Zakładamy Konto Za Zero w PKO Bank Polski. W artykule tym krok po kroku przejdziemy przez proces wnioskowania o konto osobiste. Dowiesz się jak założyć konto, poznasz proces pierwszego logowania do bankowości internetowej iPKO oraz w jaki sposób nadać PIN oraz aktywować kartę dołączoną do rachunku.

Zakładamy Konto Za Zero w PKO Banku Polskim

1. Zakładamy Konto Za Zero w PKO Bank Polski

Data złożenia wniosku: 23.11.2020

1.1. Podczas składania wniosku o konto osobiste skorzystaliśmy z dodatkowej promocji w postaci karty podarunkowej w kwocie 200 zł do wydania na Allegro. Mimo, że bank rzadko decyduje się na takie bonusy, oferty te cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, że warunki jakie trzeba spełnić są bardzo proste. Najlepsze promocje są ograniczone czasowo, warto więc śledzić je na bieżąco. Jeśli chcesz sprawdzić obecnie trwające promocje, link to ich opisu znajdziesz TUTAJ.

Przechodzimy na stronę PKO Bank Polski. Klikamy w przycisk OTWÓRZ KONTO. Znajdziesz go w prawym górnym rogu strony, bądź jak w naszym przypadku bank wypromował promocje konta już na stronie głównej. 

Skorzystaliśmy z opcji otwarcia konta przy pomocy weryfikacji u kuriera. Na czas pisania artykułu, bank oferuje również możliwość otwarcia konta na selfie za pomocą aplikacji IKO, my jednak opiszemy „tradycyjny” sposób składania wniosku. 

1.2. Startujemy! Uzupełniamy pierwsze informacje. Zostaliśmy poproszeni o odpowiedź na pytanie czy jesteśmy obecnie klientem PKO, następnie wybraliśmy typ konta oraz kartę do rachunku. Podczas wyboru karty możemy zobaczyć informację: jednorazowy koszt wydania karty: 14.90. W tabeli opłat i prowizji znajdziemy informację, że za wydanie karty nie będzie pobrana opłata. My puki co nie zostaliśmy obciążeni żadną kwotą 🙂 Klikamy w przycisk: DALEJ

1.3. Uzupełniamy nasze dane osobowe. Upewniamy się, że wszystko wpisaliśmy poprawnie i przechodzimy DALEJ.

1.4. Następnie wpisujemy nasze dane kontaktowe oraz adres zamieszkania. Jeśli adres do korespondencji jest taki sam jak zamieszkania to zaznaczamy „kwadracik” pod naszymi danymi. Klikamy DALEJ.

1.5. Uzupełniamy informacje dodatkowe. Wybieramy adres do dostarczenia umowy oraz preferowaną godzinę kontaktu. Kurier w wybranych godzinach zadzwoni by ustalić szczegóły podpisania umowy. Wpisujemy wszystkie informacje, a następnie przechodzimy DALEJ.

1.6. Ukazuje nam się podsumowanie składanego wniosku. Możemy sprawdzić poprawność wpisanych danych oraz zostajemy poproszeni o wyrażenie zgód marketingowych oraz na przetwarzanie danych. 

1.7. Jeśli wszystkie dane są wpisane poprawnie generujemy kod SMS, dzięki któremu potwierdzimy składany wniosek. Otrzymany kod wpisujemy w odpowiedniej rubryce oraz klikamy przycisk ZŁÓŻ WNIOSEK.

1.8. Świetnie! Nasz wniosek o konto został złożony poprawnie. Sprawdzamy naszą pocztę e-mail. Powinniśmy dostać powiadomienie z banku.

1.9. Na naszą skrzynkę e-mail trafia wiadomość od banku PKO, a w niej dostajemy potwierdzenie złożenia wniosku. Bank wygenerował dla nas już numer klienta, dzięki któremu możemy zalogować się do naszej bankowości. Jednak pełen dostęp otrzymamy dopiero po podpisaniu i weryfikacji umowy. O nadaniu przesyłki kurierskiej zostaniemy poinformowani w następnych wiadomościach. 

Zakładamy Konto Za Zero w PKO Banku Polskim (pkt. 1.1. – 1.9.)

2. Podpisujemy umowę przy kurierze oraz odbieramy kartę do konta

Data podpisania umowy i odbioru karty: 30.11.2020

2.1. Dnia 25.11.2020 otrzymaliśmy wiadomość e-mail o środkach ostrożności podczas podpisywania umowy przy kurierze. Warto się z nimi zapoznać. 

2.2. W tym samym czasie, w drugiej wiadomości zostaliśmy poinformowani o nadaniu przesyłki kurierskiej inPOST. Możemy śledzić status wysłanej umowy, dzięki nadanemu numerowi przewozowemu. Spodziewajmy się telefonu od kuriera oraz przesyłki w ciągu najbliższych dni.

2.3. Umówiliśmy się z kurierem na jego wizytę w poniedziałek 30.11.2020, a następnie podpisaliśmy umowę o prowadzenie rachunku. Wraz z umową w przesyłce otrzymujemy kartę debetową do konta. Niedługo poźniej na naszej skrzynce e-mail czeka wiadomość, że umowa o konto została podpisana. W następnym kroku aktywujemy nasze Konto Za Zero w PKO.

Podpisujemy umowę o Konto Za Zero oraz odbieramy kartę do rachunku (pkt. 2.1. – 2.3.)

3. Pierwsze logowanie do bankowości iPKO

Data pierwszego logowania: 02.12.2020

3.1. Po złożeniu wniosku o Konto Za Zero, otrzymujemy w e-mailu nasz numer klienta (jest też na umowie). Będzie on potrzebny podczas pierwszego logowania do iPKO. Przechodzimy na stronę PKO BP i klikamy przycisk ZALOGUJ SIĘ

3.2. Pierwsze logowanie do bankowości. Wpisujemy nasz numer identyfikacyjny klienta (NIK) i klikamy DALEJ.

3.3. Po wpisaniu NIKu dostajemy sms z hasłem do pierwszego logowania.  Jest ono ważne tylko przez 10 min. Wpisujemy otrzymany kod i dajemy ZALOGUJ.

3.4. Bank stosuje dodatkowe zabezpieczenia logowania. Otrzymujemy kolejną wiadomość sms z kodem do logowania. ZALOGUJ.

3.5. Ustalamy nasze hasło do logowania. Powinno ono zawierać od 8 do 16 znaków oraz posiadać litery i cyfry (min. jedna wielka litera). Powtarzamy hasło i przechodzimy DALEJ

3.6. Hasło do iPKO zostało wybrane. Możemy przejść do serwisu.

3.7. Ustalamy nasz obrazek bezpieczeństwa. Jest to dodatkowe zabezpieczenie logowania do bankowości PKO. Wybrany obrazek będzie nam się pojawiał podczas logowania z aktualną datą i godziną. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy na prawdziwej stronie banku i nie wpisujemy naszych danych na stronach oszustów.

3.8. Twój obrazek bezpieczeństwa został zapisany. Właśnie uzyskaliśmy pełen dostęp do serwisu. Możemy przejść do iPKO.

Pierwsze logowanie do bankowości iPKO (pkt. 3.1. – 3.8.)

4. Nadanie PINU oraz aktywacja karty Konta Za Zero w PKO BP

Data aktywacji karty: 02.12.2020

4.1. Aby nadać PIN do karty przy użyciu serwisu iPKO logujemy się na własne konto, a następnie przechodzimy do sekcji MOJE PRODUKTY KARTY. Następnie klikamy na naszą kartę debetową.

4.2. Dostajemy dostęp do szczegółów naszej debetówki. Klikamy w napis NADAJ PIN.

4.3. Ustalamy nasz PIN do karty. Następnie przechodzimy DALEJ

4.4. Potwierdzamy nadanie PINu.

Jako posiadacze aplikacji mobilnej IKO możemy za jej pomocą potwierdzać operacje. Metodę autoryzacji możemy ustalić w zakładce MOJE SPRAWY AUTORYZACJA. Domyślnie ustawiona jest opcja potwierdzenia kodami sms. 

4.5. PIN do karty został nadany. Zostało nam jedynie aktywowanie karty. 

4.6. Wprowadzamy kod aktywacyjny. Jest to nic innego jak 3 cyfrowy kod CVV/CVC, który znajdziemy na odwrocie naszej karty. 

4.7. Wszystko gotowe! Nasza karta do Konta Za Zero została aktywowana.

Aktywacja karty do Konta Za Zero (pkt. 4.1. – 4.7.)

5. Koszty prowadzenia rachunku oraz karty debetowej w PKO BP

PKO BP „Konto Za Zero”
  • 0 zł, prowadzenie konta jest całkowicie darmowe.

Karta debetowa do konta
  • 0 zł przy 5 płatnościach kartą w miesiącu lub BLIKiem (w przeciwnym razie opłata wynosi 10 zł),
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO BP (w innych bankomatach koszt wypłaty wynosi 10 zł),
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za pomocą BLIKu.

PKO BP „Konto Dla Młodych”
Jeśli nie ukończyliśmy 26 roku życia koszt prowadzenia rachunku wynosi 0 zł, a za kartę do rachunku zapłacimy 5 zł (0 zł przy 4 płatnościach w miesiącu). Wypłaty z bankomatów są całkowicie darmowe – niezależnie od urządzenia.

Aby założyć Konto Za Zero w PKO BP kliknij w przycisk poniżej.

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku oraz kliknięcia Wskocz po kasę FB. Dowiesz się na nim o najnowszych materiałach oraz ciekawych promocjach finansowych.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY

Obrazek papierowy samolot

Spodobał Ci się artykuł?

Jeśli tak to świetnie! Zapisz się do naszego newslettera. Tym sposobem już nigdy nie przegapisz żadnej promocji. Otrzymasz na adres e-mail powiadomienia o nowych artykułach i aktualnych promocjach.

Ps. Obiecujemy, że nie spamujemy i nie udostępnimy danych nikomu innemu 😉

Jeszcze jedno… Koniecznie zajrzyj na nasze konta w mediach społecznościowych. 
To właśnie tu naszybciej dowiesz się o najnowszych promocjach. ⤵

Śledź dyskusje
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze