego konta. Aby pierwszy raz zalogować się do bankowości elektronicznej potrzebujemy nasz nr klienta (NIK). Znajdziemy go na naszej umowie w sekcji „parametry usług Santander Online”.  Hasło startowe otrzymamy w osobnej wiadomości.

3.2. Hasło startowe do bankowości. Powinniśmy otrzymać od banku e-mail z zaszyfrowanym plikiem. W środku znajduje się PIN startowy do pierwszego logowania w banku. Aby otworzyć plik wpisujemy kod otrzymany na nasz nr telefonu. Ukazuje nam się 4 cyfrowy PIN.

3.3. Pierwsze logowanie do bankowości. Wchodzimy na stronę główną Santander Bank Polska. W prawym górnym rogu klikamy przycisk ZALOGUJ SIĘ, a następnie SANTANDER INTERNET.

3.4. Wpisujemy nasz numer klienta (NIK), a następnie hasło startowe (4 cyfrowy kod PIN).

3.5. Ustalamy nasze hasło do logowania. DALEJ.

3.6. Nadajemy własny login. Możemy ten krok pominąć. Będziemy logować się wtedy naszym numerem klienta. Po ustaleniu własnego loginu klikamy DALEJ.

3.7. Ustalamy rodzaj logowania. Do wyboru mamy dwie opcje:
 • hasło stałe (wpisujemy całe hasło),
 • hasło maskowane (wpisujemy tylko wybrane litery / cyfry / znaki hasła).
Przechodzimy DALEJ.

3.8. Dodatkowe zabezpieczenie logowania w formie obrazku. Wybrany obrazek będzie się pojawiał obok rubryki do wpisania hasła. Dzięki temu masz pewność, że jesteś na prawdziwej stronie Santander Banku. 

3.9. Wybieramy 5 pytań weryfikacyjnych w przypadku zablokowania dostępu do bankowości lub gdy zapomnimy hasła. Odpowiadając na pytania mamy możliwość samodzielnego resetowania hasła. 

3.10. Potwierdzamy zmiany dotyczące pierwszego logowania. Następnie klikamy przycisk WYŚLIJ. Wpisujemy kod SMS.

3.11. Nasze dane zostały zmienione! Możemy teraz zalogować się z użyciem nowych danych. Klikamy ZALOGUJ SIĘ PONOWNIE.

3.12. Logujemy się za pomocą ustalonego loginu oraz hasła. Podczas pierwszego logowania jesteśmy poproszeni o zgodę na otrzymywanie korespondencji w formie elektronicznej (EKK). W naszym przypadku jest to jeden z warunków przewidzianych w promocji. Wprowadzamy kod SMS i klikamy AKCEPTUJ.

Gratulacje! Masz już dostęp do bankowości elektronicznej!

Aktywacja konta i pierwsze logowanie (pkt. 3.1. – 3.12.)

4. Aktywacja karty

Data otrzymania karty: 12.10.2020

4.1. W dniu 12.10.2020 dostaliśmy kartę do konta. Można ją aktywować na 3 sposoby:
 • w bankowości internetowej i mobilnej,
 • w sklepie z użyciem PIN,
 • w bankomacie banku.

Aby aktywować ją przy użyciu bankowości internetowej logujemy się na własne konto, a następnie przechodzimy do sekcji FINANSE KARTY.

4.2. Po aktywacji karty możemy nadać nowy kod PIN oraz zmienić wysokość opłaty za kartę.

4.3. Zmieniamy wysokość opłaty za kartę. Do dnia 30.11.2020 mamy do wyboru 2 opcje:
 • Wariant 1: stała opłata 3 zł miesięcznie,
 • Wariant 2: 0 zł przy 5 płatnościach kartą w miesiącu (w przeciwnym razie 5 zł),

Od dnia 1.12.2020 warunki opłat za konto i kartę ulegają zmianie.
Koszt prowadzenia rachunku wyniesie 6 zł, a karty debetowej 8 zł. Jednak w łatwy sposób da się uniknąć tych opłat. Wystarczy:
 • zapewnić miesięczny wpływ na konto w wysokości min 500 zł,
 • wykonać w miesiącu 1 płatność kartą, bądź BLIKiem.

4.4. Wybraliśmy wariant nr 2. Jeśli wykonamy min. 5 płatności w miesiącu nie zapłacimy za kartę dołączoną do rachunku.

Aktywacja karty i zmiana wysokości opłat (pkt. 4.1. – 4.4.)

Aby założyć Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska kliknij w przycisk poniżej.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze